Komunikaty PR

IRIScan Desk 6 Pro — ceniony mobilny skaner o sporych możliwościach

2023-06-07  |  10:30
Biuro prasowe

Mobilne skanery IRIScan Desk dzięki swoim unikalnym cechom nadal uchodzą za bezkonkurencyjne urządzenia w swojej kategorii. Jednym z najpopularniejszych modeli z całej serii jest Desk 6 Pro, który wydaje się oferować całkiem sporo możliwości w stosunku do ustalonej ceny.

IRIScan Desk 6 Pro to przenośny skaner wyposażony w pojedynczy sensor 21 MP gwarantujący rejestrację danych w maksymalnej rozdzielczości 5376 x 4032 pikseli. Urządzenie jest zdolne do skanowania dokumentów nawet w formacie A3, a także obsługi plików o popularnych rozszerzeniach: JPG, PDF, TXT, EPUB, MP3 czy WAV. Co więcej, skaner może nagrywać dźwięk i rejestrować wideo w rozdzielczości HD przy 30 FPS-ach, dzięki czemu może stanowić praktyczne narzędzie pracy dla nauczycieli czy YouTuberów. 

Opisywany model został wyposażony w szereg technologii wspieranych przez sztuczną inteligencję. Całość może automatycznie wykrywać kartki czy okładki książek, reagować na zmianę widocznej strony, a także spłaszczać strony, uzupełniać rogi dokumentów czy usuwać odciski palców. Nie zabrakło też funkcji skanowania paragonów, biletów parkingowych czy wizytówek, a także rozpoznawania kodów kreskowych. Warto podkreślić także opcję przekształcania tekstu na mowę umożliwiającą jednoczesne odczytywanie i słuchanie treści dokumentów. 

Co ważne, IRIScan Desk 6 Pro wyróżnia się nie tylko wieloma zaawansowanymi funkcjami, ale przede wszystkim lekką, składaną konstrukcją z czterema lampami LED, która zasilana jest przez gniazdo USB. To oznacza, że ze skanera można korzystać nie tylko przy biurku, lecz również w trakcie podróży. Urządzenie jest w stanie współpracować z systemami operacyjnymi Windows 7/8/10/11 (32- i 64-bit) oraz macOS 10.11 i nowszymi, a w zestawie ze skanerem znajduje się dodatkowy przewodowy przycisk do wyzwalania skanowania dokumentów

Skaner IRIScan Desk 6 Pro dostępny jest w wybranych sklepach w cenie od ok. 1500 zł. W sprzedaży znajduje się również droższy wariant tego modelu z oznaczeniem Dyslexic, który posiada preinstalowane oprogramowanie Readiris Dyslexic.

Dane techniczne:
 

  • maks. rozmiar dokumentu: A3 
  • szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
  • wbudowane lampy LED: 4
  • rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
  • tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
  • Interfejs: USB 2.0
  • zasilanie: z portu USB
  • formaty wyjściowe:
    1. Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
    2. e-book: ePub, 
    3. audio: MP3, WAV
  • wymiary: 39,6 x 12 x 25,5 cm
  • waga: 1150 g
  • zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.