Komunikaty PR

IDnow cieszy się dużym zainteresowaniem – liczba zamówień wzrosła o 95%

2022-06-03  |  11:30

Portfolio grupy IDnow cieszy się dużym zainteresowaniem – liczba zamówień wzrosła o 95%

Po połączeniu z ARIADNEXT grupa odnotowała udany pierwszy kwartał.

Grupa IDnow, wiodący europejski dostawca usług w zakresie potwierdzania tożsamości i podpisywania dokumentów, informuje o rosnącym popycie na wspólne portfolio produktów w pierwszym kwartale 2022 r. Firma potwierdziła wzrost liczby zamówień o 95%. 

Oferując najszersze portfolio w Europie za pośrednictwem jednej platformy, grupa IDnow odpowiada na aktualne trendy rynkowe: przyspieszenie rozwoju zaawansowanych cyfrowych modeli biznesowych doprowadziło do przesunięcia zapotrzebowania z jednoproduktowej weryfikacji tożsamości w kierunku bardziej kompleksowych platform potwierdzania tożsamości i podpisywania dokumentów, takich jak platforma IDnow.

Andreas Bodczek, CEO w IDnow komentuje: „Dzięki połączeniu IDnow, ARIADNEXT i IdentityTM, grupa IDnow stała się jednym z najsilniejszych graczy w Europie, ponieważ oferuje klientom biznesowym szereg rozwiązań dla różnych przypadków użycia i jurysdykcji, w ramach jednego źródła. Znajduje to odzwierciedlenie zarówno w naszych wynikach finansowych, jak i wykazie zamówień. Po serii fuzji i przejęć, które miały miejsce w ciągu ostatnich 18 miesięcy, cieszę się z pierwszego roku działalności firmy jako skonsolidowanej grupy i mam nadzieję na dalsze wspólne sukcesy”.

Pierwszy kwartał był również bardzo udany dla rozwiązania do automatycznej weryfikacji tożsamości, którego przychody wzrosły o 134%. Zautomatyzowana weryfikacja tożsamości od pewnego czasu jest kluczowym trendem w Europie i uzyskuje aprobatę organów regulacyjnych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) w coraz większej liczbie krajów europejskich. Oczekuje się, że wzrost przychodów zautomatyzowanego rozwiązania IDnow będzie kontynuowany, ponieważ grupa przewiduje 80% wzrost liczby zamówień.

W drugiej połowie 2022 roku IDnow zamierza rozszerzyć platformę potwierdzania tożsamości o dodatkowe usługi. Grupa przewiduje uzyskanie kolejnych certyfikatów jako dostawca usług zdalnej identyfikacji. Zautomatyzowane i wspierane przez ekspertów rozwiązania grupy na rynku francuskim są gotowe do otrzymania certyfikatu PVID (prestataire de vérification d'identité à distance). Podobnie, grupa prognozuje rozwinięcie swojej obecności na rynku rumuńskim z certyfikatem Urzędu Cyfryzacji Rumunii (ADR).

Guillaume Despagne, Prezes ARIADNEXT, powiedział: "Dzięki połączeniu sił z IDnow, mamy teraz środki do realizacji naszych europejskich ambicji. Wraz z szybką ewolucją zastosowań i regulacji w Europie, kontekst jest bardziej niż sprzyjający dla takiej grupy jak nasza - posiadającej unikalną, globalną ofertę na rynku. Dzięki współdziałaniu, zarówno w zakresie umiejętności technicznych, jak i ludzkich, jesteśmy w stanie rozwijać się szybciej
i bardziej strategicznie, mając na celu zdobycie pozycji europejskiego lidera w dziedzinie cyfrowej tożsamości i weryfikacji".

Zautomatyzowane rozwiązanie grupy IDnow, w połączeniu z kwalifikowanym podpisem elektronicznym (QES), już teraz oferuje globalne rozwiązanie w zakresie zdalnego onboardingu klientów w branżach podlegających przepisom AML.

______________

ARIADNEXT by IDnow opracowuje rozwiązania z zakresu cyfrowej tożsamości i zdalnej weryfikacji tożsamości oraz podpisu elektronicznego. Wszystkie te rozwiązania, oparte na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu się, spełniają wymogi AML-CFT, oferując jednocześnie zoptymalizowane doświadczenie użytkownika. 

By sprostać ambicjom Unii Europejskiej w zakresie bezpiecznej gospodarki cyfrowej i zaufania, ARIADNEXT połączył się w czerwcu 2021 roku ze swoim partnerem IDnow, żeby wzmocnić pozycję lidera na europejskim rynku Regtech.   

Nowo powstała Grupa IDnow oferuje ujednoliconą platformę rozwiązań w zakresie potwierdzania tożsamości, w tym technologie łączące automatyzację i pomoc ludzką, a także rozwiązania łączące wiedzę z zakresu online i punktów sprzedaży.  

Grupa, posiadająca biura w Europie (Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Polska, Rumunia), ma w swoim portfolio ponad 1000 międzynarodowych klientów z różnych branż, w tym Sixt, Tier Mobility, Western Union, UBS, Munich Re, N26, Solarisbank i wefox, Crédit Agricole, BNP, Société Générale, Younited Credit, PMU, Free, SFR i La Française des Jeux. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.