Komunikaty PR

Medycynę szkolną czeka cyfrowa rewolucja

2022-09-27  |  09:55

Zebranie odpowiednio dużej i wiarygodnej bazy danych jest elementem, który bardzo często decyduje o powodzeniu kampanii, zwłaszcza dotyczącej tak ważnego aspektu jakim jest zdrowie. Jak ważna jest profilaktyka i dostęp do aktualnych danych z zakresu stanu zdrowia społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży pokazała pandemia. W zebraniu danych dotyczących tej grupy dużą rolą odgrywa samorząd, któremu podlegają placówki szkolne i który może wdrażać rozmaite programy zdrowotne, a także rozwiązania i narzędzia, które będą pomocne w zbieraniu i analizie danych dotyczących zdrowia.

Rozwój technologii odbywa się obecnie w każdej dziedzinie życia, warto więc wykorzystywać narzędzia, które mamy jak najlepiej. Ochrona zdrowia i działania profilaktyczne dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mogą zbierać dane, które pomogą samorządom w dopasowaniu działań profilaktycznych i kampanii zdrowotnych do rzeczywistych potrzeb mieszkańców. W przypadku dzieci i młodzieży ten proces jest ułatwiony ze względu na obecność w placówkach szkolnych pielęgniarek, które realizują zadania medycyny szkolnej, przeprowadzając znaczną część badań przesiewowych. Wystarczy dodać jeden element w postaci odpowiedniego narzędzia, które umożliwi agregowanie danych w jednym miejscu.

„Do tej pory samorządy nie miały takiego narzędzia, dzięki któremu w mało skomplikowany sposób i co ważne przy wykorzystaniu dostępnej infrastruktury mogłyby zbierać dane o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wychodząc naprzeciw potrzebom w zakresie zbierania i analizy danych powstał produkt Sygnity Zdrowy Uczeń. Rozwiązanie, które proponujemy korzysta z gabinetów pielęgniarskich w szkołach, wgląd w zebrane dane mają również rodzice i lekarze pierwszego kontaktu, co znacznie ułatwia proces komunikacji. Warto zaznaczyć, że nasze rozwiązanie jest kompatybilne z Profilem Zaufanym, który gwarantuje bezpieczeństwo danych i dostęp do nich jedynie upoważnionym osobom” - mówi Marcin Zawisza, menadżer produktu w Sygnity S.A.  

Narzędzie skierowane jest przede wszystkim do tych jednostek samorządu terytorialnego, które realizują proaktywną politykę zdrowotną, szczególnie w zakresie analizy stanu zdrowia dzieci i młodzieży. Program pomaga rozwiązać problem samorządów, które do tej pory nie miały wiedzy na temat stanu zdrowia młodych mieszkańców, a chciałyby aktywnie działać w zakresie ochrony zdrowia i prowadzenia działań profilaktycznych. Samorząd jest tym szczeblem administracji, który jest najbliżej mieszkańców, najlepiej zna ich problemy i potrzeby, również w zakresie zdrowia. Nie jest jednak możliwe prowadzenie trafnej, efektywnej kampanii bez sprawdzonych danych.

Zebranie odpowiedniej wiedzy na temat zdrowia dzieci i młodzieży umożliwia przygotowanie jednostkom samorządu efektywnych programów profilaktycznych, które odpowiadają potrzebom zdrowotnym mieszkańców. Aplikacja pomaga pielęgniarkom szkolnym w sprawnej realizacji badań przesiewowych oraz usprawnia komunikację z rodzicami i lekarzem pierwszego kontaktu. Informacje w wersji elektronicznej mogą być udostępnione, więc opiekunowie mają w jednym miejscu dostęp do wszystkich danych dotyczących stanu zdrowia swoich dzieci” – dodaje Marcin Zawisza.

Rewolucja cyfrowa i rozwój technologii powinny być jak najlepiej wykorzystywane a ochrona zdrowia, które nadal niestety wymaga unowocześnienia powinna z tej rewolucji korzystać w jak największym stopniu. Dzięki dedykowanym medycynie szkolnej narzędziom samorządy mają szansę poprawić efektywność kampanii i zebrać unikatową, lokalną i co najważniejsze bardzo aktualną bazę danych dotyczącą zdrowia dzieci i młodzieży. Zgromadzone dane mogą pomóc skutecznie przygotować się do realizacji celowanej profilaktyki zdrowotnej oraz w planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa zdrowotnego w placówkach edukacyjnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku

Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.