Kampania Dassault Systèmes „The Only Progress is Human"
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Firma Dassault Systèmes ogłosiła start globalnej inicjatywy „The Only Progress is Human”, której celem jest podniesienie świadomości w zakresie współczesnych wyzwań społecznych i ekologicznych oraz inspirowanie do tworzenia innowacji w świecie wirtualnym.
Przez dwa lata Dassault Systèmes zaprezentuje dziesięć „aktów” poświęconych najważniejszym wyzwaniom, z jakimi przyjdzie zmierzyć się ludzkości, w tym zdrowiu, miastom, energii, wodzie i innym obszarom. Akty te zilustrują, w jaki sposób wirtualne kopie bliźniacze pozwalają rozwiązywać problemy związane m.in. z dbaniem o zdrowie oraz ochroną najcenniejszych zasobów w przyszłości. Będę one także stymulować postęp przez modernizację metod projektowania produktów oraz tworzenie rzeczywistych wrażeń ukierunkowanych na człowieka.
Akt pierwszy, który odbył się 26 lutego w paryskim Jardin des Plantes, jest poświęcony emocjom i pytaniu „W jaki sposób światy wirtualne zmieniają sposób odczuwania emocji?”. Publiczność miała okazję zobaczyć, jak dzięki zaangażowaniu intelektu i emocji świat wirtualny może stymulować pozytywne działania. Podczas wyjątkowego wydarzenia audiowizualnego zatytułowanego „Virtual Harmony” zostały zaprezentowane pierwsze w pełni użytkowe skrzypce 3Dvarius, wydrukowane na drukarce 3D i zaprojektowane przy użyciu rozwiązań Dassault Systèmes. Mają one zainspirować studentów do tworzenia instrumentów nowej generacji.
– Największą wartością światów wirtualnych jest drzemiący w nich potencjał pozwalający wyobrazić sobie lepszą przyszłość, mając przy tym świadomość wpływu decyzji projektowych na społeczeństwo i środowisko. Świat ten łączy wyobraźnię, funkcjonalność i zrównoważony rozwój, pozwalając na stworzenie harmonii między produktami, środowiskiem i życiem – mówi Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny Dassault Systèmes. – Dassault Systèmes chce stać na czele globalnej transformacji, która pozwoli nam wejść w nową erę zrównoważonych innowacji ukierunkowanych na człowieka. Zdecydowaliśmy się tchnąć życie w naszą wizję i wyrazić ją za pomocą dziesięciu aktów, które skłonią do myślenia i zainspirują do działania. Chcemy pokazać oraz wykorzystać drzemiący w ludziach niewiarygodny potencjał do współpracy i płynącej z niej innowacyjności.
Wirtualne kopie bliźniacze tworzone przy użyciu platformy 3DEXPERIENCE i aplikacji Dassault Systèmes pomogły już odkryć nowe metody leczenia, usprawnić dostawy w miastach i zaprojektować rzeźbę pochłaniającą zanieczyszczenia. Otwierają one nowe możliwości w zakresie projektowania, symulowania, testowania, rozumienia oraz doświadczania rozwiązań w kontekście użytkowym przed ich wyprodukowaniem.
Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie
Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.