Live Motion Games w dobę odzyskało koszty produkcji symulatora kolejnictwa
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
W niespełna dobę od premiery Train Station Renovation, Live Motion Games – spółka z Grupy PlayWay – odzyskała wszystkie koszty zainwestowane w produkcję tytułu. W ciągu pierwszych 72 godzin od premiery, gra sprzedała się w nakładzie 19 766 kopii, co pozwoliło jej na zajęcie ósmego miejsca na Global Top Sellers oraz pierwszego miejsca na liście Bestsellerów. Projekt uzyskał 91 proc. pozytywnych ocen. Jeszcze przed wydaniem gra była obecna na TOP Wishlist Steam. Na liście najbardziej oczekiwanych premier znajduje się także kolejny tytuł studia – Car Trader Simulator. Gra ma trafić do sprzedaży jeszcze przed wakacjami. W pierwszej połowie 2021 roku Live Motion Games planuje debiut na rynku NewConnect.
- Z wielką radością i satysfakcją ogłaszamy sukces symulatora Train Station Renovation. Nasza gra odzyskała wszystkie koszty zainwestowane w produkcję w niespełna dobę od rozpoczęcia sprzedaży. W pierwszych 72 godzinach sprzedaliśmy 19 766 kopii. Gra osiągnęła pierwsze miejsce bestsellerów platformy Steam i ósme miejsce Global Top Sellers. – informuje Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games. – Cieszymy się, że nasza propozycja na relaksującą i dającą wiele satysfakcji grę przypadła do gustu graczom, czego wyraz widzimy w uzyskaniu ponad 90 proc. pozytywnych recenzji. Gra dodatkowo zanotowała mocny wzrost Wishlisty, co z pewnością przełoży się korzystnie w momencie premiery pełnej wersji tytułu. Już wkrótce podamy informacje o zawieranych przez nas umowach na porty TSR na konsole. – dodaje Michał Kaczmarek.
Train Station Renovation 30 kwietnia zadebiutował na platformie Steam w trybie wczesnego dostępu. To symulator, którego fabuła odgrywa się na terenie zniszczonych i opuszczonych stacji kolejowych. Gracz rozpoczynając prace remontowe zaczyna od małych wiejskich stacji, a kończy na ogromnych stacjach kolejowych w dużych aglomeracjach. Gra jest podzielona na 10 stacji (map), dzięki którym gracz może uczyć się nowych mechanik i poznawać nowe środowisko pracy. Projekt dostępny jest w jedenastu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim, tureckim i japońskim.
W zakresie promocji gry, Live Motion Games współpracuje z firmą Frozen District, znaną z House Flipper, tytułu, który był inspiracją przy tworzeniu Train Station Renovation.
- Współpraca z PlayWay-em oraz Frozen District pozwoliły dotrzeć naszej grze do skonkretyzowanej grupy graczy, a sama gra obroniła się jakością. Sukces TSR weryfikuje skuteczność przyjętej przez nas strategii. – dodaje Michał Kaczmarek.
Live Motion Games, tworzy gry samodzielnie oraz z partnerami. Obecnie pracuje nad kolejnymi własnymi tytułami, m.in. Chernobyl Liquidators Simulator oraz Builder Simulator. – Ostatnie dwa lata przygotowywaliśmy się do ważnego okresu w życiu spółki. Teraz oprócz dalszego rozwoju gry Train Station Renovation przygotowujemy się do kolejnej ważnej premiery – Car Trader Simulator. W ostatnich miesiącach zamknęliśmy z sukcesem emisję udziałów przy wycenie 31 mln zł i niezwłocznie po jej zarejestrowaniu przez sąd przystąpimy do przekształcenia w spółkę akcyjną, a następnie do wejścia na NewConnect. Liczymy na debiut w pierwszej połowie 2021 roku. – przekazuje Michał Kaczmarek.
Wydawcą tytułów studia jest spółka PlayWay, która jednocześnie jest największym udziałowcem Live Motion Games.
Link do profilu gry na platformie Steam:
https://store.steampowered.com/app/914010/Train_Station_Renovation/
O spółce:
Live Motion Games prowadzi działalność na rynku gier wideo. Studio zajmuje się produkcją gier komputerowych na platformę Steam. Spółka powstała w 2017 roku. Jej większościowym akcjonariuszem jest notowany na GPW wydawca i producent gier komputerowych – PlayWay – który posiada 53 proc. udziałów LMG.
Strategia spółki zakłada tworzenie niskobudżetowych projektów, a następnie ich sprzedaż na całym świecie w modelu cyfrowym, za pośrednictwem platformy Steam. Na 2020 rok spółka zaplanowała premiery sześciu tytułów.
Live Motion Games zamierza wejść na rynek NewConnect w I półroczu 2021 roku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.