Kyndryl Poland mianuje Andrzeja Gibasa Dyrektorem ds. Sprzedaży
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, powołał Andrzeja Gibasa na stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży w Polsce i Krajach Bałtyckich.
Andrzej Gibas zdobył ponad 20-letnie doświadczenie i głęboką znajomość branży IT w Polsce. Dołączył do Kyndryl z KPMG, gdzie pełnił funkcję Partner Associate, Business Advisory, Head of Markets. Wcześniej był dyrektorem zarządzającym i prezesem zarządu SAP w Polsce, a także sprawował wiele funkcji kierowniczych w globalnych firmach IT, takich jak IBM, Oracle i Microsoft.
- Jestem zaszczycony, że mogę być częścią firmy, która stawia klientów w centrum swojej działalności - mówi Andrzej Gibas. I dodaje: Wspieranie cyfryzacji polskich organizacji jest dla mnie bardzo ważne, dlatego z niecierpliwością czekam na współpracę z zespołami Kyndryl w Polsce i Krajach Bałtyckich. Jestem przekonany, że ta kooperacja umożliwi naszym klientom ciągły rozwój i przyczyni się do ich dalszego rozkwitu.
Andrzej Gibas aktywnie uczestniczy w inicjatywach i wydarzeniach branżowych na styku biznesu i technologii. Pełnił funkcję Członka Prezydium Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich, był również członkiem mRady doradzającej Zarządowi mBanku. Jest ekspertem w obszarze zastosowania rozwiązań IT, transformacji cyfrowej oraz projektów migracji do chmury.
- Polska zajmuje znaczącą pozycję jako jeden z naszych kluczowych rynków wzrostu. Dostrzegając w tym kraju i całym regionie ogromny potencjał, z zaangażowaniem kroczymy ścieżką rozwoju wprowadzając nowe rozwiązania i pracując nad kolejnymi innowacjami. Cieszę się, że mogę powitać Andrzeja, który wyrusza z nami w tę podróż – komentuje Paweł Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kyndryl Poland i Kraje Bałtyckie. - Jego wyjątkowa wiedza i bogate doświadczenie czynią go idealnym członkiem naszego zespołu. Jestem przekonany, że Andrzej odegra istotną rolę w rozwoju naszej działalności i wzmocni pozycję marki Kyndryl jako zaufanego partnera dla naszych klientów – podsumowuje.
Andrzej Gibas jest absolwentem Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Świętokrzyskiej. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu handlu zagranicznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Client Executive Program w INSEAD w Fontainebleau we Francji.
O marce Kyndryl
Kyndryl (NYSE: KD) jest największym na świecie niezależnym dostawcą usług infrastruktury IT, wspierającym tysiące klientów z obszaru enterprise w ponad 60 krajach. Firma projektuje, buduje, zarządza i modernizuje złożone, krytyczne systemy informatyczne, od których świat zależy każdego dnia. Więcej informacji: www.kyndryl.com.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.