Komunikaty PR

Ikano Industry przenosi zarządzanie procesami HR do chmury Gavdi

2020-09-15  |  17:00
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Ikano Industry – producent materaców, głównie dla sieci IKEA – zdecydował się na obsługę kadr, płac oraz czasu pracy w Gavdi HR Cloud. Jest to kompleksowe, chmurowe rozwiązanie stworzone przez Gavdi Polska, firmę konsultingową oferującą zintegrowane usługi i produkty w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Bazuje ono na systemie SAP SuccessFactors oraz zestawie autorskich produktów i sprawdzonych praktykach Gavdi Polska. Zakończenie prac wdrożeniowych planowane jest na styczeń 2021 roku.

Komfort pracy w chmurze

W efekcie wdrożenia firma Ikano Industry otrzyma całościowe, gotowe do użytku środowisko w chmurze obejmujące infrastrukturę, aplikacje i usługę. Co ważne, Gavdi HR Cloud umożliwia obsługę dowolnego obszaru HR zarówno ‘twardego’ jak i ‘miękkiego’. Należy też zaznaczyć, że konkretny zakres funkcjonalny dla danego klienta jest określony indywidualną umową i Gavdi Polska uruchamia, utrzymuje oraz w razie potrzeby rozszerza ten zakres w czasie jej trwania.

Pakiet wybrany przez Ikano Industry składa się z takich rozwiązań SAP SuccessFactors jak Employee Central oraz Employee Central Payroll. Wdrożenie w firmie uwzględnia także szereg autorskich  produktów Gavdi Polska, m.in. Gavdi Time Management Platform, Gavdi eDeklaracje, Gavdi PPK, Gavdi Korekty ZUS, Gavdi Reporter, Gavdi Document Generator, Gavdi Reminder, Gavdi ePaski, Gavdi Replicator. Pozwalają one zarówno rozszerzyć zakres funkcjonalności narzędzi SAP, jak i maksymalnie zoptymalizować procesy kadrowo-płacowe w kontekście polskich regulacji prawnych oraz najlepszych rynkowych praktyk.

Gavdi HR Cloud to kompletna usługa do zarządzania kapitałem ludzkim zbudowana na bazie SAP SuccessFactors oraz autorskich produktów i najlepszych praktyk wdrożeniowych Gavdi Polska. Klient zyskuje więc kompleksowy system dopasowany do jego indywidualnych potrzeb, a dzięki przyjętemu modelowi wdrożenia otrzymuje wszystkie niezbędne elementy od jednego dostawcy, co znacząco zwiększa komfort pracy. Cieszymy się, że kolejne firmy decydują się na wdrożenie naszego autorskiego rozwiązania Gavdi HR Cloud, zyskując dostęp do narzędzi na najwyższym poziomie – mówi Marcin Bogacki, Kierownik Zespołu w Dziale Konsultingu i Kierownik Projektu Ikano Industry z ramienia Gavdi Polska.

Pełna integracja procesów HR

Nadrzędnym celem wdrożenia jest pełna integracja oraz optymalizacja procesów kadrowo-płacowych i zarządzania czasem pracy. Stąd też projekt uwzględnia również udostępnienie wszystkim pracownikom i menedżerom funkcjonalności samoobsługowych. Start produkcyjny systemu planowany jest na styczeń 2021 roku.

Wcześniej Ikano Industry wykorzystywało narzędzia, które z czasem stały się niewystarczające wobec dynamicznych zmian prawnych. Innym, ważnym powodem decyzji o wprowadzeniu nowego systemu była potrzeba eliminacji papierowego obiegu dokumentów, którego obsługa przy prawie 1000 pracownikach stała się czasochłonna i nieefektywna.

– Chcemy mieć nowoczesne narzędzia do zarządzania procesami kadrowo-płacowymi oraz zarządzania czasem pracy. Zależało nam na uzyskaniu gwarancji bieżącego dostosowywania systemu do stale zmieniających się wymogów prawnych. Bardzo ważne jest także przejście na elektroniczny obieg dokumentów oraz zaangażowanie pracowników i menedżerów poprzez opcje samoobsługi, co niewątpliwie ułatwi pracę zarówno działu HR, jak i wszystkich pracowników. Dzięki współpracy z firmą Gavdi Polska zyskujemy elastyczny system dostępny w chmurze, który jest odpowiedzią na nasze potrzeby zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości – mówi Magdalena Górczak zarządzająca projektem wdrożenia systemu ze strony Ikano Industry.

