Matt Hicks nowym prezesem Red Hata
Red Hat, Inc, wiodący światowy dostawca rozwiązań open source, ogłosił, że mianował Matta Hicksa swoim prezesem i dyrektorem generalnym. Hicks, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa Red Hat ds. produktów i technologii, zastąpił Paula Cormiera, który obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej.
Hicks dołączył do firmy w 2006 roku jako programista w zespole IT. Szybko awansował na stanowiska kierownicze w organizacji, pomagając Red Hat umacniać się na pozycji lidera w dostarczaniu technologii dla otwartej chmury hybrydowej. Hicks był także członkiem zespołu inżynierów, którzy opracowali Red Hat OpenShift, będący dziś podstawą dla wdrożeń chmury hybrydowej w różnych branżach i który służy jako wiodąca w branży platforma Kubernetes. Od tego czasu rozwiązanie to pozostaje w awangardzie hybrydowych chmur obliczeniowych i strategii produktowej firmy Red Hat.
Jako wiceprezes ds. produktów i technologii, Hicks był odpowiedzialny za całość strategii produktowej i technologicznej w Red Hat. Pod jego kierownictwem portfolio rozwiązań dla otwartej chmury hybrydowej Red Hat rozszerzyło się, aby pomóc klientom w budowaniu, wdrażaniu i zarządzaniu dowolną aplikacją w dowolnym miejscu, od środowiska lokalnego, przez środowiska wielochmurowe, aż po brzeg sieci. Wśród dostępnych rozwiązań pojawiły się zarządzane usługi chmurowe które pomagają klientom przyspieszyć rozwój aplikacji typu cloud-native czy dające nowe możliwości wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji.
Oprogramowanie open source jest motorem innowacji w branży IT. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w pracy z systemem Linux, wykształceniu w dziedzinie inżynierii komputerowej, wizji rozwoju branży i znajomości specyfiki biznesu, Hicks jest ceniony za współpracę z klientami i partnerami przy rozwiązywaniu wyzwań informatycznych za pomocą otwartego oprogramowania.
Cormier, który został mianowany prezesem i dyrektorem generalnym w 2020 roku, ma za sobą 21-letni staż pracy w Red Hat. W tym czasie kierował znaczną częścią strategii otwartej chmury hybrydowej firmy. Odgrywał on kluczową rolę w rozszerzeniu portfolio produktów Red Hat do pełnego, nowoczesnego stosu IT opartego na innowacjach open source. Jego wysiłki zmierzające do przekształcenia Red Hat Linux z systemu operacyjnego dostępnego do pobrania za darmo w model subskrypcyjny Red Hat Enterprise Linux (RHEL) rozpoczęły dynamiczną ekspansję firmy na globalnym rynku nowych technologii. Jego przywództwo ugruntowało pozycję Red Hat jako lidera branży i utorowało drogę otwartym innowacjom, które są dziś nieodłącznymi elementami chmury hybrydowej i nowoczesnego IT. RHEL jest obecnie wiodącą platformą linuksową dla przedsiębiorstw, służącą ponad 90% organizacji z listy Fortune 500 i osiągającą 13 bilionów dolarów globalnych przychodów biznesowych w 2022 roku. Z RHEL, jako fundamentem otwartej chmury hybrydowej, Red Hat tworzy przyszłość IT dla przedsiębiorstw.
Cormier był orędownikiem wizji otwartej chmury hybrydowej, dającej klientom elastyczność dostarczania dowolnej aplikacji, w dowolnym miejscu, na dowolnej infrastrukturze, od brzegu sieci i rozwiązań "bare metal” do wielu chmur publicznych, w przejrzysty, bardziej spójny sposób. Jako szef rady nadzorczej nadal będzie wspierał klientów we wprowadzaniu tej wizji w życie. W swojej nowej roli Cormier będzie kluczowym doradcą firmy Red Hat. Jego uwaga będzie nadal skupiona na skalowaniu firmy i przyspieszaniu adopcji technologii open source przez klientów w celu budowania ich otwartej architektury chmury hybrydowej. Po przeprowadzeniu ponad 26 przejęć w firmie Red Hat, Cormier będzie również ściśle współpracował z kierownictwem Red Hat nad przyszłą strategią fuzji i przejęć. Od czasu przejęcia Red Hat przez IBM w 2019 roku, Cormier odegrał kluczową rolę w skalowaniu i przyspieszaniu rozwoju Red Hat, przy jednoczesnym zachowaniu neutralności rynkowej firmy. Nadal będzie blisko współpracował z prezesem i dyrektorem generalnym IBM, Arvindą Krishną w tym zakresie. Zarówno Cormier, jak i Hicks będą raportować do Krishny.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.