INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 8 GB iCHILL X3 — firmowo podkręcona karta graficzna z
GeForce RTX 4060 Ti to najnowsza karta graficzna NVIDII ze średniej półki, która powinna przypaść do gustu graczom liczącym na niski pobór energii elektrycznej. Firma INNO3D przygotowała jej wersję niereferencyjną iCHILL X3 cechującą się firmowo podkręconymi zegarami oraz efektownym systemem chłodzenia.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 8 GB iCHILL X3 bazuje na rdzeniu AD106 z 4352 jednostkami CUDA. Układ ten już po wyjęciu z pudełka jest w stanie rozpędzić się aż do 2595 MHz w trybie Boost, a więc na starcie powinien być o 60 MHz szybszy od innych, domyślnie taktowanych modeli RTX 4060 Ti. Jak sugeruje nazwa jednostki, na pokład trafiło 8 GB pamięci VRAM typu GDDR6 128-bit (18 Gbps). Resztę specyfikacji karty uzupełniają rdzenie Ray Tracing 3. generacji i rdzenie Tensor 4. generacji. Warto dodać, że karta wspiera popularną technikę upscalingu obrazu DLSS 3.0.
Wizytówką omawianej karty graficznej jest system chłodzenia, który wyróżnia się agresywną, choć efektowną stylistyką. Jednostka posiada trzy wentylatory (2x 88 mm, 1x 78 mm), miejscowe podświetlenie LED RGB, cztery niklowane kompozytowe rurki cieplne, gustowny backplate, a także potężny radiator obejmujący swoją powierzchnią moduły VRAM. Ponadto RTX 4060 Ti 8 GB iCHILL X3 charakteryzuje się pojedynczym złączem zasilania 8-pin, a także czterema standardowymi portami wideo (1x HDMI 2.1a, 3x DisplayPort 1.4a). Wymiary karty to 294 x 118 x 60 mm.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4060 Ti 8 GB iCHILL X3 już niebawem powinna pojawić się w polskich sklepach w cenie ok 2200 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.