Karty INNO3D GeForce RTX z pełnym wsparciem dla DirectX 12 Ultimate i DLSS 2.0
Jeszcze wyższa wydajność i jakość obrazu - tak w skrócie można podsumować nowości, które zaoferują graczom karty graficzne INNO3D GeForce RTX.
Nowa odsłona autorskiej technologii Nvidia DLSS 2.0 ma stanowić znaczący progres względem poprzedniej wersji rozwiązania. Różni się ona od poprzedniej przede wszystkim użyciem nowej, ulepszonej sieci neuronowej i algorytmów głębokiego uczenia do rekonstrukcji obrazu. Tym razem producent wykorzystuje jedną, wspólną sieć do wszystkich gier, co powinno przyspieszyć adaptację techniki w nadchodzących tytułach. Ponadto jest ona także dwukrotnie szybsza.
W praktyce gracze mają cieszyć się znacznie wyższą wydajnością, ostrością i szczegółowością obrazu. Producent zwraca uwagę na wyraźnie lepsze skalowanie bez względu na rozdzielczość i progres jaki poczyniono w kontekście wizualnej jakości ruchomych obiektów, które były piętą achillesową pierwszej generacji techniki. W rezultacie oprawa ma być nieporównywalnie lepsza bez zauważalnego spadku wydajności w porównaniu do poprzedniej iteracji DLSS.
Pierwsze gry wykorzystujące DLSS 2.0 jak również Ray Tracing są już dostępne, dzięki czemu posiadacze GeForce RTX mogą sami zweryfikować obietnice producenta. Wraz z aktualizacją 2004 systemu Windows gracze otrzymają nową wersję biblioteki DirectX 12 Ultimate. Zawiera ona ulepszoną implementację mechanizmu śledzenia promieni (ray tracingu). Dochodzą też takie technologie jak kontrola precyzji cieniowania dla poszczególnych klatek obrazu czy nowa metoda tworzenia wieloboków.
Ponownie pozwolą one na zwiększenie wydajności w grach przy zachowaniu walorów wizualnych. Programiści będą mogli bowiem zmniejszyć precyzję cieniowania niewidocznych w danej chwili elementów, co pozwoli zaoszczędzić moc obliczeniową. Uproszczone metody tworzenia wieloboków mają z kolei umożliwić modelowanie złożonych obiektów w bardziej optymalny i mniej obciążający układ graficzny sposób.
Prezentowane nowości, Nvidia DLSS 2.0 i DirectX 12 Ultimate są w pełni wspierane przez wszystkie karty graficzne INNO3D z serii GeForce RTX.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.