IDnow cieszy się dużym zainteresowaniem – liczba zamówień wzrosła o 95%
Portfolio grupy IDnow cieszy się dużym zainteresowaniem – liczba zamówień wzrosła o 95%
Po połączeniu z ARIADNEXT grupa odnotowała udany pierwszy kwartał.
Grupa IDnow, wiodący europejski dostawca usług w zakresie potwierdzania tożsamości i podpisywania dokumentów, informuje o rosnącym popycie na wspólne portfolio produktów w pierwszym kwartale 2022 r. Firma potwierdziła wzrost liczby zamówień o 95%.
Oferując najszersze portfolio w Europie za pośrednictwem jednej platformy, grupa IDnow odpowiada na aktualne trendy rynkowe: przyspieszenie rozwoju zaawansowanych cyfrowych modeli biznesowych doprowadziło do przesunięcia zapotrzebowania z jednoproduktowej weryfikacji tożsamości w kierunku bardziej kompleksowych platform potwierdzania tożsamości i podpisywania dokumentów, takich jak platforma IDnow.
Andreas Bodczek, CEO w IDnow komentuje: „Dzięki połączeniu IDnow, ARIADNEXT i IdentityTM, grupa IDnow stała się jednym z najsilniejszych graczy w Europie, ponieważ oferuje klientom biznesowym szereg rozwiązań dla różnych przypadków użycia i jurysdykcji, w ramach jednego źródła. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w naszych wynikach finansowych, jak i wykazie zamówień. Po serii fuzji i przejęć, które miały miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy, cieszę się z pierwszego roku działalności firmy jako skonsolidowanej grupy i mam nadzieję na dalsze wspólne sukcesy”.
Pierwszy kwartał był również bardzo udany dla rozwiązania do automatycznej weryfikacji tożsamości, którego przychody wzrosły o 134%. Zautomatyzowana weryfikacja tożsamości od pewnego czasu jest kluczowym trendem w Europie i uzyskuje aprobatę organów regulacyjnych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) w coraz większej liczbie krajów europejskich. Oczekuje się, że wzrost przychodów zautomatyzowanego rozwiązania IDnow będzie kontynuowany, ponieważ grupa przewiduje 80% wzrost liczby zamówień.
W drugiej połowie 2022 roku IDnow zamierza rozszerzyć platformę potwierdzania tożsamości o dodatkowe usługi. Grupa przewiduje uzyskanie kolejnych certyfikatów jako dostawca usług zdalnej identyfikacji. Zautomatyzowane i wspierane przez ekspertów rozwiązania grupy na rynku francuskim są gotowe do otrzymania certyfikatu PVID (prestataire de vérification d'identité à distance). Podobnie, grupa prognozuje rozwinięcie swojej obecności na rynku rumuńskim z certyfikatem Urzędu Cyfryzacji Rumunii (ADR).
Guillaume Despagne, Prezes ARIADNEXT, powiedział: "Dzięki połączeniu sił z IDnow, mamy teraz środki do realizacji naszych europejskich ambicji. Wraz z szybką ewolucją zastosowań i regulacji w Europie, kontekst jest bardziej niż sprzyjający dla takiej grupy jak nasza - posiadającej unikalną, globalną ofertę na rynku. Dzięki współdziałaniu, zarówno w zakresie umiejętności technicznych, jak i ludzkich, jesteśmy w stanie rozwijać się szybciej
i bardziej strategicznie, mając na celu zdobycie pozycji europejskiego lidera w dziedzinie cyfrowej tożsamości i weryfikacji".
Zautomatyzowane rozwiązanie grupy IDnow, w połączeniu z kwalifikowanym podpisem elektronicznym (QES), już teraz oferuje globalne rozwiązanie w zakresie zdalnego onboardingu klientów w branżach podlegających przepisom AML.
______________
ARIADNEXT by IDnow opracowuje rozwiązania z zakresu cyfrowej tożsamości i zdalnej weryfikacji tożsamości oraz podpisu elektronicznego. Wszystkie te rozwiązania, oparte na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu się, spełniają wymogi AML-CFT, oferując jednocześnie zoptymalizowane doświadczenie użytkownika.
By sprostać ambicjom Unii Europejskiej w zakresie bezpiecznej gospodarki cyfrowej i zaufania, ARIADNEXT połączył się w czerwcu 2021 roku ze swoim partnerem IDnow, żeby wzmocnić pozycję lidera na europejskim rynku Regtech.
Nowo powstała Grupa IDnow oferuje ujednoliconą platformę rozwiązań w zakresie potwierdzania tożsamości, w tym technologie łączące automatyzację i pomoc ludzką, a także rozwiązania łączące wiedzę z zakresu online i punktów sprzedaży.
Grupa, posiadająca biura w Europie (Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Polska, Rumunia), ma w swoim portfolio ponad 1000 międzynarodowych klientów z różnych branż, w tym Sixt, Tier Mobility, Western Union, UBS, Munich Re, N26, Solarisbank i wefox, Crédit Agricole, BNP, Société Générale, Younited Credit, PMU, Free, SFR i La Française des Jeux.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.