INNO3D GeForce RTX 4070 Ti iCHILL X3 - niereferencyjna karta graficzna z efektow
GeForce RTX 4070 Ti to ostatnia karta graficzna NVIDII oparta na architekturze Ada Lovelace. Firma INNO3D przygotowała już kilka autorskich wariantów tego układu, jednak zdecydowanie najciekawszym z nich jest model iCHILL X3 wyróżniający się efektywnym chłodzeniem i firmowo podkręconymi zegarami.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 Ti iCHILL X3 opiera się na rdzeniu AD104 wykonanym przy użyciu litografii 5 nm (TSMC 4N). Układ ten dysponuje 7680 jednostkami CUDA, a jego domyślna częstotliwość pracy w trybie Boost to 2670 MHz. To oznacza, że całość pracuje do 60 MHz szybciej względem standardowej wersji. Na pokładzie znalazły się także dodatkowe rdzenie Ray Tracing 3. generacji oraz rdzenie Tensor 4. generacji. Resztę specyfikacji omawianej jednostki uzupełnia 12 GB pamięci VRAM typu GDDR6X (21 Gbps) opartej na magistrali 192-bit.
Producent zastosował tu masywny układ z trzema wentylatorami o średnicy 98 mm oraz programowalnym podświetleniem RGB z obsługą systemów Aura Sync, Mystic Light, Polychrome i RGB Fusion. Pod elegancką, czarną obudową znalazł się duży radiator pokrywający także pamięci VRAM oraz osiem rurek cieplnych o łącznej długości 2682 mm i powierzchni 1 039 293 mm². Całość uzupełnia gustowny backplate usztywniający laminat. Ponadto na śledziu znaleźć można standardowy zestaw złączy wideo w postaci jednego złącza HDMI 2.1 oraz trzech gniazd DisplayPort 1.4a. Wymiary omawianej karty to 334 x 148 x 62 mm.
Karta graficzna INNO3D GeForce RTX 4070 Ti iCHILL X3 dostępna jest w wielu polskich sklepach w cenie 4669 zł. W zestawie z jednostką znajduje się specjalny wspornik, który ustabilizuje jej pozycję w obudowie.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.