IRIScan Desk 6 Pro — praktyczne urządzenie do skanowania dokumentów i nie tylko
Skanery IRIScan Desk zyskały już sporą popularność, a dla wielu nauczycieli czy YouTuberów stały się nawet codziennym narzędziem pracy. Jednym z ciekawszych modeli z całej serii jest sprawdzony już wariant Desk 6 Pro, który wyróżnia się sporymi możliwościami oraz lekką, składaną konstrukcją.
IRIScan Desk 6 Pro to uniwersalny skaner, który posiada pojedynczy sensor 21 MP, zapewniający rejestrację dokumentów w maksymalnej rozdzielczości 5376 x 4032 pikseli. Urządzenie jest zdolne do rejestracji dokumentów w standardowych formatach A3 lub A4, a także do obsługi plików w takich rozszerzaniach, jak: JPG, PDF, TXT, EPUB, MP3 czy WAV. Opisywany model został wyposażony w szereg technologii wspieranych przez sztuczną inteligencję. Całość może automatycznie wykrywać kartki czy okładki książek, reagować na zmianę widocznej strony, a także spłaszczać strony, uzupełniać rogi dokumentów czy usuwać odciski palców.
Skaner otrzymał także inne przydatne funkcje, które mogą okazać się nieocenione np. w pracach biurowych. Urządzenie jest w stanie skanować jednocześnie do kilku paragonów, biletów parkingowych czy wizytówek, a także rozpoznawać jedno- i dwuwymiarowe kody kreskowe, co pozwoli wyodrębniać wartości metadanych w celu śledzenia dokumentów przewozowych, rachunków lub umów. Na pokład trafiła również technologia przekształcania tekstu na mowę umożliwiająca jednoczesne odczytywanie i słuchanie dokumentów.
IRIScan Desk 6 Pro jest w stanie nagrywać dźwięk oraz rejestrować wideo w rozdzielczości HD przy 30 FPS-ach. Urządzenie umożliwi więc prowadzenie zdalnych sesji szkoleniowych, filmów przedstawiających rozpakowywanie produktów, a także prezentacji za pośrednictwem programów: Zoom, Teams, Skype i Google Meet. Warto zaznaczyć, że IRIScan Desk 6 Pro cechuje się przy tym lekką, składaną konstrukcją z czterema lampami LED, która zasilana jest przez gniazdo USB. Całość jest w stanie współpracować z systemami operacyjnymi Windows 7/8/10/11 (32- i 64-bit) oraz macOS 10.11 i nowszymi.
Skaner IRIScan Desk 6 Pro dostępny jest w wybranych polskich sklepach w cenie od ok. 1500 zł. W zestawie znajduje się dodatkowy przewodowy przycisk do wyzwalania skanowania dokumentów.
Dane techniczne:
- maks. rozmiar dokumentu: A3
- szybkość skanowania: poniżej 1 sekundy na stronę A4
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- audio: MP3, WAV
- wymiary: 39,6 x 12 x 25,5 cm
- waga: 1150 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.