Komunikaty PR

Inicjatywa Leading with Automation - automatyzacja w prosty i skuteczny sposób

2022-10-24  |  12:14
Biuro prasowe

Dla wielu firm automatyzacja oznacza przyszłość – to, jak powinna wyglądać i działać idealna infrastruktura IT. Jak wynika z badania zleconego przez firmę Red Hat, przeprowadzonego we współpracy z Harvard Business Review, 80% liderów ds. IT jest zdania, że jednolite podejście do automatyzacji w całej firmie jest niezbędne do osiągnięcia sukcesu. To sugeruje, że istnieje uzasadnione zapotrzebowanie na rozwiązania, które zaspokoją potrzeby automatyzacji w sposób kompleksowy.

Jednocześnie integracja starszej infrastruktury z nowoczesnymi procesami, takimi jak automatyzacja, może być wyzwaniem. Warto pamiętać o wartości, która jest generalnie w ujęciu całościowym, a także o tym, co jest możliwe dzięki rozwijającemu się ekosystemowi dostawców i partnerów, którzy współpracują ze sobą, aby wykorzystać potencjał tych rozwiązań.

Automatyzacja pozwala przedsiębiorstwom na rozwijanie narzędzi i zasobów w celu opracowywania aplikacji oraz badania nowych rynków i możliwości rozwoju. Organizacje w całym regionie EMEA i na całym świecie wykorzystują automatyzację do osiągania doskonałego efektu – niezależnie od tego, czy chodzi o optymalizację istniejących przepływów pracy, czy o modernizację sposobu gromadzenia danych i analiz.

Za pomocą inicjatywy Leading with Automation firma Red Hat wspiera swoich partnerów, którzy idą o krok dalej dzięki Red Hat Ansible Automation Platform, pozwalając sobie i swoim klientom wykonać krok w przyszłość.

Automatyzacja w pożądanej skali

Wdrożenie ujednoliconej platformy automatyzacji może wydawać się niewykonalne ze względu na unikatowe potrzeby każdej firmy i obawy przed przerwaniem ciągłości pracy. Siła tkwi jednak w standaryzacji, zwłaszcza gdy dana platforma jest obsługiwana przez dostawców, którzy są w stanie wspierać ekspansję i innowacje. Red Hat Ansible Automation Platform jest w stanie wprowadzić zautomatyzowane procesy do wszystkich działów IT firmy – od infrastruktury aż po DevOps.

Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2021 roku przez firmy Red Hat i IDC na temat wartości biznesowej Red Hat Ansible Automation Platform, przewidywany średni pięcioletni zwrot z inwestycji (ROI) wśród ankietowanych uczestników wyniósł 667%, przy czym próg rentowności ich inwestycji w platformę wystąpił po około 10 miesiącach. Co więcej, w raporcie stwierdzono, że uczestnicy osiągnęli 30% wzrostu produktywności w zarządzaniu infrastrukturą IT, a także 39% wzrostu wydajności nowych aplikacji.

W obliczu tych dowodów i rezultatów Red Hat prezentuje przypadki stosowania platformy Ansible Automation Platform w ramach niedawno uruchomionej inicjatywy Leading with Automation. Partnerzy Red Hat z regionu EMEA, którzy uczestniczą w inicjatywie, mogą skorzystać na swoim zaangażowaniu w Red Hat Ansible Automation Platform na wiele sposobów. Od pomocy w zwiększaniu marż oraz ograniczaniu ryzyka i zwolnień na skalę całej firmy, aż po poprawę szybkości świadczenia usług i zwiększanie zadowolenia klientów – celem Leading with Automation jest pomaganie naszym partnerom, wspieranie ich rozwoju i nagradzanie ich.

