ITBoom z dedykowanym narzędziem HR dla firm
ITBoom Sp. z o.o. zaprojektowała i wdrożyła już w pierwszych firmach w Polsce innowacyjne narzędzie do zarządzania pracą zespołów. Aplikacja „Wnioski HR – planer obecności” została stworzona i zaprojektowana z myślą o przedsiębiorstwach pracujących w nowym trybie – hybrydowym. Pozwala ona na efektywne rozplanowanie i zarządzanie przestrzenią biurową z wykorzystaniem pracy stacjonarnej i zdalnej. Pierwsze wdrożenia pokazują, że firmy mogą zaoszczędzić nawet do 65% powierzchni biurowej, miejsc postojowych i parkingowych, a tym samym znacznie ograniczyć koszty pracy.
– „Rozwiązania w postaci wsparcia narzędzi IT dla działów HR projektujemy już od kilku lat. Firmy coraz chętniej korzystają z systemowego podejścia do zarządzania personelem i pewnego stopnia automatyzacji określonych procesów. Dobrym przykładem jest onlinowe sporządzanie wniosków urlopowych i nanoszenie ich na kalendarze zbiorcze pracy zespołów. W ten sposób każdego dnia liderzy zespołów wiedzą jakimi zasobami będą dysponować w danym okresie, a to z kolei pozwala im znacznie efektywniej rozplanować pracę. Oprócz tych narzędzi rozbudowaliśmy nasze rozwiązania o moduł pracy zdalnej. Pozwala on w pełni kontrolować pracę zespołu i zarządzać fluktuacją pracowników pomiędzy biurem stacjonarnym i domem, w którym także sprawnie wykonują swoje obowiązki” – mówi Jacek Wołczuk, IT Solution Architect w ITBoom Sp. z o.o.
Aplikacja „Wnioski HR – planer obecności” to rozwiązanie w pełni mobilne i kompatybilne z systemami czy też infrastrukturą IT dostępną na polskim rynku. Rozwiązanie pozwala na szybkie i bezkolizyjne wpięcie narzędzi do zarządzania zasobami ludzkimi do dowolnego systemu IT. Wśród funkcjonalności znajduje się rejestracja czasu pracy, nadgodzin oraz zastosowanie szeregu narzędzi motywujących, jak np. grywalizację i systemy motywacyjne czy premiowe. Dodatkowo rozwiązanie pozwala zarządzać przestrzenią biurową, rezerwacją sal, pomieszczeń roboczych, biurek i pokoi, a także miejsc postojowych wynajmowanych przez firmę. Nowością w rozwiązaniu jest stała wtyczka pozwalająca przyporządkować zasoby do pracy zdalnej i uwzględnić tych pracowników w ogólnym planie pracy.
– „Już na wiosnę ubiegłego roku wiedzieliśmy, że praca zdalna będzie z nami na długo. W toku rozmów z klientami i otrzymywanych częstych deklaracji już wiemy, że praca jaką znaliśmy przed pandemią nie wróci. Firmy poznały zalety pracy zdalnej i poczuły realne korzyści w postaci szeregu oszczędności, ale też często lepszej motywacji czy zwiększenia efektywności poszczególnych zespołów. Praca zdalna wychodzi po prostu Polakom na dobre. Znalezienie narzędzia, które pozwoli efektywnie wykorzystać zasoby w firmie, rozplanować je i ułożyć pracę w dzisiejszej rzeczywistości okazało się „must have” praktycznie w każdej dużej firmie. Klienci doceniają możliwości jakie daje nasze rozwiązanie i wspólnie z nami wzbogacają je i customizują pod swoje oczekiwania” – dodaje Jacek Wołczuk.
„Wnioski HR – planer obecności” to inteligentne rozwiązanie, które mapuje procesy, kategoryzuje pomieszczenia w firmie i pozwala je przyporządkowywać pod kątem wymogów i oczekiwań organizacji. Rozwiązanie jest zorientowane na chmurę, choć można je także integrować z serwerami stacjonarnymi w firmach. Co ważne z wykorzystaniem dowolnej przeglądarki mobilnej jest także dostępne z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do sieci Internet. ITBoom zapewnia także możliwość stworzenia dedykowanej aplikacji na smartfony, która w jeszcze prostszy sposób pozwoli na dostęp do zasobów i planu pracy pracownikom danej firmy.
– „Naszym zdaniem tego rodzaju rozwiązania to przyszłość. Wierzymy, że całkowite przejście na pracę zdalną i brak benefitu kontaktu z drugim człowiekiem nie jest optymalnym rozwiązaniem. Co innego połączenie mniejszych powierzchni biurowych z wykorzystaniem narzędzi IT takich jak „Wnioski HR”. Nasze rozwiązanie pozwala zaoszczędzić od 35% do nawet 65% powierzchni biurowej. Dzięki wykorzystaniu funkcji pracy zdalnej i odpowiedniemu podejściu do planowania pracy, firmy mogą osiągnąć bardzo duże korzyści finansowe sięgające od kilkunastu do kilkuset tysięcy PLN miesięcznie. Rocznie pozwoli to osiągnąć lepszą rentowność i ograniczyć ryzyka w biznesie. Ten ostatni czynnik jest niezwykle ważny, zwłaszcza w czasie kryzysu gospodarczego, z którym będziemy się mierzyć w nadchodzących latach. Jak pokazują nasze rozwiązania i na ten okres możemy się sprawnie i szybko przygotować” – wyjaśnia Jacek Wołczuk.
***
ITBoom Sp. z o.o. to polska firma technologiczna, która istnieje od 2005 roku. Projektowane rozwiązania opiera o platformę Microsoft Dynamics 365, Microsoft Azure, Microsoft SharePoint oraz autorskie narzędzia. Zakres wdrożeń obejmuje cyfrową transformację przedsiębiorstw, począwszy od fazy analizy i optymalizacji procesów, po wdrażanie narzędzi oraz zarządzanie zmianą w organizacji. Działania zespołu ITBoom koncentrują się na adaptacji biznesu Klientów do warunków pracy zdalnej oraz intensyfikacją sprzedaży poprzez projektowanie i wdrażanie nowoczesnych systemów CRM, BI i e-commerce. Pozostałe wdrożenia obejmują m.in. systemy komunikacji wewnętrznej, elektronicznego obiegu dokumentów oraz kompleksowe doradztwo o obszarze wykorzystania wysokich technologii
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.