Komunikaty PR

Inali w 8 dni opracował inteligentny respirator dla pacjentów z COVID-19

2020-04-17  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

W ramach inicjatyw odpowiadających na pilne potrzeby związane z pandemią COVID-19, laboratorium 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes wsparło indyjski startup Inali w szybkim opracowaniu bezpiecznego i niskobudżetowego „inteligentnego respiratora”, który można szybko wyprodukować i wdrożyć do użytku w nagłych potrzebach. Opracowanie produktu zajęło niecałe osiem dni.

Inali, która zaprojektowała i opracowała inteligentny respirator, jest organizacją non-profit, tworzącą produkty wspomagające opiekę zdrowotną. Projekt został zrealizowany w oparciu o możliwości platformy 3DEXPERIENCE oraz współpracę z projektantami i pracownikami służby zdrowia w ramach internetowej społeczności OPEN COVID-19, a także z ekspertami ds. inżynierii z 3DEXPERIENCE Lab w Indiach.

Korzystając z aplikacji cyfrowych opartych na chmurze, startup Inali współpracował w czasie rzeczywistym ze społecznością ekspertów i innowatorów - bez względu na ich lokalizację - wykorzystując zbiorową inteligencję do szybkiego projektowania modelu 3D inteligentnego respiratora, jego inżynierii, symulacji jego funkcji oraz produkcji i weryfikacji prototypu. Inteligentny respirator został zaprojektowany do identyfikowania wskaźników wydajności dla parametrów takich jak prędkość i ciśnienie powietrza i odpowiednio dostosowuje parametry operacyjne. Co więcej, urządzenie identyfikuje poziom tlenu odpowiedni dla konkretnego pacjenta oraz określa wskaźniki bezpieczeństwa wymagane dla niezawodnego i bezpiecznego użytkowania.

Respiratory odgrywają kluczową rolę w leczeniu pacjentów cierpiących na COVID-19. W miarę wzrostu liczby przypadków w Indiach istnieje ryzyko, że zabraknie respiratorów i importowanych części potrzebnych do ich produkcji. Inteligentny respirator Inali został zaprojektowany do szybkiego i lokalnego wytwarzania z łatwo dostępnych części, aby umożliwić zaspokojenie popytu ze strony szpitali i agencji rządowych, przy zachowaniu niskich kosztów. Inali udostępni pełną wersję projektu inteligentnego respiratora i szczegóły dotyczące produkcji w ramach otwartego kodu źródłowego (open source), który każdy może pobrać, by rozpocząć produkcję w swoim regionie.

3DEXPERIENCE Lab to otwarte laboratorium innowacji i program akceleracyjny dla startupów, którego celem jest promowanie i praca nad przełomowymi projektami odpowiadającymi na potrzeby społeczeństwa i przyczyniającymi się do tworzenia lepszego świata. Więcej informacji na temat projektów dotyczących COVID-19 i realizowanych w ramach Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab znajduje się na stronie: https://go.3ds.com/opencovid19

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.