Inali w 8 dni opracował inteligentny respirator dla pacjentów z COVID-19
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
W ramach inicjatyw odpowiadających na pilne potrzeby związane z pandemią COVID-19, laboratorium 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes wsparło indyjski startup Inali w szybkim opracowaniu bezpiecznego i niskobudżetowego „inteligentnego respiratora”, który można szybko wyprodukować i wdrożyć do użytku w nagłych potrzebach. Opracowanie produktu zajęło niecałe osiem dni.
Inali, która zaprojektowała i opracowała inteligentny respirator, jest organizacją non-profit, tworzącą produkty wspomagające opiekę zdrowotną. Projekt został zrealizowany w oparciu o możliwości platformy 3DEXPERIENCE oraz współpracę z projektantami i pracownikami służby zdrowia w ramach internetowej społeczności OPEN COVID-19, a także z ekspertami ds. inżynierii z 3DEXPERIENCE Lab w Indiach.
Korzystając z aplikacji cyfrowych opartych na chmurze, startup Inali współpracował w czasie rzeczywistym ze społecznością ekspertów i innowatorów - bez względu na ich lokalizację - wykorzystując zbiorową inteligencję do szybkiego projektowania modelu 3D inteligentnego respiratora, jego inżynierii, symulacji jego funkcji oraz produkcji i weryfikacji prototypu. Inteligentny respirator został zaprojektowany do identyfikowania wskaźników wydajności dla parametrów takich jak prędkość i ciśnienie powietrza i odpowiednio dostosowuje parametry operacyjne. Co więcej, urządzenie identyfikuje poziom tlenu odpowiedni dla konkretnego pacjenta oraz określa wskaźniki bezpieczeństwa wymagane dla niezawodnego i bezpiecznego użytkowania.
Respiratory odgrywają kluczową rolę w leczeniu pacjentów cierpiących na COVID-19. W miarę wzrostu liczby przypadków w Indiach istnieje ryzyko, że zabraknie respiratorów i importowanych części potrzebnych do ich produkcji. Inteligentny respirator Inali został zaprojektowany do szybkiego i lokalnego wytwarzania z łatwo dostępnych części, aby umożliwić zaspokojenie popytu ze strony szpitali i agencji rządowych, przy zachowaniu niskich kosztów. Inali udostępni pełną wersję projektu inteligentnego respiratora i szczegóły dotyczące produkcji w ramach otwartego kodu źródłowego (open source), który każdy może pobrać, by rozpocząć produkcję w swoim regionie.
3DEXPERIENCE Lab to otwarte laboratorium innowacji i program akceleracyjny dla startupów, którego celem jest promowanie i praca nad przełomowymi projektami odpowiadającymi na potrzeby społeczeństwa i przyczyniającymi się do tworzenia lepszego świata. Więcej informacji na temat projektów dotyczących COVID-19 i realizowanych w ramach Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab znajduje się na stronie: https://go.3ds.com/opencovid19
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.