Lexmark Markvision Enterprise – wyższy poziom bezpieczeństwa obiegu dokumentów
Lexmark, globalny lider w dziedzinie obrazowania i rozwiązań IoT, zaprezentował nową czarno-białą drukarkę wielofunkcyjną 5-Series (MFP), dla sektora małych i średnich firm w zakresie floty drukarek z pełną obsługą rozwiązań i bezpieczeństwem na poziomie przedsiębiorstwa.
Lexmark Markvision Enterprise to bezpłatne rozwiązanie do zarządzania urządzeniami, które ułatwia konfigurowanie ustawień, aktualizowanie zasad bezpieczeństwa i planowanie aktualizacji oprogramowania.
„W związku ze wszechobecnymi zagrożeniami w cyberprzestrzeni, firmy muszą czujnie chronić swoją sieć, urządzenia i dane wyjściowe przed stale zmieniającymi się wyzwaniami”, powiedział Brock Saladin, wiceprezes i dyrektor handlowy firmy Lexmark. „Lexmark doskonale rozumie te obawy, funkcje drukarki Lexmark 5-Series są zamknięte w mniejszej obudowie, a jej konstrukcja pozwala na integrację z każdą flotą drukarek dla bezpiecznej i bezproblemowej współpracy.”
Skalowalne rozwiązania
Nowe czarno-białe urządzenie wielofunkcyjne jest przeznaczone dla flot korzystających z usług zarządzania drukiem i oferuje skalowalne rozwiązania w kompaktowej obudowie. Dzięki wbudowanemu systemowi rozwiązań, do drukarki Lexmark MX432adwe można dodać rozwiązania firmy Lexmark lub inne obsługiwane rozwiązania, w tym rozwiązania innych firm z zakresu wydawania wydruków z czytnikiem identyfikatorów.
„Zaawansowane drukarki z obsługą IoT są wyposażone w czujniki, które stale monitorują setki typów danych. Po podłączeniu ich do usług w chmurze Lexmark, można skorzystać z takich funkcji, jak usługi predykcyjne i automatyczne uzupełnianie materiałów eksploatacyjnych. Można też wykorzystać dołączone Centrum Skanowania do skanowania dokumentów i kierowania ich do wielu miejsc docelowych jednocześnie” - mówi Sebastian Szpila Enterprise Account Manager Lexmark International Polska.
Funkcje bezpieczeństwa z dbałością o zasoby
Wiedza Lexmarka w zakresie zabezpieczeń jest potwierdzona rygorystycznymi certyfikatami, takimi jak Common Criteria, NIAP i FIPS 140-2. Wśród wielu funkcji bezpieczeństwa, MX432adwe zawiera standardowy moduł Trusted Platform Module, który przechowuje klucze szyfrowania na oddzielnym sprzęcie od danych, wraz z uwierzytelnianiem i kontrolą integralności systemu. Funkcje kryptograficzne tworzą unikalny cyfrowy odcisk palca.
Firma Lexmark dba o planetę i jej mieszkańców, stosując zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, od praktyk gospodarki cyrkularnej po produkty inspirowane środowiskiem. Drukarka Lexmark MX432adwe oferuje wbudowane tryby oszczędzania energii i ma w standardzie druk dwustronny, co pozwala zmniejszyć zużycie papieru. Spełnia także wysokie wymagania norm ENERGY STAR®, Blue Angel i EPEAT® Silver.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.