Marketplace dla rekruterów IT Huntly startuje w Polsce
Agencja PR
ul. Wodna 30/3
30-719 Kraków
info|prsolutions.pl| |info|prsolutions.pl
12 444 13 14
www.prsolutions.pl
W Polsce wystartowała nowa platforma rekrutacyjna Huntly.ai. Jest ona adresowana do rekruterów działających na rynku IT, którzy za polecenie specjalisty mogą zarobić nawet 17,5 tys. zł. Nowy marketplace ma wspomóc rekrutację do działów IT prowadzoną przez wiodące produktowe firmy technologiczne ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej.
Huntly działa na bardzo prostej zasadzie: każdy rekruter IT może zarekomendować kandydata na ogłaszane stanowiska przesyłając jego CV. Następnie kandydat jest weryfikowany przez pracodawcę i jeśli przejdzie pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną, to zostaje zatrudniony, a rekruter otrzymuje bonus. Wynosi on połowę miesięcznego wynagrodzenia kandydata. Dla aktualnie dostępnych ofert na platformie przekłada się to na równowartość 4 tys. dolarów, czyli około 17,5 tys. złotych!
„Rynek IT na całym świecie cierpi z powodu braku pracowników IT, w szczególności tych na stanowiska wymagającego większego doświadczenia. Najlepszy dostęp do takich ludzi mają specjalistyczne firmy headhunterskie i rekruterzy IT. Dzięki Huntly będą oni teraz mogli w łatwy sposób skapitalizować swoje kontakty do wykwalifikowanych programistów, zamieniając je na dodatkowe źródło dochodu” – mówi Nadiia Kovalchuk, wiodąca rekruter IT z zespołu Huntly.
Bonus oferowany przez Huntly dla rekruterów IT jest zdecydowanie największy na rynku. Pozwala im na szybkie podwojenie zarobków, które w Polsce wynoszą średnio 10-15 tys. zł miesięcznie. Huntly jest również doskonałym narzędziem dla rekruterów IT do sprawdzenia swoich umiejętności w projektach rekrutacyjnych realizowanych dla amerykańskich i zachodnich firm technologicznych.
Dodatkowo rekruterzy nie powinni mieć problemu z przekonaniem kandydata do zmiany pracy, ponieważ większość ofert pracy na Huntly dotyczy kadry kierowniczej. Wiąże się to z wysokim wynagrodzeniem i ciekawym projektem do zrealizowania. Na przykład niektóre oferty pracy obecnie wystawione na platformie obejmują takie stanowiska, jak inżynier DevOps, programista Blockchain, kierownik oddziału, inżynier chmury, czy inżynier TechOps.
Na Huntly w tym momencie ogłaszają swoje oferty pracy takie firmy zajmujące się tworzeniem produktów technologicznych, jak Unifly, Paessler, ChromaWay, LivePerson i wiele innych. Zatrudnianie przez Huntly eliminuje dla nich potrzebę korzystania z agencji rekrutacyjnych, dzięki czemu proces rekrutacji jest nawet czterokrotnie tańszy w porównaniu do średnich cen na rynku.
Polska jest obok Rumunii pierwszym rynkiem, na którym działa Huntly, ale w planach jest ekspansja w kolejnych krajach w Europie Centralnej i Zachodniej. Platforma ma także zostać wkrótce rozbudowana o nowe funkcje bazujące na sztucznej inteligencji, które ułatwią i przyśpieszą wstępną weryfikację kandydatów.
Huntly ma swoją siedzibę w Kalifornii i zostało stworzone przez grupę programistów Meta i rekruterów IT, którzy od lat są zawodowo związani z branżą IT. Więcej o Huntly można dowiedzieć się na stronie www.huntly.ai/pl/.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.