Kyndryl i Microsoft ogłaszają inicjatywę dla klientów mainframe
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, zacieśnia współpracę z firmą Microsoft rozwijając technologię ułatwiającą przenoszenie cennych danych z komputerów typu mainframe do chmury. Pozwoli to firmom na pełniejsze korzystanie z gromadzonych danych, ich zaawansowaną analizę z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, a także szybsze tworzenie aplikacji typu low-code/no-code za pośrednictwem Microsoft Power Platform.
Technologia, nad którą pracują eksperci Kyndryl i Microsoft, umożliwi bezpieczne przesyłanie danych krytycznych dla biznesu między komputerami mainframe a chmurą, a także zwiększy elastyczność i dostępność danych mainframe. Innowacyjne narzędzie będzie działać nie tylko w połączeniu ze środowiskiem chmurowym obu marek (odpowiednio zCloud i Azure Cloud), ale możliwa będzie również jego integracja z wewnętrznymi oraz zewnętrznymi źródłami danych operującymi w chmurze.
Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu platformy Microsoft Power Platform, firmy przenoszące swoje krytyczne dane do chmury będą mogły także w szerszym wymiarze czerpać z korzyści, jakie daje automatyzacja czy szybkie tworzenie aplikacji biznesowych w metodyce low-code/no-code.
Pozwoli to naszym klientom uwolnić potencjał drzemiący w gromadzonych przez nich danych, tak by mogli nimi w sposób zwinny zarządzać i przetwarzać z wykorzystaniem zaawansowanych technik analityki i wizualizacji danych. To droga rozwoju dla nowoczesnych organizacji, które chcą skalować swój biznes podejmując świadome i perspektywiczne decyzje biznesowe w duchu data driven – przekonuje Paweł Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kyndryl Poland i Kraje Bałtyckie.
Więcej informacji na temat wspólnych działań można przeczytać w poniższym komunikacie: https://www.kyndryl.com/us/en/about-us/alliances/microsoft.
Kyndryl Poland
Kyndryl (NYSE: KD) jest największym na świecie dostawcą usług w zakresie infrastruktury IT, obsługującym tysiące klientów korporacyjnych w ponad 60 krajach. Firma projektuje, buduje, zarządza i modernizuje złożone, krytyczne dla misji firmy systemy informatyczne, od których świat zależy każdego dnia.
Polski oddział marki Kyndryl jest częścią regionu Europy Środkowo Wschodniej i basenu Morza Śródziemnego, zatrudniającego ponad jedenaście tysięcy ekspertów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kyndryl.com.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.