Lexmark Markvision Enterprise – wyższy poziom bezpieczeństwa obiegu dokumentów
Lexmark, globalny lider w dziedzinie obrazowania i rozwiązań IoT, zaprezentował nową czarno-białą drukarkę wielofunkcyjną 5-Series (MFP), dla sektora małych i średnich firm w zakresie floty drukarek z pełną obsługą rozwiązań i bezpieczeństwem na poziomie przedsiębiorstwa.
Lexmark Markvision Enterprise to bezpłatne rozwiązanie do zarządzania urządzeniami, które ułatwia konfigurowanie ustawień, aktualizowanie zasad bezpieczeństwa i planowanie aktualizacji oprogramowania.
„W związku ze wszechobecnymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni, firmy muszą czujnie chronić swoją sieć, urządzenia i dane wyjściowe przed stale zmieniającymi się wyzwaniami”, powiedział Brock Saladin, wiceprezes i dyrektor handlowy firmy Lexmark. „Lexmark doskonale rozumie te obawy, funkcje drukarki Lexmark 5-Series są zamknięte w mniejszej obudowie, a jej konstrukcja pozwala na integrację z każdą flotą drukarek dla bezpiecznej i bezproblemowej współpracy.”
Skalowalne rozwiązania
Nowe czarno-białe urządzenie wielofunkcyjne jest przeznaczone dla flot korzystających z usług zarządzania drukiem i oferuje skalowalne rozwiązania w kompaktowej obudowie. Dzięki wbudowanemu systemowi rozwiązań, do drukarki Lexmark MX432adwe można dodać rozwiązania firmy Lexmark lub inne obsługiwane rozwiązania, w tym rozwiązania innych firm z zakresu wydawania wydruków z czytnikiem identyfikatorów.
„Zaawansowane drukarki z obsługą IoT są wyposażone w czujniki, które stale monitorują setki typów danych. Po podłączeniu ich do usług w chmurze Lexmark, można skorzystać z takich funkcji, jak usługi predykcyjne i automatyczne uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych. Można też wykorzystać dołączone Centrum Skanowania do skanowania dokumentów i kierowania ich do wielu miejsc docelowych jednocześnie” - mówi Sebastian Szpila Enterprise Account Manager Lexmark International Polska.
Funkcje bezpieczeństwa z dbałością o zasoby
Wiedza Lexmarka w zakresie zabezpieczeń jest potwierdzona rygorystycznymi certyfikatami, takimi jak Common Criteria, NIAP i FIPS 140-2. Wśród wielu funkcji bezpieczeństwa, MX432adwe zawiera standardowy moduł Trusted Platform Module, który przechowuje klucze szyfrowania na oddzielnym sprzęcie od danych, wraz z uwierzytelnianiem i kontrolą integralności systemu. Funkcje kryptograficzne tworzą unikalny cyfrowy odcisk palca.
Firma Lexmark dba o planetę i jej mieszkańców, stosując zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, od praktyk gospodarki cyrkularnej po produkty inspirowane środowiskiem. Drukarka Lexmark MX432adwe oferuje wbudowane tryby oszczędzania energii i ma w standardzie druk dwustronny, co pozwala zmniejszyć zużycie papieru. Spełnia także wysokie wymagania norm ENERGY STAR®, Blue Angel i EPEAT® Silver.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.