Lexmark: Melanie Hudson starszym wiceprezesem i dyrektorem handlowym
Lexmark, światowy lider rozwiązań w zakresie obrazowania i rozwiązań IoT, ogłosił dzisiaj, że wiceprezesem i dyrektorem handlowym od 1 grudnia została mianowana Melanie Hudson. Dołączy do zarządu firmy Lexmark, podlegającemu prezesowi i dyrektorowi generalnemu Allenowi Waugermanowi.
Melanie Hudson pracuje w firmie Lexmark od 1994 roku i ma rozległe doświadczenie. Ostatnio pełniła funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego Lexmark EMEA z siedzibą w Genewie. Wcześniej pełniła funkcje prezesa Lexmark Canada i wiceprezesa Lexmark Global Services.
„Z przyjemnością witam Melanie w zespole zarządzającym firmy Lexmark” — powiedział Allen Waugerman, prezes i dyrektor generalny firmy Lexmark. „Jej wiedza biznesowa, międzynarodowe doświadczenie i dogłębna znajomość naszej firmy sprawiają, że jest idealnym kandydatem do kierowania globalnym zespołem handlowym”.
Hudson dodała: „Lexmark od dawna cieszy się reputacją dzięki budowaniu silnych relacji i dostarczaniu technologii, które pomagają naszym klientom odnieść sukces. Z niecierpliwością czekam na bliską współpracę z naszymi partnerami i klientami na całym świecie, dostarczając nowe produkty, materiały eksploatacyjne, rozwiązania i usługi zaprojektowane w celu zaspokojenia ich potrzeb”.
Hudson zastępuje Brocka Saladina, który po 25 latach pracy w Lexmarku przejdzie na emeryturę. W ciągu sześciu lat pełnienia funkcji starszego wiceprezesa i dyrektora ds. handlowych Saladin kierował strategią wejścia firmy Lexmark na rynek, co zaowocowało pomyślnym wprowadzeniem produktów Lexmark GO Line, znacznym rozwojem partnerstw kanałowych i OEM, ekspansją geograficzną i komercjalizacją usługi w chmurze i oferty Optra IoT. Wcześniej Saladin pełnił wiele funkcji kierowniczych w całej firmie, w tym w finansach, OEM, produkcji, operacjach, sprzedaży i marketingu. Odegrał kluczową rolę w przekształceniu Lexmarka z firmy publicznej w prywatną w 2016 roku.
„Chciałbym podziękować Brockowi za jego znaczący wkład w rozwój firmy Lexmark w ciągu 25 lat kariery” — dodał Waugerman. „W imieniu całego zespołu Lexmarka życzymy mu wszystkiego najlepszego na emeryturze”.
Valjak, który zastąpił Hudson, obecnie pracuje w zespole kierowniczym EMEA jako wiceprezes ds. sprzedaży na Niemcy, Austrię i Szwajcarię, a wcześniej był wiceprezesem Lexmark ds. kanału EMEA. Do Lexmark dołączył w 2019 roku, posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży poligraficznej.
„Chcę podziękować Melanie za pomyślne przeprowadzenie nas przez bardzo dynamiczne środowisko w regionie EMEA w ostatnich latach. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z nią i całym zespołem Lexmarka, aby przenieść naszą działalność na jeszcze wyższy poziom. Jestem podekscytowany naszą ofertą w zakresie bezpośrednich i pośrednich usług zarządzania drukiem, technologią cloud, bezpieczeństwem oraz całym portfolio produktów pomagających klientom osiągnąć ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju”.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.