Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B - podwójna kieszeń na SSD M.2 NVMe
Projekt Zero2
Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
dominika|projektzero2.pl| |dominika|projektzero2.pl
739033040
www.projektzero2.pl
Icy Dock ToughArmor MB834M2K-B to wymienna kieszeń mieszcząca 2 dyski SSD M.2 NVMe w jednej zatoce 3,5".
MB834M2K-B przyjmuje wszystkie standardowe dyski M.2 NVMe o długości od 30 mm do 110 mm (2230, 2242, 2260, 2280, 22110). Dzięki standardowi PCIe x4 gwarantuje prędkość do 32 Gb/s za pośrednictwem MiniSAS HD (SFF-8643).
Prosta instalacja bez użycia narzędzi
Typowy dysk M.2 jest instalowany na płycie głównej lub karcie nośnej i zabezpieczany małą śrubką, a fizyczna instalacja lub usunięcie dysku może być bardzo kłopotliwe i czasochłonne. Jednak dzięki ToughArmor MB834M2K-B firmy ICY DOCK dyski M.2 są umieszczane z przodu obudowy komputera, co sprawia, że instalacja i usuwanie dysków SSD M.2 NVMe jest prostszym i wydajniejszym procesem.
Korzystając z ToughArmor MB834M2K-B, użytkownik może po prostu umieścić dysk SSD M.2 w kieszeni, dopasować blokadę napędu do odpowiedniej długości dla każdego typu dysku M.2 i wcisnąć dysk, aby zablokować go na miejscu. Cały proces zajmuje mniej niż pięć sekund.
Uziemienie EMI
Uziemienie M.2 jest bardzo ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i dysku. Bez uziemienia podczas wymiany napędów istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia wstrząsów statycznych, które mogą uszkodzić dane. Konstrukcja uziemionego złącza chroni dysk przed wyładowaniami elektrostatycznymi, zapewniając, że dane są zawsze bezpieczne podczas wymiany napędu.
Wydajne chłodzenie
Dyski SSD M.2 NVMe są znane z powodu problemów związanych z przegrzewaniem, które mogą powodować obniżenie wydajności i ograniczanie prędkości transferu. Icy Dock, chcąc zapobiec tym problemom, wyposażył ToughArmor MB834M3K-B w duży, wysokowydajny, aluminiowy radiator na każdej z tac. Ciepło jest dalej rozpraszane przez inteligentnie umieszczone otwory wentylacyjne ze wszystkich stron. Całość współpracuje z systemem chłodzenia komputera. Napęd pozostaje w optymalnej temperaturze roboczej nawet przy pełnym obciążeniu.
Bezpieczeństwo
Wytrzymała, w pełni metalowa obudowa, taca i wspornik montażowy pomagają zapewnić długą żywotność produktu i dodatkowo pomagają w rozpraszaniu ciepła. Wbudowany mechanizm antywibracyjny redukuje hałas i chroni przed uszkodzeniami. Aby zapewnić dodatkową fizyczną warstwę bezpieczeństwa, zastosowano blokadę na kluczyk w celu ochrony przed niepożądanym dostępem i zabezpieczenia dysków w trudnych warunkach.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.