Komunikaty PR

HP przekazuje na ręce Pierwszej Damy Ukrainy sprzęt komputerowy

2022-08-03  |  13:00
Biuro prasowe

Pierwsza Dama Ukrainy, Ołena Zełenska, spotkała się w tym minionym tygodniu z przedstawicielami HP Inc. i Global Business Coalition for Education w centrum kulturalnym Ukraine House w Waszyngtonie. Pierwsza Dama przyjęła darowiznę w postaci technologii i materiałów dydaktycznych, które zostaną wysłane na Ukrainę, aby wesprzeć tysiące uczniów, nauczycieli i pracowników tamtejszej służby zdrowia.

Inicjatywa HP „Digital Equity for Ukraine" to partnerstwo o wartości 30 milionów dolarów z Global Business Coalition for Education, dzięki któremu komputery i materiały do nauki trafią w ręce osób, które ich najbardziej potrzebują.

Naród ukraiński wykazał się niesamowitą odwagą w obliczu tych niewyobrażalnych okoliczności. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za przywództwo Pierwszej Damy Ołeny Zełenskiej i innych osób dążących do zakończenia wojny – powiedział Enrique Lores, Dyrektor Generalny HP Inc. HP nadal działa na rzecz wsparcia Ukrainy. Dzięki naszemu partnerstwu z Global Business Coalition for Education, przekażemy komputery w ręce uczniów i rodzin, które zostały wysiedlone ze swoich domów i klas. Ten szczególnie trudny moment wymaga od nas wszystkich podjęcia szybkich, realnych działań wspierających.

Komputery zostaną przekazane organizacjom pomagającym Ukraińcom na miejscu dzięki współpracy z Global Business Coalition for Education – inicjatywą globalnej organizacji charytatywnej na rzecz dzieci Theirworld. HP dostarczy komputery organizacjom non-profit. Dodatkowo, Microsoft zapewni wsparcie w zakresie oprogramowania dla organizacji non-profit otrzymujących komputery. W porozumieniu z rządem ukraińskim, około połowa podarowanych komputerów trafi do wielu cywilów przesiedlonych na terenie kraju, a druga połowa do ukraińskich uchodźców przesiedlonych poza granicami kraju.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie HP i Global Business Coalition for Education – skomentowała Ołena Zełenska, Pierwsza Dama Ukrainy. Ich czynny wkład pomoże uczniom na Ukrainie, a także poza nią, kontynuować naukę oraz kształcić się na przyszłości, jak robi to każda inna młodzież na świecie.

Od lutego br. miliony Ukraińców odczuły skutki inwazji Rosji. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych prawie jedna trzecia z nich została zmuszona do opuszczenia swoich domów. Bezbronne dzieci znajdują się w samym środku wojny – uciekają ze swoich bezpiecznych mieszkań i szkół. Rząd ukraiński twierdzi, że ponad 2000 instytucji edukacyjnych zostało uszkodzonych przez bomby lub ostrzał. Dlatego też miliony ukraińskich uczniów uczą się zdalnie, zarówno w kraju, jak i poza nim.

Edukacja jest jedną z pierwszych stref życia utraconych i ostatnich przywracanych w czasie kryzysu – stwierdził Justin van Fleet, Prezes Theirworld i Dyrektor Wykonawczy Global Business Coalition for Education. Dlatego tym bardziej tak bardzo cieszymy się ze współpracy z HP i Microsoftem, która zapewni ukraińskim dzieciom ciągłość nauki.

Firma HP coraz głośniej mówi o tym, że równość cyfrowa jest prawem człowieka, zobowiązując się do przyspieszenia dostępu do technologii cyfrowych dla 150 milionów ludzi na całym świecie do 2030 roku. I choć urządzenia są niezbędne, to tak naprawdę stanowią one tylko „kroplę w morzu potrzeb”. Dlatego też HP inwestuje również w szkolenia dla nauczycieli i materiały edukacyjne, w tym tłumaczy HP Online Teaching Assistant na język ukraiński, wszystko po to aby wspierać nauczycieli, którzy obecnie uczą zdalnie.

Do tej pory Fundacja HP przekazała ponad 3 miliony dolarów w formie dotacji na zapewnienie niezbędnej żywności, odzieży oraz schronienia ukraińskim uchodźcom i nadal uzupełnia darowizny przekazywane przez pracowników HP.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.