Komunikaty PR

Medycynę szkolną czeka cyfrowa rewolucja

2022-09-27  |  09:55

Zebranie odpowiednio dużej i wiarygodnej bazy danych jest elementem, który bardzo często decyduje o powodzeniu kampanii, zwłaszcza dotyczącej tak ważnego aspektu jakim jest zdrowie. Jak ważna jest profilaktyka i dostęp do aktualnych danych z zakresu stanu zdrowia społeczeństwa, w tym dzieci i młodzieży pokazała pandemia. W zebraniu danych dotyczących tej grupy dużą rolą odgrywa samorząd, któremu podlegają placówki szkolne i który może wdrażać rozmaite programy zdrowotne, a także rozwiązania i narzędzia, które będą pomocne w zbieraniu i analizie danych dotyczących zdrowia.

Rozwój technologii odbywa się obecnie w każdej dziedzinie życia, warto więc wykorzystywać narzędzia, które mamy jak najlepiej. Ochrona zdrowia i działania profilaktyczne dzięki nowoczesnym rozwiązaniom mogą zbierać dane, które pomogą samorządom w dopasowaniu działań profilaktycznych i kampanii zdrowotnych do rzeczywistych potrzeb mieszkańców. W przypadku dzieci i młodzieży ten proces jest ułatwiony ze względu na obecność w placówkach szkolnych pielęgniarek, które realizują zadania medycyny szkolnej, przeprowadzając znaczną część badań przesiewowych. Wystarczy dodać jeden element w postaci odpowiedniego narzędzia, które umożliwi agregowanie danych w jednym miejscu.

„Do tej pory samorządy nie miały takiego narzędzia, dzięki któremu w mało skomplikowany sposób i co ważne przy wykorzystaniu dostępnej infrastruktury mogłyby zbierać dane o zdrowiu dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wychodząc naprzeciw potrzebom w zakresie zbierania i analizy danych powstał produkt Sygnity Zdrowy Uczeń. Rozwiązanie, które proponujemy korzysta z gabinetów pielęgniarskich w szkołach, wgląd w zebrane dane mają również rodzice i lekarze pierwszego kontaktu, co znacznie ułatwia proces komunikacji. Warto zaznaczyć, że nasze rozwiązanie jest kompatybilne z Profilem Zaufanym, który gwarantuje bezpieczeństwo danych i dostęp do nich jedynie upoważnionym osobom” - mówi Marcin Zawisza, menadżer produktu w Sygnity S.A.  

Narzędzie skierowane jest przede wszystkim do tych jednostek samorządu terytorialnego, które realizują proaktywną politykę zdrowotną, szczególnie w zakresie analizy stanu zdrowia dzieci i młodzieży. Program pomaga rozwiązać problem samorządów, które do tej pory nie miały wiedzy na temat stanu zdrowia młodych mieszkańców, a chciałyby aktywnie działać w zakresie ochrony zdrowia i prowadzenia działań profilaktycznych. Samorząd jest tym szczeblem administracji, który jest najbliżej mieszkańców, najlepiej zna ich problemy i potrzeby, również w zakresie zdrowia. Nie jest jednak możliwe prowadzenie trafnej, efektywnej kampanii bez sprawdzonych danych.

Zebranie odpowiedniej wiedzy na temat zdrowia dzieci i młodzieży umożliwia przygotowanie jednostkom samorządu efektywnych programów profilaktycznych, które odpowiadają potrzebom zdrowotnym mieszkańców. Aplikacja pomaga pielęgniarkom szkolnym w sprawnej realizacji badań przesiewowych oraz usprawnia komunikację z rodzicami i lekarzem pierwszego kontaktu. Informacje w wersji elektronicznej mogą być udostępnione, więc opiekunowie mają w jednym miejscu dostęp do wszystkich danych dotyczących stanu zdrowia swoich dzieci” – dodaje Marcin Zawisza.

Rewolucja cyfrowa i rozwój technologii powinny być jak najlepiej wykorzystywane a ochrona zdrowia, które nadal niestety wymaga unowocześnienia powinna z tej rewolucji korzystać w jak największym stopniu. Dzięki dedykowanym medycynie szkolnej narzędziom samorządy mają szansę poprawić efektywność kampanii i zebrać unikatową, lokalną i co najważniejsze bardzo aktualną bazę danych dotyczącą zdrowia dzieci i młodzieży. Zgromadzone dane mogą pomóc skutecznie przygotować się do realizacji celowanej profilaktyki zdrowotnej oraz w planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa zdrowotnego w placówkach edukacyjnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy

W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.

Handel

Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z Raportu Wpływu Nestlé w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.

Polityka

M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.