Inno3D GeForce RTX 2080 Super iChill Black - karta graficzna dla komputerowych e
GeForce RTX 2080 Super iChill Black to konstrukcja napędzana przez jeden z najszybszych procesorów graficznych. Tym, co ją wyróżnia jest chłodzenie wodne, które ma zapewniać wysoką kulturę pracy i niskie temperatury.
Karty graficzne z układami RTX 2080 Super to bez wątpienia wydajnościowa czołówka. Ze względu na ceny sięgają po nie najczęściej entuzjaści, którzy oczekują najwyższych osiągów w ulubionych grach i wsparcia dla technologii takich jak śledzenie promieni (ray tracing) czy DLSS. Model Inno3D GeForce RTX 2080 Super iChill Black ma zaoferować użytkownikom więcej - ekstremalne osiągi przy niemal bezgłośnej pracy i niskich temperaturach.
Karta graficzna Inno3D została wyposażona w blok wodny, który przykrywa wszystkie kluczowe elementy. Ciepło z nich jest transferowane do zewnętrznej chłodnicy, przez którą tłoczą powietrze dwa wentylatory o średnicy 120 mm każdy. Do około pięćdziesięciu stopni Celsjusza pozostają one w spoczynku, przez co karta powinna być praktycznie niesłyszalna podczas wykonywania mniej wymagających zadań. Dopiero powyżej tej wartości łopatki zaczynają się wolno obracać.
Odseparowanie lwiej części układu chłodzenia pozwoliło na stworzenie relatywnie kompaktowej karty. Inno3D GeForce RTX 2080 Super iChill Black ma 272 milimetry długości i zajmuje dwa sloty. Trzeba jednak pamiętać, że w obudowie powinno znaleźć się miejsce na połączoną elastycznymi wężykami chłodnicę, która ma około 28 cm długości i 6 cm grubości.
Na ściance bocznej karty został ulokowany wyświetlacz LCD. Użytkownik znajdzie na nim informacje m.in. o temperaturach, częstotliwości pracy kości pamięci czy statusie układu graficznego. Ten ostatni ma fabrycznie podniesioną częstotliwość taktowania, która w trybie Boost wynosi 1845 MHz.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 2080 Super iChill Black jest dostępna w sklepach. Jej zakup wiąże się z wydatkiem około 4000 zł.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: TU104 (3072 rdzenie CUDA)
- taktowanie rdzenia:
- bazowe: 1650 MHz
- tryb boost: 1845 MHz
- pamięć graficzna: 8 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 15,5 Gbps
- magistrala: 256-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.0b
- 3 x DisplayPort 1.4
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 3.0 x16
- wymiary:
- długość: 272 mm
- szerokość: 112 mm
- wysokość: 2 sloty rozszerzeń
zasilanie: wtyczki 6+8-pin, zasilacz min. 650 W
Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie
Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.