Konferencja Trans.eu Testing Days. Jedyne takie wydarzenie w branży testerskiej
Zamknięte konferencje eksperckie to coraz ciekawszy trend wśród dużych i prężnie rozwijających się firm. Zazwyczaj kilkudniowe wydarzenia z udziałem znanych postaci branżowych mają na celu wyznaczanie nowych, wewnętrznych standardów, nierzadko stanowiących o przewadze konkurencyjnej marki. Jedną z takich konferencji jest Trans.eu Testing Days, która odbyła się w ostatnim tygodniu sierpnia we Wrocławiu. Wydarzenie jest również przykładem na to, jak zaangażowanie i inicjatywa pracowników firmy wytyczają nowe ścieżki rozwoju dla całej branży.
Trendsetterski pomysł ze stolicy Dolnego Śląska
Główną ideą, jaka przyświecała dwudniowej konferencji Trans.eu Testing Days, było podniesienie kompetencji, wymiana doświadczeń i ujednolicenie standardów testerskich w obrębie całego procesu technologicznego realizowanego przez wrocławską spółkę. W dobie pracy zdalnej i hybrydowej, nie bez znaczenia była także możliwość spotkania się „na żywo”, zrealizowanie wspólnych warsztatów i integracja, również w formie rywalizacji.
– Wydarzenie powstało ze względu na ciągły rozwój firmy i coraz większe znaczenie roli testowania w naszym procesie technologicznym. Do tej pory nie spotkałem się z konferencjami poświęconych usprawnieniu obszaru testowania w obrębie jednej firmy. Dotychczas znane inicjatywy jak WrotQA, PTaQ, czy ŁódQA były poświęcone rozwojowi branży. Nam z kolei zależało na tym, aby zaprezentować narzędzia testerskie i kulturę pracy w ramach naszej organizacji. Wymiana doświadczeń i wiedzy pozwoliła nam na wypracowanie nowych rozwiązań, i – co szczególnie ważne – podniesienie kwalifikacji – mówi pomysłodawca i inicjator konferencji Grzegorz Niczyporuk, Head of Quality Assurance w Trans.eu
W roli prelegentów wystąpili wewnętrzni i zewnętrzni eksperci, w tym znany nie tylko w środowisku testerskim Tomasz Dubikowski – mówca, założyciel i właściciel agencji Level Up Your Culture.
Dla uczestników cenne było także poruszenie zagadnienia estymacji czasu testów, czyli oszacowanie, jak wiele go potrzebują, aby przetestować daną funkcjonalność. Poruszono również zagadnienia związane z organizacją pracy w środowisku mikroserwisów – głównie organizacji i celów testowania.
Firma, która powierza odpowiedzialność pracownikom
Konferencja Trans.eu Testing Days to również przykład działań real time employer brandingu oraz powierzenia szerokiej autonomii i poczucia wpływu pracownikom firmy.
– W naszej firmie nie planujemy odgórnie działań na cały rok. Dzięki działaniom real-time możemy szybko zareagować na potrzeby biznesu, a przy tym dobrze się bawić i w niekonwencjonalny sposób pokazywać korzyści pracy w Trans.eu – mówi Patryk Józefowicz, ekspert ds. employer brandingu w Trans.eu. – Wierzymy, że autonomia w pracy pozwala wejść nam na wyższy poziom, dlatego dajemy naszym pracownikom przestrzeń do tego, aby mogli działać tu i teraz. Siłą konferencji od samego początku byli ludzie. Powstała zaledwie w kilka miesięcy, a w jej organizację była zaangażowana właściwie każda komórka firmowa. To wydarzenie umocniło i zintegrowało nasze zespoły nie tylko w trakcie samej konferencji, ale już dużo wcześniej, na etapie jej tworzenia – dodaje Patryk Józefowicz.
Konferencja zebrała znakomite recenzje wśród uczestników. Organizatorzy pracują nad formułą jej kolejnej edycji.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.