IBA Poland nowym partnerem SAP
Monday
Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl
IBA Poland dołączyła do grona partnerów SAP Polska. Analityka danych i automatyzacja, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie łańcuchami dostaw czy migracja do chmury – na tych rozwiązaniach skupiona zostanie uwaga nowego partnera.
Polska jest kolejnym krajem, w którym spółka holdingu IBA Group wdraża rozwiązania technologiczne SAP. Współpraca pomiędzy firmami na innych rynkach trwa od blisko 30 lat i przyniosła realizacje projektów informatycznych zarówno w krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych jak i w Azji Środkowej. Partnerstwo to opiera się na wykorzystaniu własnego doświadczenia, w postaci kombinacji specjalistycznej wiedzy i umiejętności, w dostarczaniu firmom potrzebnych rozwiązań.
Mamy doświadczenie we wdrażaniu kompletu rozwiązań SAP, ale ze względu na specyfikę rynku oraz aktualne wyzwania, przed którymi stoi biznes w Polsce, zamierzamy skupić się na kluczowych obszarach. To, czego obecnie szukają przedsiębiorstwa to przede wszystkim wsparcie w przyspieszeniu i uproszczeniu procesów biznesowych, tak w produkcji, dostawach jak i zarządzaniu zespołami pracowników. Analityka danych, wsparta AI i nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi pozwala na oszczędności i daje przewagę konkurencyjną. Propozycje SAP w tym obszarze należą do najbardziej zaawansowanych, dlatego decyzję o przyznaniu nam partnerstwa traktujemy jako potwierdzenie naszych kompetencji i doświadczenia – komentuje Paweł Ciesielski, prezes zarządu IBA Poland.
Dane, analityka, sztuczna inteligencja, automatyzacja – te zagadnienia stoją na czele zainteresowań firm także w Polsce.
Ocena trendów na najbliższy czas, prezentowana w raporcie SAP „Biznes napędzany cyfrowo. Rozwój w obliczu Przemysłu 5.0”, pokazuje, jak bardzo wzrośnie znaczenie sztucznej inteligencji biznesowej w 2024 r. – prawie 60% badanych twierdzi, że organizacje, które nie inwestują w AI, stracą dystans do konkurencji.
Brak stabilności gospodarczej i wynikające z tego zagrożenia skłaniają firmy do szukania rozwiązań, które zagwarantują optymalizację procesów i zwiększą rentowność. W zależności od branży, rodzaju firmy i potencjalnego ryzyka usprawnianie procesów może obejmować wiele różnych obszarów. Producenci i dostawcy rozwiązań technologicznych oferują rozwiązania modułowe, umożliwiające elastyczny wybór. Zadaniem firm wdrożeniowych jest pomoc w analizie potrzeb i zaproponowanie optymalnych rozwiązań. W taki sposób firmy korzystają z Business Technology Platform (SAP BTP) czy Supply Chain Management (SAP DSC), narzędzi SAP do technologicznego wspierania biznesu. Przyspieszenia nabiera też trend migracji do chmury systemów ERP, które pozwalają na większą standaryzację i szybkie implementowanie innowacji.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.