Ikano Industry jest częścią Ikano Group, międzynarodowej grupy obecnej w 15 krajach Europy i Azji Południowo-Wschodniej. Firma zajmuje się kompleksową produkcją materacy, głównie dla sieci sklepów IKEA.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Globalna migracja klientów Infor do chmury stale nabiera rozpędu Biuro prasowe
2020-09-23 | 14:00

Globalna migracja klientów Infor do chmury stale nabiera rozpędu

Wzrost korzystania z chmury przyczynia się do 112% wzrostu SaaS w skali globalnej Warszawa – wrzesień 2020 r. – Firma Infor poinformowała o światowym sukcesie jej rozwiązań
IT i technologie PRACA 2035: najnowsze badanie Citrix ukazuje przyszłość pracy opartą na AI
2020-09-23 | 13:00

PRACA 2035: najnowsze badanie Citrix ukazuje przyszłość pracy opartą na AI

Citrix Systems, Inc. przez rok badał globalne wzorce pracy i plany, by zrozumieć, jakim ulegnie ona zmianom i jaką rolę odegra w nich technologia. Jak wynika z danych, zebranych podczas
IT i technologie Red Hat wprowadza na rynek OpenShift Container Storage 4.5
2020-09-23 | 12:23

Red Hat wprowadza na rynek OpenShift Container Storage 4.5

Red Hat Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Red Hat OpenShift Container Storage 4.5, które udostępnia oparte

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Nowa ustawa może wykluczyć chińskie firmy technologiczne z polskiego rynku. To zahamuje wymianę handlową i rozwój polskiego przemysłu

Projekt zmiany ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, który jest w tej chwili na etapie konsultacji, może wykluczyć z polskiego rynku chińskie firmy technologiczne. – Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie w obecnym kształcie, spotkałoby się to z pewnymi retorsjami ze strony Chin, co z kolei na pewno zaszkodziłoby polskiej gospodarce – mówi Jarosław Tworóg, wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Jak wskazuje, projektowane przepisy stoją też w sprzeczności z przepisami o wolnym handlu i prawem międzynarodowym. Dodatkowo tak poważne zmiany na rynku mogą wiązać się z opóźnieniem we wdrażaniu technologii 5G, co z kolei przełoży się na mniejszą konkurencyjność polskiego przemysłu.

Bankowość

Branża leasingowa liczy na odbicie w inwestycjach firm. Pomóc w tym może nowa ulga na robotyzację

Cały rynek leasingowy ma zanotować w tym roku spadek wyników zamiast oczekiwanego przed pandemią rekordowego poziomu. To efekt lockdownu i chwilowo zmniejszonych inwestycji firm, mimo że niektóre segmenty, jak maszyny rolnicze i urządzenia medyczne, wciąż notują wzrosty. W najbliższych miesiącach negatywnie na rynek oddziaływać będzie koniec wakacji leasingowych, ale pozytywnym impulsem powinno być wejście w życie ulgi na robotyzację od 1 stycznia 2021 roku. Branża liczy, że korzyści podatkowe zachęcą firmy do inwestowania.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Ochrona środowiska

Walka ze zmianami klimatu wpływa na sposób produkcji i dystrybucji piwa. Rosną także wymagania wobec dostawców surowców

– ​Już dziś myślimy strategicznie o przyszłości naszej, społeczności, w których funkcjonujemy, oraz naszej planety – mówi Igor Tikhonov, prezes Kompanii Piwowarskiej. Browary inwestują w odnawialne źródła energii oraz technologie, które pozwalają im ograniczać emisję dwutlenku węgla i zużycie wody przy produkcji piwa. Walczą także z problemem odpadów, wprowadzając opakowania wielokrotnego użytku oraz w pełni podlegające recyklingowi. Celem Kompanii Piwowarskiej jest również pozyskiwanie surowców i składników w stu procentach pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

Media i PR

Dzieci potrzebują wsparcia podczas pandemii. Bajkoterapia może im pomóc w zrozumieniu i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa [DEPESZA]

– Pandemia SARS-CoV-2 jest trudnym czasem dla najmłodszych. Wiele dzieci nie tyle boi się zachorowania, co cierpi z powodu lęku wywołanego nieprzewidywalnością otaczającego nas świata – mówi Michał Kędzierski, psycholog dziecięcy. Sposobem na oswojenie tego strachu może być bajkoterapia. Metodę tę wykorzystuje McDonald’s w nowej kampanii społecznej skierowanej do dzieci „Bajki z nowym morałem”.