ITSEC Cybersecurity – konferencja partnerska o rozwiązaniach bezpieczeństwa IT
Ataki cybernetyczne z każdym dniem stają się coraz bardziej wymyślne. Osoby, które nie śledzą codziennych wydarzeń związanych z tymi zagadnieniami, mogą zatem czuć się czasem nieco zagubione. Phishing, ataki typu DDoS, boty, wirusy, coraz bardziej zwinni hakerzy – zagrożenia czyhają na nas na każdym kroku i warto mieć tego świadomość. Skąd jednak czerpać wiedzę o zagrożeniach? Gdzie poznać narzędzia, które rozwiążą za nas problemy związane z nieszczelnymi zaporami czy atakami hakerskimi czekającymi na nas w sieci?
Celem organizowanego corocznie wydarzenia jest więc pokazanie ważności ochrony danych oraz zabezpieczenia systemów teleinformatycznych firm. Jest to ważne szczególnie w obecnym czasie, gdy wiele przedsiębiorstw wykonuje pracę zdalną, a ich dane są przetwarzane na urządzeniach znajdujących się poza siecią firmową – często prywatną. Na konferencji zostaną zaprezentowane rozwiązania i narzędzia z obszaru bezpieczeństwa IT, które stają się niezbędne w codziennym funkcjonowaniu wielu organizacji, a co za tym idzie – mogą posłużyć Partnerom do poszerzenia portfolio, a zarazem być skutecznym narzędziem ochrony danych i urządzeń dla ich Klientów. Zaprezentowane produkty będą reprezentować szeroki zakres bezpieczeństwa IT, w tym: rozwiązania do prewencji i zapobieganiu włamaniom, kontroli dostępu i uwierzytelniania użytkowników, detekcji zagrożeń czy analizy i audytu połączeń sieciowych. Nie zostaną pominięte również usługi z oferty Grupy Bakotech umożliwiające Partnerom poszerzenie swojej oferty rynkowej o szkolenia, wdrożenia lub usługi wsparcia posprzedażnego premium, tym samym pozwalając na wygenerowanie dodatkowej marży bez konieczności inwestycji w zasoby ludzkie czy techniczne.
Uwzględniając potrzeby uczestników konferencji, po zakończeniu sesji plenarnej, wydarzenie zostanie podzielone na trzy części. W jednym pokoju odbywać się będą sesje partnerów merytorycznych, w drugim sesje techniczne prowadzone przez inżynierów Bakotechu, a w trzeciej – po raz pierwszy – prezentowane będą rozwiązania oferowane w formie zarządzalnej (Managed Service Provider – MSP). Zróżnicowanie programu ma na celu dostosowanie oferty wydarzenia do różnych oczekiwań Partnerów Bakotechu.
Oprócz szeregu merytorycznych prezentacji, uczestnicy będą mieli możliwość poznania osobiście przedstawicieli rozwiązań znajdujących się w portfolio dystrybutora. Swój udział zapowiedzieli już Hillstone Networks, Cato Networks czy MailStore Software. Producenci pojawią się tego dnia w Varso Place, by osobiście porozmawiać z obecnymi oraz potencjalnymi Partnerami i opowiedzieć o oferowanych przez nich technologiach.
Poza częścią merytoryczną przewidziane jest rozdanie nagród partnerskich oraz certyfikatów dla firm, które uzyskały status Partnera Premium w 2022 roku, a konferencję zakończy losowanie cennych nagród dla wszystkich obecnych uczestników wydarzenia.
Szczegółowa agenda spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.itsec.org.pl.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.