Kyndryl wprowadza na rynek platformę do integracji ekosystemu IT w firmie
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, powiększył portfolio swoich produktów o nowe rozwiązanie. Platforma Kyndryl Bridge jest odpowiedzią na stale rozrastające się zasoby IT w firmach i pozwala w czasie rzeczywistym zarządzać ekosystemem technologii oraz krytyczną dla funkcjonowania biznesu infrastrukturą informatyczną przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji i narzędzi do zaawansowanej analityki.
Globalne badania dotyczące rozwoju digitalizacji w firmach wskazują jednoznacznie, że wciąż znajduje się ona wśród kluczowych priorytetów organizacji na całym świecie, a 60% CIO uważa ją za najważniejszy czynnik wzrostu w 2022 roku. Jednocześnie ponad połowa liderów IT zauważa, że wprowadzanie kolejnych technologii do obiegu firmy utrudnia zarządzanie i tak już złożoną architekturą IT. Powstające w ten sposób wąskie gardło znacząco ogranicza zwinne i szybkie wdrażanie innowacji w organizacji.
Kyndryl Bridge umożliwia stały i uproszczony przegląd dostępnej infrastruktury IT w firmie oraz skupia w jednym miejscu dane pochodzące z różnych działów organizacji, które na co dzień są rozproszone i trudno dostępne. Platforma agreguje i analizuje informacje wykorzystując m.in. automatyzację, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Dzięki temu jest w stanie dostarczać w czasie rzeczywistym wartościowych rekomendacji w zakresie funkcjonowania i optymalizacji prowadzonego biznesu, jak również pozwala wykrywać problemy z wydajnością systemów IT, zanim staną się one dla firmy poważnym problemem. Pierwsze testy wykazały, że dzięki platformie liczba incydentów na serwer dla przedsiębiorstw zmniejszyła się miesięcznie o 74%.
Nowością w swojej ofercie Kyndryl redefiniuje sposób działania firm dostarczających infrastrukturę krytyczną dla swoich klientów. Jesteśmy przekonani, że współpraca i wspólne wytwarzanie innowacji przynosi więcej korzyści, niż klasyczny model dostawcy i klienta operujących na dwóch przeciwległych biegunach. Wprowadzając na rynek Kyndryl Bridge chcemy wyposażyć naszych klientów w narzędzie, które da im bezprecedensową kontrolę nad zarządzaniem i elastycznym dostosowywaniem operacji krytycznych dla działania ich biznesu - przekonuje Paweł Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kyndryl Poland i Kraje Bałtyckie.
Platforma nie wymaga od firm zakupu dodatkowych narzędzi IT lub rezygnacji z dotychczas używanych. Rozwiązanie działa w oparciu o model iPaaS (Integration platform as a service) i jest zaprojektowane w taki sposób, by współpracować z większością technologii wykorzystywanych w przedsiębiorstwach. To także część naszej strategii jako technologicznego agnostyka – tworzyć produkty, które umożliwiają firmom integrację z już używanymi rozwiązaniami od różnych dostawców. Ekosystem partnerów, z którymi współpracujemy w tym zakresie jest szeroki i obejmuje wiodące firmy, takie jak Microsoft, Google, VMWare, and SAP i wielu innych – podsumowuje Paweł Raczyński.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.