Komunikaty PR

Matt Hicks nowym prezesem Red Hata

2022-07-13  |  12:54
Biuro prasowe

Red Hat, Inc, wiodący światowy dostawca rozwiązań open source, ogłosił, że mianował Matta Hicksa swoim prezesem i dyrektorem generalnym. Hicks, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa Red Hat ds. produktów i technologii, zastąpił Paula Cormiera, który obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej.

 

Hicks dołączył do firmy w 2006 roku jako programista w zespole IT. Szybko awansował na stanowiska kierownicze w organizacji, pomagając Red Hat umacniać się na pozycji lidera w dostarczaniu technologii dla otwartej chmury hybrydowej. Hicks był także członkiem zespołu inżynierów, którzy opracowali Red Hat OpenShift, będący dziś podstawą dla wdrożeń chmury hybrydowej w różnych branżach i który służy jako wiodąca w branży platforma Kubernetes. Od tego czasu rozwiązanie to pozostaje w awangardzie hybrydowych chmur obliczeniowych i strategii produktowej firmy Red Hat.

 

Jako wiceprezes ds. produktów i technologii, Hicks był odpowiedzialny za całość strategii produktowej i technologicznej w Red Hat. Pod jego kierownictwem portfolio rozwiązań dla otwartej chmury hybrydowej Red Hat rozszerzyło się, aby pomóc klientom w budowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu dowolną aplikacją w dowolnym miejscu, od środowiska lokalnego, przez środowiska wielochmurowe, aż po brzeg sieci. Wśród dostępnych rozwiązań pojawiły się zarządzane usługi chmurowe które pomagają klientom przyspieszyć rozwój aplikacji typu cloud-native czy dające nowe możliwości wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji.

 

Oprogramowanie open source jest motorem innowacji w branży IT. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w pracy z systemem Linux, wykształceniu w dziedzinie inżynierii komputerowej, wizji rozwoju branży i znajomości specyfiki biznesu, Hicks jest ceniony za współpracę z klientami i partnerami przy rozwiązywaniu wyzwań informatycznych za pomocą otwartego oprogramowania.

 

Cormier, który został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym w 2020 roku, ma za sobą 21-letni staż pracy w Red Hat. W tym czasie kierował znaczną częścią strategii otwartej chmury hybrydowej firmy. Odgrywał on kluczową rolę w rozszerzeniu portfolio produktów Red Hat do pełnego, nowoczesnego stosu IT opartego na innowacjach open source. Jego wysiłki zmierzające do przekształcenia Red Hat Linux z systemu operacyjnego dostępnego do pobrania za darmo w model subskrypcyjny Red Hat Enterprise Linux (RHEL) rozpoczęły dynamiczną ekspansję firmy na globalnym rynku nowych technologii. Jego przywództwo ugruntowało pozycję Red Hat jako lidera branży i utorowało drogę otwartym innowacjom, które są dziś nieodłącznymi elementami chmury hybrydowej i nowoczesnego IT. RHEL jest obecnie wiodącą platformą linuksową dla przedsiębiorstw, służącą ponad 90% organizacji z listy Fortune 500 i osiągającą 13 bilionów dolarów globalnych przychodów biznesowych w 2022 roku. Z RHEL, jako fundamentem otwartej chmury hybrydowej, Red Hat tworzy przyszłość IT dla przedsiębiorstw.

 

Cormier był orędownikiem wizji otwartej chmury hybrydowej, dającej klientom elastyczność dostarczania dowolnej aplikacji, w dowolnym miejscu, na dowolnej infrastrukturze, od brzegu sieci i rozwiązań "bare metal” do wielu chmur publicznych, w przejrzysty, bardziej spójny sposób. Jako szef rady nadzorczej nadal będzie wspierał klientów we wprowadzaniu tej wizji w życie. W swojej nowej roli Cormier będzie kluczowym doradcą firmy Red Hat. Jego uwaga będzie nadal skupiona na skalowaniu firmy i przyspieszaniu adopcji technologii open source przez klientów w celu budowania ich otwartej architektury chmury hybrydowej. Po przeprowadzeniu ponad 26 przejęć w firmie Red Hat, Cormier będzie również ściśle współpracował z kierownictwem Red Hat nad przyszłą strategią fuzji i przejęć. Od czasu przejęcia Red Hat przez IBM w 2019 roku, Cormier odegrał kluczową rolę w skalowaniu i przyspieszaniu rozwoju Red Hat, przy jednoczesnym zachowaniu neutralności rynkowej firmy. Nadal będzie blisko współpracował z prezesem i dyrektorem generalnym IBM, Arvindą Krishną w tym zakresie. Zarówno Cormier, jak i Hicks będą raportować do Krishny.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-04-24 | 15:00

