Live Privacy Shield, czyli aplikacja do ochrony prywatności od Axis
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
Axis Communications prezentuje aplikację Live Privacy Shield, której zadaniem jest ochrona tożsamości osób znajdujących się w polu widzenia kamery. Darmowe oprogramowanie umożliwia dynamiczne maskowanie poruszających się obiektów, całych postaci, twarzy i tła w czasie rzeczywistym lub nagranym wideo bez ponoszenia dodatkowych kosztów. To szczególnie ważne w kontekście zgodności materiału z przepisami RODO.
Aplikacja zapewnia dwie różne metody ochrony prywatności. Pierwsza to dynamiczne maskowanie oparte na ruchu. Oprogramowanie, automatycznie wykrywa zmiany pikseli (spowodowane przez ruch ludzi i obiektów) w porównaniu z ustawionym tłem, a następnie modyfikuje je w taki sposób, by tożsamość danej osoby nie mogła zostać rozpoznana. Nadaje się do stosowania w zakładach produkcyjnych, sklepach, czy punktach usługowych.
Drugą możliwością jest maskowanie oparte na sztucznej inteligencji, które możliwe jest w wybranych kamerach z wbudowaną funkcją głębokiego uczenia (DLPU). W tym przypadku aplikacja analizuje obraz wideo pod kątem ludzi, co umożliwia utajnienie ich tożsamości. Funkcja ta umożliwia dynamiczne maskowanie z szybkością 10 kl./s. Ma zastosowanie do scen bliskiego zasięgu w pomieszczeniach i na zewnątrz, w miejscach takich jak zakłady produkcyjne, szpitale, domy opieki nad osobami starszymi, hotele, szkoły, biura i sklepy.
Live Privacy Shield pozwala wybrać technikę maskowania: kolorem bądź poprzez mozaikę. Metoda kolorystyczna sprawdza się w sytuacjach, gdzie najważniejsze jest obserwowanie dokładnych ruchów monitorowanego obiektu. Mozaika natomiast pokazuje poruszające się osoby w bardzo niskiej rozdzielczości (rozpikselowanie), dzięki czemu możliwa jest lepsza detekcja barw obserwowanego obiektu. Maski można dowolnie skonfigurować: tak, aby obejmowały całe pole widzenia kamery, bądź wybrany obszar.
Do wykonywania analizy nie ma konieczności posiadania kosztownych serwerów centralnych, a sama konfiguracja aplikacji została wysoce uproszczona. Ponadto Live Privacy Shield jest kompatybilne z innymi rozwiązaniami Axis, np. AXIS Object Analitycs czy AXIS Video Motion Detection, co pozwala na dostosowanie możliwości aplikacji do własnych potrzeb.
Live Privacy Shield – najważniejsze cechy:
- Ochrona prywatności poprzez maskowanie
- Procesy wykonywane są przez aplikację brzegową zainstalowaną w kamerze
- Dwie metody maskowania: oparte na ruchu oraz na sztucznej inteligencji
- Możliwość wybrania techniki maskowania: kolorem lub mozaiką
- Oprogramowanie możliwe do pobrania bez ponoszenia dodatkowych kosztów
- Kompatybilność z innymi rozwiązaniami Axis

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.