InternetowyKantor.pl zmienia wygląd na 10-lecie
Katarzyna Stachowska
Poznan
61-608 Poznan
biuro|solopr.pl| |biuro|solopr.pl
794200744
solopr.pl
Na swoje 10-lecie InternetowyKantor.pl odświeżył wygląd strony internetowej. Zmienił także logotyp i wprowadził nowy symbol identyfikacyjny. Za wprowadzenie zmian graficznych odpowiada brand designer marki - Karolina Lorek.
Początek zmian zainaugurowały warsztaty z pracownikami, które posłużyły do określenia ich kierunku oraz zakresu. Jubileusz stworzył świetną okazję, aby wprowadzić te zmiany, graficznie podkreślić eksperckość, doświadczenie i doskonałą obsługę klienta.
- Refresh IK ma na celu zaprezentowanie marki w odświeżonym i uspójnionym wizerunku oraz wyeksponowanie jej zalet i wartości. Chcemy, by marka była nowocześniejsza - mówi Karolina Lorek, brand designer InternetowyKantor.pl.
Co zmieni się w serwisie:
- odświeżone zostanie logo InternetowyKantor.pl, które od 10 lat reprezentowało markę w niezmiennej formie;
- dodany zostanie symbol - nowa ikona zastąpi dotychczasowe “ik”, ale będzie nawiązywać do swojego poprzednika. Symbol podkreśli dziedzinę działalności, jaką jest wymiana walut;
- unowocześniony zostanie wygląd strony internetowej - łatwiejsza nawigacja sprawi, że strona będzie bardziej przejrzysta i wygodniejsza w użytkowaniu dla klientów;
- modyfikacji ulegnie kolorystyka strony - przeważać będzie biel oraz dotychczasowe barwy: zieleń i szarość;
Na stronie pojawią się też rozbudowane treści, więcej materiałów video.
- Zmiany identyfikacji wizualnej będą wprowadzane etapami, ale pierwsze z nich zauważyć już będzie można w najbliższych tygodniach. Panel klienta i sposoby dokonywania wymiany walut nie zmienią się - mówi Maciej Sawicki, UX designer InternetowyKantor.pl
Stronę wzbogacono też o nowe treści. Powstał specjalny projekt na 10-lecie - Dekada Wiedzy https://internetowykantor.pl/dekada-wiedzy/. To ekspercka platforma, na której pracownicy oraz zaproszeni blogerzy i youtuberzy dzielą się swoją wiedzą w różnych dziedzinach. Do projektu zaproszono Doradcę TV, Adama Haertle ZaufanaTrzeciaStrona.pl, Oszczednicka.pl oraz Pawła Tkaczyka.
InternetowyKantor.pl to jeden z liderów rynku internetowej wymianu walut. Serwis umożliwia szybką i bezpieczną wymianę 20 walut oraz przelewy zagraniczne do ponad 40 krajów świata. Powstał w kwietniu 2010 roku, jako pierwszy kantor internetowy. Do dziś zarejestrowało się w nim ponad 320 tys. klientów.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.