Komunikaty PR

Jak zadbać o bezpieczeństwo druku w sprzedaży detalicznej?

2022-01-17  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Ponad 70% detalistów uważa, że bezpieczeństwo urządzeń jest kluczowe z perspektywy zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony danych firmy i klientów. Przetwarzanie dużych ilości informacji, w tym danych wrażliwych, adresów czy szczegółów dotyczących płatności, wymaga wyjątkowej ostrożności. Zapewnienie im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa stanowi ogromne wyzwanie dla sprzedawców detalicznych w erze RODO. Pomimo ogólnej świadomości wielu cyber-zagrożeń, które czekają firmy, nieco ponad połowa przedsiębiorstw (51%) uważa, że w niewystarczającym stopniu inwestuje w bezpieczeństwo sprzętu drukującego.

Dane osobowe to jeden z najbardziej wartościowych i pożądanych zasobów naszych czasów, dlatego warto pamiętać, że mogą stać się celem cyberprzestępców. Po stronie przedsiębiorców leży zapewnienie ochrony gromadzonym i przetwarzanym informacjom o konsumentach. Warto pamiętać, że przy potencjalnym wycieku danych detaliści ryzykują utratą – zarówno klienta, jak i ogólnego zaufania. Dlatego każde nowe wdrożenie rozwiązań technologicznych musi być sprawdzone i zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa IT” – komentuje Katarzyna Idzkiewicz, ekspert Brother.

Istnieją trzy główne założenia dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa informacji, które pomagają zadbać o zabezpieczenie procesu druku w branży detalicznej. Obejmują one zarówno bezpieczeństwo samego urządzenia, jak i przetwarzanych zasobów:

1. Poufność (ang. Confidentiality)

Dotyczy danych, które dla właściwego funkcjonowania przedsiębiorstwa muszą zostać udostępnione innym jednostkom – wiąże się to z koniecznością odpowiedniej weryfikacji docelowego odbiorcy, tak aby przekazywane informacje nie dostały się w niepowołane ręce. W tym celu należy zachować szczególne środki ostrożności, stosując uwierzytelnianie i proces autoryzacji, który wymaga od użytkowników zweryfikowania ich tożsamości przed uzyskaniem dostępu do jakiegokolwiek dokumentu.

 

2. Nienaruszalność (ang. Integrity)

Zapewnia gwarancję, że oprogramowanie sprzętowe urządzenia jest odpowiednio zabezpieczone i odporne na włamania oraz inne potencjalne zagrożenia zewnętrzne.

 

3. Dostępność (ang. Availability)

Zarządzanie bezpieczeństwem infrastruktury IT jest sporym wyzwaniem w przedsiębiorstwach, szczególnie gdy urządzenia podłączone do sieci są rozproszone. Drukarki, skanery i kopiarki powinny być tak samo zabezpieczone, jak pozostały sprzęt IT. Jeśli urządzenia te zostaną pominięte, istnieje ryzyko, że hakerzy wykorzystają te luki do przejęcia poufnych danych przedsiębiorstwa. Dlatego szczególnie istotne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa wszystkim sprzętom w sieci, aby zminimalizować prawdopodobieństwo powstania słabych ogniw w łańcuchu zabezpieczeń.

Warto zauważyć, że skuteczne wdrożenie najnowszych technologii wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale również specjalistycznej wiedzy i doświadczenia pracowników. Z badania Brother wynika, że ponad połowa (57%) respondentów, jest zdania że w temacie bezpieczeństwa drukarek używa się zbyt skomplikowanego języka, który jest trudny do zrozumienia bez pomocy specjalisty. Wielu detalistów ze środowiska MŚP w codziennej pracy polega na urządzeniach i programach, które nie wymagają nadmiernego nakładu finansowego. Dlatego tak ważne jest, aby technologia wspierająca bezpieczeństwo przedsiębiorstw była łatwa w obsłudze dla użytkownika, co pomoże sprawnie zarządzać poziomem ochrony danych przetwarzanych przez firmę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce Biuro prasowe
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.