Inno3D GeForce GTX 1650 D6 TwinX2 OC i Compact - z szybszą o 50% pamięcią GDDR6
Karty graficzne z serii GTX 1650 to przystępne cenowo układy dla graczy. Teraz, dzięki zastosowaniu znacznie szybszych pamięci GDDR6, modele Inno3D GeForce GTX 1650 D6 TwinX2 OC i Compact oferują lepsze osiągi.
Inno3D GeForce GTX 1650 D6 TwinX2 OC i D6 Compact to karty graficzne wykorzystujące architekturę Nvidia Touring, znaną m.in. z najwydajniejszych modeli RTX 2080. W tym przypadku jest to wariant przygotowany z myślą o mniej wymagających graczach, którzy planują upgrade swojego komputera. Wyposażone w kości pamięci GDDR6 zapewniające o połowę wyższą przepustowość, powinny zapewnić zauważalnie lepsze osiągi w nadal przystępnej dla większości cenie.
Sam producent chwali się, że wydajność odświeżonych wersji GeForce GTX 1650 D6 TwinX2 OC i D6 Compact jest nawet dwukrotnie wyższa niż modeli z procesorem GTX 1050. Modele z pamięcią starszego typu miały być maksymalnie 70% szybsze, zatem różnica wynikająca z aktualizacji tego elementu powinna odczuwalnie przełożyć się na liczbę generowanych klatek na sekundę. Konkurencja w segmencie kart klasy średniej będzie zatem wyjątkowo mocna.
Producent Inno3D przygotował wstępnie dwa warianty z pamięciami GDDR6:
- Inno3D GeForce GTX 1650 D6 TwinX2 OC wyposażony w system chłodzenia składający się z dwóch wentylatorów;
- Inno3D GeForce GTX 1650 D6 Compact o minimalnej długości w celu umożliwienia montażu w obudowach SFF/HTPC.
Każdy z nich korzysta z procesora Nvidia TU117-300 wyposażonego w 896 rdzeni CUDA. Karty graficzne Inno3D GeForce GTX 1650 D6 TwinX2 OC i Inno3D GeForce GTX 1650 D6 Compact do sklepów mają trafić w ciągu najbliższych kilku tygodni. W dniu rynkowego debiutu ich cena nie powinna przekraczać 850 zł.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: TU117-300 (896 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia:
- bazowe: 1485 MHz
- tryb boost: 1620 MHz dla D6 TwinX2 OC i 1590 MHz dla wersji D6 Compact
- pamięć graficzna: 4 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 192 GB/s
- magistrala: 128-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.0b
- 2 x DisplayPort 1.4
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 3.0 x16
- zasilanie: zasilacz min. 300 W
- wymiary:
- GeForce GTX 1650 D6 TwinX2 OC: 196 x 113 mm, 2 sloty
- GeForce GTX 1650 D6 Compact: 160 x 116 mm, 2 sloty
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.