 

Przy użyciu Red Hat Ansible Automation Platform firma Swisscom automatyzuje dużą część swojej infrastruktury IT. Obserwując rosnące zapotrzebowanie rynku na automatyzację IT, szwajcarski dostawca usług telekomunikacyjnych i informatycznych postanowił zainwestować w promowanie platformy Ansible Automation Platform poprzez nowe strategiczne podejście do rynku swoich klientów. „Red Hat Ansible Automation Platform, oferowana wraz z usługami konsultingowymi, stanowi fundament naszego portfolio usług nowej generacji. Dołączenie do inicjatywy Leading with Automation to brakująca część układanki, która pozwoli przyspieszyć transformację cyfrową naszych klientów”, mówi Georg Schlüter, menedżer ds. produktu w Swisscom.

Przygotowanie partnerów do osiągnięcia sukcesu

Wiele firm pragnie wdrożyć automatyzację na szeroką skalę, dlatego Red Hat z chęcią udziela pomocy swoim cenionym partnerom. Współpraca jest podstawą naszej zdolności do pomagania sobie i innym w rozwoju – z kompleksowym podejściem do działań, które zmierzają w kierunku budowania kompleksowych rozwiązań open source.

Partnerzy Red Hat, którzy dołączyli do inicjatywy Leading with Automation, tworzą nową, niesamowitą społeczność, która obejmuje wiele branż i którą cechuje jakość usług i oddanie swoim klientom. Partnerzy, którzy kwalifikują się do udziału w inicjatywie i stają się jej częścią, otrzymują następujące korzyści:

  • Tytuł Specjalisty ds. Platform Automatyki wraz z oficjalnym identyfikatorem Red Hat;
  • Wzrost marży dla nowych firm (oprócz korzyści płynących z programu Red Hat Opportunity Reward Program), które koncentrują się na możliwościach Red Hat Ansible Automation Platform;
  • Dostęp do wybranych treści i narzędzi do doskonalenia umiejętności;
  • Wyłączny dostęp do dedykowanych działań i wydarzeń związanych z Ansible przez cały rok.

 

Siła współpracy i społeczności

Świat open source opiera się na współpracy i dostępności szerokiej gamy aplikacji, co ilustruje skalowalny charakter platform, takich jak Red Hat Ansible Automation Platform, oraz sposób, w jaki partnerzy wykorzystują ich możliwości.

 

Morten Fredsø, menedżer ds. obsługi klientów w firmie Miracle, będącej partnerem Red Hat, dzieli się swoją opinią na temat tego, w jaki sposób platforma odgrywa fundamentalną rolę w jej działalności: „Wartość, jaką niesie ze sobą Red Hat Ansible Automation Platform, jest jasna – zarówno pod kątem narzędzi do tworzenia treści, jak i narzędzi operacyjnych, biznesowych i analitycznych. To kluczowy element procesu rozwoju w segmencie automatyzacji w ramach naszej długoterminowej strategii ekspansji rynkowej i utrzymania klientów.

Red Hat Ansible Automation Platform to również demonstracja siły społeczności. Poprzez przyjęcie otwartego podejścia do swojej technologii, procesów i kultury, partnerzy Red Hat mogą rozwijać swoją wiedzę sprzedażową i techniczną.

SVA, kolejny z partnerów firmy Red Hat, korzysta z Red Hat Ansible Automation Platform, aby pomagać swoim klientom lepiej organizować i optymalizować ich przepływy pracy. „Automatyzacja stanowi punkt wyjścia do szybkiego osiągnięcia standaryzacji w środowisku” – mówi Thomas Bludau, kierownik działu Competence Center Infrastructure as Code. „Kiedy przedstawiamy Ansible naszym klientom, współpracujemy z nimi, aby opracować kompletną koncepcję, którą zbudowaliśmy w oparciu o wcześniejsze udane projekty. Wspieramy również warstwę architektury nowego lub istniejącego środowiska w tworzeniu koncepcji etapów i używamy jej, aby opracowywać rozwiązanie działające na zasadzie DevOps”.

Tutaj można znaleźć więcej informacji na temat inicjatywy Leading with Automation oraz tego, jak wdrażać zalety automatyzacji wśród klientów ze wsparciem firmy Red Hat. 

Autor: Santiago Madruga, wiceprezes ds. sukcesu ekosystemów partnerskich w regionie EMEA, Red Hat

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.