Komunikaty PR

IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic - mobilny skaner dla YouTuberów i twórców tutoriali

2023-02-07  |  13:00
Biuro prasowe

IRIScan Desk 6 Pro to profesjonalny, przenośny skaner, który doczekał się już wielu pochlebnych recenzji. Od niedawna w sprzedaży dostępny jest także wariant Dyslexic, który posiada preinstalowane oprogramowanie Readiris Dyslexic. Całość może stanowić kompleksowe rozwiązanie np. dla osób nagrywających tutoriale wideo.

IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic to przenośny skaner zdolny do rejestracji dokumentów w standardowych formatach A3 lub A4. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję wykrywania kartek i okładek książek. Co więcej, system jest w stanie reagować na zmianę widocznej strony. Całość posiada wbudowane oprogramowanie bazujące na SI, które służy do spłaszczania stron, uzupełniania rogów czy programowego usuwania palców przytrzymujących kartki. 

 

Ważną funkcją skanera jest możliwość nagrywania dźwięku oraz wideo w rozdzielczości HD przy 30 FPS-ach (obsługiwane formaty to: JPG, PDF, MP3 lub WAV). To oznacza, że spory użytek mogą zrobić z niego np. YouTuberzy, nauczyciele prowadzący zdalne zajęcia czy osoby nagrywające tutoriale. Warto zaznaczyć, że IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic ma prostą, składaną konstrukcję, cztery lampy LED czy zasilanie przez USB. Skaner sprawdzi się więc nie tylko przy biurku, lecz również w trakcie podróży. 

 

 

Urządzenie zostało wyposażone w aplikację Readiris Dyslexic, która przeznaczona jest dla osób zmagających się z dysleksją, w tym dyspraksją, dysfazją, dysgrafią, a także dysortografią. Jej zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie czytania i pisania, aczkolwiek nie brakuje w niej funkcji czytania na głos wskazanego tekstu (z wieloma możliwościami personalizacji) czy powiększania/pomniejszania tekstu dla lepszej czytelności. 

 

Warto dodać, że program Readiris Dyslexic jest kompatybilny z narzędziem „Zamiana mowy na tekst” (MS) i obsługuje najpopularniejsze formaty dokumentów, i multimediów (w tym np. DOCX, JPEG, MP3, WAV czy PDF). Ponadto oprogramowanie jest w stanie rozpoznać aż 138 różnych języków i oferuje możliwość bezpośredniego wysyłania wiadomości e-mail. IRIScan Desk 6 Pro z aplikacją Dyslexic daje więc gwarancję szybszej i skuteczniejszej nauki.

Skaner IRIScan Desk 6 Pro Dyslexic dostępny jest w wybranych polskich sklepach w cenie od ok. 1950 zł. W zestawie znajduje się dodatkowy przewodowy przycisk do wyzwalania skanowania dokumentów.

 

 

Dane techniczne:
 

  • maks. rozmiar dokumentu: A3 
  • szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
  • wbudowane lampy LED: 4
  • rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
  • tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
  • Interfejs: USB 2.0
  • zasilanie: z portu USB
  • formaty wyjściowe:
    • Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
    • e-book: ePub, 
    • audio: MP3, WAV
  • wymiary: 39,6 x 12 x 28,2 cm
  • waga: 1150 g
  • zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
  • preinstalowane oprogramowanie Readiris Dyslexic
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.