Komunikaty PR

LOG Systems i Sylvain Analytics mają spółkę w USA, liczą na kontrakty rządowe

2020-03-10  |  01:00
Biuro prasowe

LOG Systems z Polski wspólnie z amerykańską firmą Sylvain Analytics utworzyły spółkę joint venture, która będzie działać pod nazwą Sailog LLC, poinformował LOG Systems. Główną misją firmy jest realizacja kontraktów na rzecz instytucji rządowych Stanów Zjednoczonych.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego kroku oraz nie możemy doczekać się pierwszych realizacji. Mamy świadomość, że jest to bardzo duża zmiana w dotychczasowym modelu funkcjonowania naszej firmy, a jednocześnie ogromna szansa na międzynarodowy rozwój. Warto również wspomnieć, że w przypadku Stanów Zjednoczonych sprzedaż usług czy produktów do instytucji rządowych sprawia, że podmioty komercyjne są znacznie bardziej zainteresowane potencjalną współpracą, ponieważ dostawca oraz jego rozwiązania są darzone większym zaufaniem” – powiedział ISBnews prezes LOG Systems Grzegorz Filarowski.

Według spółki, rozmowy pomiędzy firmami trwały od czerwca 2019 r. Owocem negocjacji jest utworzenie wspólnego przedsięwzięcia. Świeżo utworzone przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane w Nevadzie. Główną misją firmy jest realizacja kontraktów na rzecz instytucji rządowych Stanów Zjednoczonych. Dzięki tej współpracy LOG Systems będzie mógł wnikliwie zbadać potrzeby tamtejszego rynku. Mało tego, polskie przedsiębiorstwo będzie mogło lepiej dopasować produkty do ogólnej misji globalizacji.

„Kooperacja dwóch przedsiębiorstw przewidziana jest na minimum najbliższe pięć lat. To właśnie na ten okres została powołana spółka. Firmy mają na uwadze jednak opcję przedłużenia kontraktu na kolejne pięć lat. Sylvain Analytics jest jedną z trzystu firm, które w Stanach Zjednoczonych spełniają wymagania, do tego, aby dostarczać usługi i produkty dla organizacji rządowych. Przedsiębiorstwo zainteresowało się jednym z produktów LOG Systems – aplikacją FlowBoard” – podano w komunikacie.

Jak wyjaśnia spółka, narzędzie FlowBoard wspomaga automatyzację powtarzalnych zadań (procesów) w firmach. Oprogramowanie to pozwala na przypisanie konkretnych zadań do odpowiednich osób, dzięki czemu pracownik realizuje zadania odpowiednie dla jego kompetencji. FlowBoard oferuje na start katalog ponad pięćdziesięciu gotowych procesów, głównie z obszarów takich jak kadry, administracja, finanse i księgowość, marketing, handel czy prawo. Co ważne, dostęp do aplikacji jest z poziomu przeglądarki (model SaaS), a także dedykowanej na Androida oraz iOS aplikacji mobilnej.

Według LOG Systems, rynek, na którym ma funkcjonować nowa spółka szacowany jest na 10 mld USD w okresie kolejnych dziesięciu lat.

„Kwota ta będzie podzielona na trzysta firm, które spełniają rządowe wymogi i są w stanie dzięki temu brać udział w konkursach, a co za tym idzie – być dostawcą. Nadchodzące cztery miesiące będą czasem, w którym przedsiębiorstwa będą startować w konkursach ogłaszanych przez instytucje rządowe. prawo w USA wymaga, by firma, która chce być dostawcą dla instytucji rządowych była zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych Ameryki i tam też płaciła podatki” – czytamy dalej.

Sylvain Analytics to przedsiębiorstwo założone w 2007 roku, które posiada swoje biura w Północnej Wirginii, w USA. Firma zapewnia architekturę korporacyjną, transformację biznesową, a także zajmuje się zarządzaniem dostawami czy usługami IT dla klientów federalnych i komercyjnych.

LOG Systems jest producentem oprogramowania LOG do zarządzania zasobami informatycznymi (CMDB, Helpdesk, Software Assets Management, GDPR). Firma produkuje i z sukcesem wdraża systemy mające na celu wspieranie procesów biznesowych zgodnie ze standardami ITIL. LOG Systems powstał w 2010 r. W 2018 r. spółka wypracowała 1,7 mln zł zysku netto przy 6,5 mln zł przychodów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie Biuro prasowe
2024-12-04 | 16:00

Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie

Sony na targach ISE w 2025 r. podkreśli jak ważny dla firmy jest zrównoważony rozwój i zaprezentuje rozwiązania dla branży retail, sektora korporacyjnego, edukacyjnego, oraz
IT i technologie Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
2024-12-04 | 15:50

Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA

Pierwszy w Niemczech ekran Crystal LED VERONA do wirtualnych produkcji jest już w Monachium. CreatiF Center, centrum innowacji i transferu Wyższej Szkoły Telewizji i Filmu w Monachium (HFF),
IT i technologie Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
2024-12-04 | 11:10

Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix

Equinix, globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, mianowała Bruce'a Owena, eksperta z ponad czternastoletnim stażem w firmie, na stanowisko prezesa regionu EMEA obejmującego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.