Inno3D GeForce RTX 2070 Super iChill Black - wysoka moc w ekskluzywnym wydaniu
GeForce RTX 2070 Super iChill Black to karta graficzna dla tych, którzy cenią sobie wysoką wydajność i komfort użytkowania. Firma Inno3D postawiła na połączenie jednego z czołowych GPU Nvidii z autorskim systemem chłodzenia wodnego i iluminacją RGB. W efekcie ma być cicho, wydajnie i efektownie.
Inno3D GeForce RTX 2070 Super iChill Black to karta graficzna, która oprócz znakomitych osiągów ma zaoferować jeszcze jedno - ciszę. Producent obiecuje niemal bezgłośną pracę i temperatury robocze znacząco niższe od modeli z chłodzeniem powietrznym. Kluczem do sukcesu ma być układ wodny, który składa się z bloku pokrywającego kluczowe elementy karty i chłodnicy o długości 28 cm i grubości 6 cm.
Ta ostatnia jest uzbrojona w dwa wentylatory o średnicy 120 mm każdy, które mają wspomagać radiator w rozpraszaniu ciepła. System domyślnie pracuje jednak w trybie półpasywnym. Oznacza to, że podczas typowego użytkowania pozostaje on praktycznie bezgłośny. Wentylatory powoli zaczynają się obracać dopiero wówczas, gdy temperatury wzrastają do poziomu około pięćdziesięciu stopni Celsjusza.
Bieżące parametry pracy karty Inno3D GeForce RTX 2070 Super iChill Black, w tym wspomniane powyżej temperatury, można z kolei śledzić na zintegrowanym wyświetlaczu LCD. Użytkownik ma do dyspozycji także szereg efektów podświetlenia RGB, które pozwalają na personalizację urządzenia. System iluminacji współpracuje z technologiami tego typu montowanymi przez producentów popularnych płyt głównych.
Karta Inno3D GeForce RTX 2070 Super iChill Black została fabrycznie podkręcona przez producenta do 1815 MHz dla rdzenia w trybie Boost. Całość, nie licząc zewnętrznej chłodnicy, zajmuje dwa sloty PCI-E i mierzy 272 mm długości. Zainteresowani zakupem znajdą prezentowaną kartę w sklepach, gdzie kosztuje około 3500 zł.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: TU104 (2560 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia:
- bazowe: 1605 MHz
- tryb boost: 1815 MHz
- pamięć graficzna: 8 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 14 Gbps
- magistrala: 256-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.0b
- 3 x DisplayPort 1.4
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 3.0 x16
- wymiary:
- długość: 272 mm
- szerokość: 112 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
- zasilanie: wtyczki 6+8-pin, zasilacz min. 650 W
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.