KPMG i Vectra AI łączą siły, aby zmniejszyć ryzyko cybernetyczne
KPMG dodało do swoich rozwiązań i usług Cyber Operations, chmurową platformę wykrywania i reagowania na zagrożenia Vectra. Rozwiązanie zapewnia klientom całodobowe monitorowanie bezpieczeństwa wewnętrznego w czasie rzeczywistym, wykorzystując analizę sygnałów ataku i analizę zagrożeń opartą na sztucznej inteligencji. Dzięki temu klienci zyskują powiadomienia o wysokiej jakości w celu skutecznego i praktycznego wykrywania zabezpieczeń.
Rozwiązanie Vectra AI jest teraz częścią oferty KPMG Effective Security Observability (ESO).
– Pierwszym krokiem tego wyjątkowego podejścia jest zrozumienie ryzyka biznesowego. Wytyczone priorytety i sprawdzony model działania w zakresie bezpieczeństwa dają pewność, że platforma Vectra jest dobrze zintegrowana i zapewnia oczekiwane rezultaty. Wspieramy naszych klientów w skutecznym wykrywaniu zagrożeń i ograniczaniu ryzyka, w tym redukcji kosztów w celu maksymalizacji wartości biznesowej – wyjaśnia Henrik Smit, dyrektor zespołu CyberOps w KPMG. – Innymi słowy, KPMG integruje rozwiązanie Vectra z ekosystemami bezpieczeństwa, aby poprawić odporność cybernetyczną, chronić przed zaawansowanymi zagrożeniami i eliminować szum alertów. W ciągu zaledwie kilku dni nasi klienci są w stanie osiągnąć lepszą widoczność zagrożeń, skuteczność wykrywania i skrócić czas reakcji na incydenty, czego dowiodły testy KPMG red teaming – mówi.
W miarę jak cyberataki nasilają się, stają się coraz bardziej zaawansowane, rozszerza się powierzchnia ataku, wzrasta liczba alertów wymagających segregacji, ustalania priorytetów i zbadania. Zespoły SOC są z tego powodu przeciążone.
– Średni czas wykrycia incydentu bezpieczeństwa wydłużył się do 277 dni. Oczywiste jest, że organizacje muszą działać na rzecz poprawy widoczności. Wykorzystując sztuczną inteligencję do wykrywania i badania znanych i nieznanych zagrożeń w czasie rzeczywistym, Vectra AI umożliwia organizacjom identyfikowanie ataków na najwcześniejszym etapie i powstrzymywanie ich, zanim staną się naruszeniami. Dlatego cieszymy się, że możemy stać się częścią ekosystemu bezpieczeństwa KMPG, umożliwiając organizacjom wypełnienie tej luki i szybkie reagowanie na zagrożenia – mówi Willem Hendrickx, Chief Revenue Officer w Vectra AI.
Oparta na sztucznej inteligencji technologia Attack Signal Intelligence TM firmy Vectra AI zapewnia ciągłe i zautomatyzowane monitorowanie metod ataku, wykorzystując wstępnie ustawione modele sztucznej inteligencji, aby zminimalizować pracę człowieka i uzyskać informacje potrzebne do działania. Łącząc Vectra z Microsoft Sentinel i ServiceNow w celu identyfikacji luk w zabezpieczeniach, KPMG przyspiesza wdrożenie poprzez sprawdzone modele operacyjne, pomagając klientom w integracji tych technologii w zgodzie z założeniami People and Processes. W ten sposób KPMG pomaga klientom osiągnąć tzw. Effective Security Observability (Efektywną Obserwowalność Bezpieczeństwa). To dodaje kolejną warstwę do usług KPMG Cyber Operations, koncentrujących się na dostarczaniu wyników biznesowych za pomocą sztucznej inteligencji, wspieranej przez sprawdzony model operacji bezpieczeństwa: „Ludzie, procesy, technologia”.
Źródło: vectra.ai

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.