Kolejny awans Polaka w międzynarodowych strukturach Iron Mountain
Dominik Wcibisz, pełniący dotychczas funkcję Digital Solutions Managera, z początkiem marca objął nowe stanowisko w międzynarodowych strukturach Iron Mountain. Jako Regional Implementations Lead będzie odpowiedzialny za zarządzenie zespołami specjalistów w zakresie wdrożeń projektów, a także rozwoju i implementacji oprogramowania dla klientów w regionie CE, DACH i Benelux.
Dominik Wcibisz dołączył do zespołu Iron Mountain Polska w 2010 r. Przez blisko 12 lat rozwijał swoje kompetencje w obszarach cyfrowej transformacji przedsiębiorstw, zarządzania procesami i zespołami projektowymi oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych, specjalizując się we współpracy z organizacjami z sektora finansowego i ubezpieczeniowego. W 2018 r. pracodawca uhonorował go nagrodą „Plays to Win” stanowiącą najwyższe wyróżnienie w programie uznania pracowników Iron Mountain z całego świata. Dominik Wcibisz został również zaproszony do udziału w wewnętrznym programie rozwojowym Global Management Development Program, który jest zarezerwowany dla wyróżniających się w skali globalnej managerów.
Na nowe stanowisko awansował z funkcji Digital Solutions Managera, którą pełnił przez ponad 2 lata. Spośród realizowanych z sukcesami projektów w tym okresie warto wyróżnić wdrożenie technologii CSP/ECM w jednej z największych instytucji z sektora publicznego w Niemczech i jednym z największych zakładów produkcyjnych w Europie, a także uruchomienie platformy umożliwiającej obsługę dokumentacji finansowej w wiodącej organizacji z branży medycznej.
W roli Regional Implementations Lead przejąłem kierownictwo nad zespołami Project Managerów odpowiedzialnych za wdrożenia projektów, a także rozwój i implementację oprogramowania ECM/CSP dla naszych partnerów w regionach CEE, DACH i Benelux. Wierzę, że dzięki kreatywności, a także nieszablonowemu podejściu do transformacji cyfrowej, jesteśmy w stanie zawsze być o krok przed oczekiwaniami biznesu. Najwyższym priorytetem moich działań będzie kształtowanie innowacyjności w zarządzanych przeze mnie zespołach, a także realizacja projektów w oparciu o bliskie mi wartości, takie jak budowanie trwałych relacji biznesowych i nieustanne dążenie do optymalizacji – mówi Dominik Wcibisz, Regional Implementations Lead CE, DACH, Benelux w Iron Mountain.
Dominik Wcibisz jest absolwentem Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego na Wydziale Transportu, Elektrotechniki i Informatyki. Po ukończeniu studiów magisterskich dołączył do zespołu Iron Mountain, gdzie rozpoczął swoją karierę zawodową.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.