Huawei zaprezentował nową wersję laptopa MateBook X Pro
Huawei zaprezentował nową wersję MateBook X Pro, flagowego laptopa marki, który został doceniony przez konsumentów i ekspertów technologicznych z całego świata za najwyższą jakość wykonania i świetne parametry techniczne.
Nowa edycja MateBook X Pro ponownie definiuje standard premium w segmencie laptopów. Urządzenie zostało wyposażone w 13,9-calowy dotykowy wyświetlacz 3K Ultra FullView (3000 x 2000), dzięki czemu zajmuje aż 91% wewnętrznej powierzchni ekranu. Technologia wykonania wyświetlacza LTPS pozwala na mniejsze zużycie energii, przy jednoczesnym 100% odwzorowaniu palety barw. Dodatkowo wyświetlacz rozpoznaje 10 punktów dotyku i pozwala na szybkie wykonywanie zrzutów ekranu za pomocą gestów (Fingers Gesture Screenshot).
Sercem laptopa jest procesor 10 generacji - Intel® Core™ i7-10510U i i5-10210U. Płynne działanie w czasie wykonywania najbardziej wymagających czynności jak na przykład edycja video, zapewnia wydajna karta graficzna – NVIDIA GeForce MX250 z pamięcią 2GB GDDR5.
W połączeniu z najnowszą technologią Dolby Atmos®, którą wykorzystano w czterech głośnikach, nowa wersja Huawei MateBook X Pro oferuje efekty audiowizualne porówywalne z jakością kinową. Bateria o pojemności 56Wh pozwala nie martwić się o źródło zasilania przez cały dzień intensywnej pracy. Wraz z laptopem użytkownicy otrzymają zasilacz 65W typu C, który można wykorzystać do ładowania nie tylko laptopa, ale także smartfonów obsługujących funkcję SuperCharge, jak Huawei P30 Pro.
Nowy Huawei MateBook X Pro otrzymał ponadto inteligentny system chłodzenia, który dynamicznie optymalizuje przepływ powietrza – przełączając się pomiędzy aktywnym a pasywnym trybem. W urządzeniu zastosowano dwa wentylatory Shark Fin Fans 2.0, które wyposażono w większe, w porównaniu do poprzedniej wersji żebra chłodzące. Nowy Huawei MateBook X Pro posiada również inteligentną technologię filtrowania, która zapewnia monitorowanie temperatury w czasie rzeczywistym.
Huawei MateBook X Pro został wyposażony w funkcję Multi-screen Collaboration (wybrane modele), która pozwala na wyświetlanie i zarządzania ekranem obydwu urządzeń (smartfona i laptopa) na wyświetlaczu laptopa.
Dzięki funkcji OneHop można przerzucać między smartfonem Huawei (wybrane modele) a laptopem MateBook X Pro dowolne treści z zawrotną prędkością. Wystarczy zbliżyć do siebie oba urządzenia, aby w jedną minutę nawet 500 zdjęć ze smartfona znalazło się w pamięci laptopa – bez użycia kabla.
Nowy MateBook X Pro obsługuje szerokopasmowe Wi-Fi oraz Bluetooth 5.0.
Laptop będzie dostępny w kolorach: Mystic Silver, Space Grey i nowym – Emerald Green, który wyróżnia się złotym logo Huawei na obudowie.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.