IBA Poland nowym partnerem SAP
Monday
Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl
IBA Poland dołączyła do grona partnerów SAP Polska. Analityka danych i automatyzacja, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie łańcuchami dostaw czy migracja do chmury – na tych rozwiązaniach skupiona zostanie uwaga nowego partnera.
Polska jest kolejnym krajem, w którym spółka holdingu IBA Group wdraża rozwiązania technologiczne SAP. Współpraca pomiędzy firmami na innych rynkach trwa od blisko 30 lat i przyniosła realizacje projektów informatycznych zarówno w krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych jak i w Azji Środkowej. Partnerstwo to opiera się na wykorzystaniu własnego doświadczenia, w postaci kombinacji specjalistycznej wiedzy i umiejętności, w dostarczaniu firmom potrzebnych rozwiązań.
Mamy doświadczenie we wdrażaniu kompletu rozwiązań SAP, ale ze względu na specyfikę rynku oraz aktualne wyzwania, przed którymi stoi biznes w Polsce, zamierzamy skupić się na kluczowych obszarach. To, czego obecnie szukają przedsiębiorstwa to przede wszystkim wsparcie w przyspieszeniu i uproszczeniu procesów biznesowych, tak w produkcji, dostawach jak i zarządzaniu zespołami pracowników. Analityka danych, wsparta AI i nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi pozwala na oszczędności i daje przewagę konkurencyjną. Propozycje SAP w tym obszarze należą do najbardziej zaawansowanych, dlatego decyzję o przyznaniu nam partnerstwa traktujemy jako potwierdzenie naszych kompetencji i doświadczenia – komentuje Paweł Ciesielski, prezes zarządu IBA Poland.
Dane, analityka, sztuczna inteligencja, automatyzacja – te zagadnienia stoją na czele zainteresowań firm także w Polsce.
Ocena trendów na najbliższy czas, prezentowana w raporcie SAP „Biznes napędzany cyfrowo. Rozwój w obliczu Przemysłu 5.0”, pokazuje, jak bardzo wzrośnie znaczenie sztucznej inteligencji biznesowej w 2024 r. – prawie 60% badanych twierdzi, że organizacje, które nie inwestują w AI, stracą dystans do konkurencji.
Brak stabilności gospodarczej i wynikające z tego zagrożenia skłaniają firmy do szukania rozwiązań, które zagwarantują optymalizację procesów i zwiększą rentowność. W zależności od branży, rodzaju firmy i potencjalnego ryzyka usprawnianie procesów może obejmować wiele różnych obszarów. Producenci i dostawcy rozwiązań technologicznych oferują rozwiązania modułowe, umożliwiające elastyczny wybór. Zadaniem firm wdrożeniowych jest pomoc w analizie potrzeb i zaproponowanie optymalnych rozwiązań. W taki sposób firmy korzystają z Business Technology Platform (SAP BTP) czy Supply Chain Management (SAP DSC), narzędzi SAP do technologicznego wspierania biznesu. Przyspieszenia nabiera też trend migracji do chmury systemów ERP, które pozwalają na większą standaryzację i szybkie implementowanie innowacji.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.