Komunikaty PR

Klienci oraz partnerzy Brother zaoszczędzili 5 300 ton CO2 w 2022 r.

2023-04-21  |  09:15
Biuro prasowe

Warszawa, 20 kwietnia 2023 r. – Firma Brother osiągnęła ważny kamień milowy w swoim zaangażowaniu w zrównoważony rozwój – oszczędzając 5 300 ton CO2 w 2022 roku dzięki programowi regeneracji tonerów.

Gospodarka cyrkularna i zaangażowanie w zrównoważony rozwój są częścią DNA firmy Brother i integralną częścią wyznawanych przez nas wartości. Od 2004 roku prowadzimy program recyklingu, który ma na celu zmniejszenie wpływu naszej działalności na środowisko. Brother posiada jeden z najstarszych zakładów recyklingu tonerów w Europie i zregenerował ponad 35 milionów wkładów na całym świecie do ostatnich dni marca 2022r.” – skomentował Craig McCubbin, Dyrektor Zarządzający Brother Industries UK, Globalnego Centrum Technologii Remanufacturingu firmy Brother. „W skali globalnej oznacza to, że co roku oszczędzamy 5300 ton C02 w porównaniu z tym, co jest potrzebne do produkcji fabrycznie nowych wkładów. To tyle, co usunięcie 1150 samochodów z dróg każdego roku, zakładając, że przeciętny pojazd osobowy emituje 4600 kg C02 każdego roku. A biorąc pod uwagę, że uwzględnia to również zbiórkę zużytych materiałów eksploatacyjnych, jest to ogromne osiągnięcie z perspektywy operacji o takiej skali” – dodaje ekspert.

Firmie Brother zależy nie tylko na zminimalizowaniu emisji dwutlenku węgla, ale również zmniejszeniu negatywnego wpływu na środowisko. Już na etapie tworzenia projektów wkładów, producent wdraża rozwiązania, które pozwolą zachować model gospodarki cyrkularnej. Kasety z tonerem zostały zaprojektowane w najbardziej zrównoważony sposób. Są wykonane z plastiku, który nie zawiera trwałych zanieczyszczeń organicznych, więc mogą być ponownie wykorzystane. Fabryki regeneracyjne Brother posiadają certyfikat zerowej ilości odpadów na składowiskach, a od 2021 roku proces recyklingu firmy jest oficjalnie w 100% neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Dzięki programowi regeneracji tonerów firma potwierdza swoje zaangażowanie w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).

W Brother jesteśmy zaangażowani w zrównoważony rozwój w branży drukarskiej, nieustannie pracujemy nad zminimalizowaniem wpływu naszych produktów i usług na środowisko” – Paweł Wośko Pre Sales & Technical Service Manager Brother Polska. „Jesteśmy dumni z sukcesu naszego programu regeneracji tonerów i będziemy nadal pracować nad różnymi inicjatywami, aby zwiększyć naszą rolę jako odpowiedzialnej, etycznej i zrównoważonej firmy” – dodaje ekspert.

Klienci Brother mogą bezpłatnie zwracać wkłady, zamawiając pudełko do zwrotu tonerów na stronie internetowej. Po odesłaniu zużytych oryginalnych materiałów eksploatacyjnych Brother są one odbierane w jednym z europejskich zakładów recyklingu, gdzie są oceniane pod kątem możliwości regeneracji lub recyklingu. Jeśli nadają się do ponownego wykorzystania, tonery są czyszczone, a zużyte części są wymieniane, aby uzyskać optymalny stan i wprowadzić je z powrotem na rynek jako produkt „jak nowy”.

Więcej informacji na temat programu regeneracji firmy Brother, znajdą Państwo na stronie: brother.pl/about-brother/environment-and-sustainability/market-leading-toner-recycling#process

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.