ITSEC Cybersecurity – konferencja partnerska o rozwiązaniach bezpieczeństwa IT

Ataki cybernetyczne z każdym dniem stają się coraz bardziej wymyślne. Osoby, które nie śledzą codziennych wydarzeń związanych z tymi zagadnieniami, mogą zatem czuć się czasem nieco zagubione. Phishing, ataki typu DDoS, boty, wirusy, coraz bardziej zwinni hakerzy – zagrożenia czyhają na nas na każdym kroku i warto mieć tego świadomość. Skąd jednak czerpać wiedzę o zagrożeniach? Gdzie poznać narzędzia, które rozwiążą za nas problemy związane z nieszczelnymi zaporami czy atakami hakerskimi czekającymi na nas w sieci?
Celem organizowanego corocznie wydarzenia jest więc pokazanie ważności ochrony danych oraz zabezpieczenia systemów teleinformatycznych firm. Jest to ważne szczególnie w obecnym czasie, gdy wiele przedsiębiorstw wykonuje pracę zdalną, a ich dane są przetwarzane na urządzeniach znajdujących się poza siecią firmową – często prywatną. Na konferencji zostaną zaprezentowane rozwiązania i narzędzia z obszaru bezpieczeństwa IT, które stają się niezbędne w codziennym funkcjonowaniu wielu organizacji, a co za tym idzie – mogą posłużyć Partnerom do poszerzenia portfolio, a zarazem być skutecznym narzędziem ochrony danych i urządzeń dla ich Klientów. Zaprezentowane produkty będą reprezentować szeroki zakres bezpieczeństwa IT, w tym: rozwiązania do prewencji i zapobieganiu włamaniom, kontroli dostępu i uwierzytelniania użytkowników, detekcji zagrożeń czy analizy i audytu połączeń sieciowych. Nie zostaną pominięte również usługi z oferty Grupy Bakotech umożliwiające Partnerom poszerzenie swojej oferty rynkowej o szkolenia, wdrożenia lub usługi wsparcia posprzedażnego premium, tym samym pozwalając na wygenerowanie dodatkowej marży bez konieczności inwestycji w zasoby ludzkie czy techniczne.
Uwzględniając potrzeby uczestników konferencji, po zakończeniu sesji plenarnej, wydarzenie zostanie podzielone na trzy części. W jednym pokoju odbywać się będą sesje partnerów merytorycznych, w drugim sesje techniczne prowadzone przez inżynierów Bakotechu, a w trzeciej – po raz pierwszy – prezentowane będą rozwiązania oferowane w formie zarządzalnej (Managed Service Provider – MSP). Zróżnicowanie programu ma na celu dostosowanie oferty wydarzenia do różnych oczekiwań Partnerów Bakotechu.
Oprócz szeregu merytorycznych prezentacji, uczestnicy będą mieli możliwość poznania osobiście przedstawicieli rozwiązań znajdujących się w portfolio dystrybutora. Swój udział zapowiedzieli już Hillstone Networks, Cato Networks czy MailStore Software. Producenci pojawią się tego dnia w Varso Place, by osobiście porozmawiać z obecnymi oraz potencjalnymi Partnerami i opowiedzieć o oferowanych przez nich technologiach.
Poza częścią merytoryczną przewidziane jest rozdanie nagród partnerskich oraz certyfikatów dla firm, które uzyskały status Partnera Premium w 2022 roku, a konferencję zakończy losowanie cennych nagród dla wszystkich obecnych uczestników wydarzenia.
Szczegółowa agenda spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.itsec.org.pl.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.