Komunikaty PR

Kobiety w męskim świecie biznesu IT

2020-03-08  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Dzień kobiet od jakiegoś czasu wywołuje mieszane uczucia. Przez wielu jest uważany za relikt poprzedniej epoki. Z okazji tego dnia warto jednak zwrócić szczególną uwagę na obecność kobiet w, zdominowanej przez mężczyzn, branży IT. Wbrew pozorom kobiet w IT jest całkiem sporo, a ich liczba sukcesywnie rośnie. Doskonałym przykładem jest firma Commvault, będąca globalnym liderem w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych oraz zarządzania danymi w środowiskach hybrydowych. Na stanowiskach managerskich są tu kobiety, które świetnie się odnajdują w trudnych tematach IT i strukturach korporacyjnych.

 

Jedną z nich jest Marta Kin, która od maja 2019 zajmuje stanowisko Marketing Director, EMEA Emerging Markets, Commvault. Jest odpowiedzialna między innymi za planowanie i wdrożenie strategii marketingowej dla marki Commvault w regionie, który obejmuje blisko 40 krajów Europy środkowo-wschodniej, Środkowego Wschodu oraz Afryki. W Commvault pracuje od 2014 roku, wcześniej pełniła obowiązki Senior Marketing Managera Central and East Europe.

 

Zarządzanie tak dużym i zróżnicowanym regionem to ciężka praca wymagająca licznych kontaktów z dużą liczbą ludzi reprezentujących różne kultury i specyfikę pracy. Umiejętność ich zrozumienia i znalezienie odpowiedniego podejścia to kluczowy aspekt mojej codziennej pracy. Lubię poznawać nowych ludzi, bez tej cechy nie odnalazłabym się na obecnym stanowisku. - mówi Marta Kin

 

Praca z ludźmi to także codzienność Darii Wosztyl, District Channel Managera - Commvault. Jest ona odpowiedzialna za kontakty z partnerami. Kontrahenci cenią ją za kompetencje oraz skuteczne i szybkie rozwiązywanie wszelkich problemów. Z wyzwaniami radzi sobie z uśmiechem na ustach, którym zaraża wszystkich dookoła.

 

Moja ulubiona strategia to „Win win”, to moje motto. Zawsze staram się działać w taki sposób aby wszystkie strony były zadowolone. W tej branży niezmiernie ważne są długoterminowe relacje, ich nawiązywanie i utrzymywanie to mój priorytet. W ostatnich latach coraz więcej kobiet pojawia się w branżach zdominowanych wcześniej przez mężczyzn. Branża IT to nadal męski świat jednak dziś nikt nie patrzy na nas, kobiety, z góry, jesteśmy równoprawnymi partnerami do rozmów. - Powiedziała Darii Wosztyl.

 

Kolejnym przykładem kobiety, która doskonale odnalazła się w męskim świecie IT jest reprezentantka sił sprzedażowych, Anna Rydel, Senior Sales Engineer – Commvault Polska, która tak skomentowała swoją dotychczasową karierę w branży IT:

 

Patrząc na moją karierę w branży IT, mam świadomość, że najtrudniej było zdobyć odpowiedni poziom pewności siebie. Potrzebowałam czasu aby uświadomić sobie że cechy zasadniczo kobiece, takie jak dostrzeganie potrzeb innych ludzi, wrażliwość, cierpliwość i chęć znalezienia kompromisu, to cechy tak samo niezbędne w biznesie IT jak wiedza techniczna. Cechy te pomagają w utrzymaniu równowagi w rozwoju biznesu i technologii. Studiowałam Metody Ilościowe i Systemy Informatyczne i podczas mojej wczesnej kariery próbowałam udowodnić, że jestem tak samo dobra jak moi koledzy. Chciałam udowodnić sobie, że zatrudniono mnie ze względu na wartość jaką wnoszę do firmy, a nie ze względu na parytet płci. Zrozumiałam, że wyjście ze strefy komfortu przy jednoczesnym zrozumieniu, że nie mamy nic do stracenia pozwala nam być sobą i zwiększa szansę na sukces. Zrozumiałam, że moi koledzy, klienci i partnerzy chcą mnie wysłuchać ze względu na to co mam do powiedzenia jako ekspert, a nie dlatego, że jestem kobietą. Był to prawdziwy punkt zwrotny, dało mi to większą pewność siebie, poczucie uczestnictwa w tym co dziej się w firmie oraz zwiększyło mój autorytet. Cieszę się, że mogę pokazać innym kobietom, że nie muszą być tylko słuchaczami, że powinny z dumą dzielić się wiedzą i pokazywać swój punkt widzenia, oraz wpływać na szybko zmieniający się świat IT. Największe bariery, jakie widzę, tkwią w nas samych, a ich przezwyciężenie i zaufanie do naszej intuicji daje nam szansę pójścia własną drogą, pomimo otaczających nas stereotypów. Anna Rydel, Senior Sales Engineer – Commvault Polska

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Witowski
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie Biuro prasowe
2024-12-04 | 16:00

Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie

Sony na targach ISE w 2025 r. podkreśli jak ważny dla firmy jest zrównoważony rozwój i zaprezentuje rozwiązania dla branży retail, sektora korporacyjnego, edukacyjnego, oraz
IT i technologie Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
2024-12-04 | 15:50

Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA

Pierwszy w Niemczech ekran Crystal LED VERONA do wirtualnych produkcji jest już w Monachium. CreatiF Center, centrum innowacji i transferu Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium (HFF),
IT i technologie Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
2024-12-04 | 11:10

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.