SAP Story: Ericsson wybiera oprogramowanie SAP, by łączyć łańcuchy dostaw

W obliczu stale rozwijającego się rynku technologii, firmy na całym świecie poszukują sposobów na poprawę efektywności operacyjnej i zwiększenie elastyczności swoich łańcuchów dostaw. Ericsson, światowy lider w
IT i technologie Iron Mountain inwestuje w centrum digitalizacji w Radomiu
2024-04-24 | 07:00

Iron Mountain inwestuje w centrum digitalizacji w Radomiu

Centrum digitalizacji Iron Mountain w Radomiu to jeden z największych obiektów tego rodzaju w Europie, który w 2023 r. został uhonorowany tytułem Center of Digital Excellence.
IT i technologie Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting
2024-04-24 | 01:00

Nowe funkcjonalności systemu sterowania oświetleniem Clue od Lena Lighting

Obecność w Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki to znaczące wyróżnienie w skali kraju. W tegorocznym dokumencie pojawiły się aż cztery cele zrealizowane przez Lena

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zmiany klimatu i dezinformacja wśród największych globalnych zagrożeń. Potrzeba nowego podejścia do zarządzania ryzykiem

Niestabilność polityczna i gospodarcza, coraz większa polaryzacja społeczeństwa, kryzys kosztów utrzymania, rosnąca liczba konfliktów zbrojnych i ryzyka cybernetyczne związane z rozwojem sztucznej inteligencji – to największe zagrożenia dla biznesu wskazywane w tegorocznym „Global Risks Report 2024”. Z raportu wynika, że obawy o bliską i dalszą przyszłość wciąż są zdominowane przez ryzyka klimatyczne i środowiskowe. Jednak w tym roku przykryły je niebezpieczeństwa związane z dezinformacją, wspieraną przez AI, która może wywoływać coraz większe niepokoje społeczne. – W tym roku na świecie 3 mld ludzi weźmie udział w wyborach, więc konieczność zaradzenia temu ryzyku staje się coraz pilniejsza – podkreśla Christos Adamantiadis, CEO Marsh McLennan w Europie.

Ochrona środowiska

Ciech od czerwca będzie działać jako Qemetica. Chemiczny gigant ma globalne aspiracje i nową strategię na sześć lat

Globalizacja biznesu, w tym możliwe akwizycje w Europie i poza nią – to jeden z głównych celów nowej strategii Grupy Ciech. Przedstawione plany na sześć lat zakładają także m.in. większe wykorzystanie patentów, współpracę ze start-upami w obszarze czystych technologii i przestawienie biznesu na zielone tory. – Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 45 proc. do 2029 roku – zapowiada prezes spółki Kamil Majczak. Nowej strategii towarzyszy zmiana nazwy, która ma podsumować prowadzoną w ostatnich latach transformację i lepiej podkreślać globalne aspiracje spółki. Ciech oficjalnie zacznie działać jako Qemetica od czerwca br.

Finanse

72 proc. firm IT planuje podwyżki. W branży wciąż ogromna jest różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn

W ubiegłym roku rynek pracy IT był znacznie mniej dynamiczny niż w poprzednich latach – wynika z „Raportu płacowego branży IT w 2024” Organizacji Pracodawców Usług IT. Przy wysokim poziomie podwyżek specjaliści rzadziej zmieniali pracę, ale niektórych zmusiły do tego cięcia w zatrudnieniu wynoszące w zależności od wielkości firmy od 12 do 26 proc. Ten rok zapowiada się bardziej optymistycznie: 61 proc. przedsiębiorstw planuje zwiększać zatrudnienie, a 72 proc. – pensje. Eksperci zwracają uwagę na wciąż duży rozstrzał między wynagrodzeniami kobiet i mężczyzn w tej branży.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.