Huawei prezentuje model routera Huawei 5G CPE Pro 2 wspierający standard Wi-fi 6
Huawei zaprezentował nową wersję inteligentnego routera Huawei 5G CPE Pro 2. Urządzenie obsługuje standard sieci Wi-Fi 6, zapewniając najwyższą jakość połączenia oraz płynne korzystanie z internetu.
Huawei 5G CPE Pro 2 – nowy standard w klasie routerów
Router Huawei 5G CPE Pro 2 wspiera szerokozasięgowe pasmo częstotliwości 5G. Urządzenie zostało wyposażone w innowacyjną technologię Huawei 5G Super Uplink, obsługuje też najnowszy standard Wi-Fi 6. Możliwości routera docenią zarówno użytkownicy mobilnego internetu domowego, twórcy internetowi, jak autorzy podcastów oraz uczestnicy video-konferencji.
Huawei 5G CPE Pro 2 został wyposażony w najnowocześniejszy procesor 7nm Balong 5000, którego możliwości w zakresie obsługi sieci 5G NSA i 5G SA są jeszcze wyższe niż w poprzednim modelu producenta. Balong 5000 jest pierwszym chipsetem z tej serii, który obsługuje pasmo 200 MHz i technologię agregacji pasm nośnych, podwajając szczytową prędkość pobierania 5G w porównaniu do pierwszej generacji CPE Pro, do prędkości 3,6 Gb/s. Oprócz agregacji czterech pasm częstotliwości 5G TDD (n41/n77/n78/n79), które obsługiwał już router Huawei 5G CPE Pro pierwszej generacji, w modelu 5G CPE Pro 2, producent dodał obsługę siedmiu kolejnych pasm częstotliwości 5G FDD (n1/n3/n5/n7/n28/n38/n40).
Ponadto, autorska technologia Huawei 5G Super Uplink pozwala w pełni wykorzystywać zalety TDD i FDD, gwarantując szybkie połączenie o szerokim zasięgu, a tym samym płynne połączenie podczas transmisji audycji w HD lub podczas video-konferencji.
HUAWEI 5G CPE Pro 2 jest w pełni zgodny z najnowszym standardem Wi-Fi 6, który zapewnia optymalnie wysoki zasięg połączeń 5G. 5G CPE Pro 2 może łączyć się z maksymalnie 128 urządzeniami, obsługuje technologię MU-MIMO oraz równoczesną transmisję danych pomiędzy wieloma urządzeniami. Router wspiera także technologię dynamicznej przepustowości wąskopasmowej, która pozwala na podniesienie transmisji danych w smartfonie Huawei poprzez obsługę Wi-Fi 6, rozwijając do maksymalnych możliwości prędkość transmisji danych oraz zasięg Wi-Fi.
W obudowie routera Huawei 5G CPE Pro 2 znajdują się nowe wentylatory chłodzące, dynamicznie dostosowujące prędkość roboczą do panującej temperatury. Wentylatory pracują niezwykle cicho – na poziomie 30dB, czyli nawet o 10dB ciszej od przeciętnego hałasu otoczenia, jednocześnie poprawiając efektywność chłodzenia o 50% i obniżając temperaturę powierzchni routera o 5°C. Wydajny system rozpraszania ciepła w routerze Huawei 5G CPE Pro 2, co przekłada się na wysoką efektywność urządzenia w zakresie obsługi dużych obciążeń związanych z nieprzerwaną obsługą 5G.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.