Komunikaty PR

Międzynarodowa firma z branży usług czystości stawia na polskie talenty

2022-02-15  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

· Warszawa jest bez dwóch zdań startupowym sercem Polski. To potężne zaplecze talentów, tętniący życiem węzeł logistyczny i rynek zbytu złożony z 2,5 mln konsumentów 

· Stolica stanowi świetny poligon doświadczalny dla młodych, rozwijających się firm, które z jednej strony mogą wypróbować tu swoje usługi, a z drugiej - znajdują niezbędnych do rozwoju specjalistów, m.in. z branży IT i cybersecurity. W Warszawie pracuje dziś 24% polskich informatyków

· Z ich usług korzysta m.in. szwajcarska firma Batmaid z branży home wellness, która w 2017 r. założyła w Warszawie swój hub IT. Jej ośrodek zatrudnia dziesiątki specjalistów, dbających o rozwój infrastruktury technologicznej spółki na terenie całej Europy.

Wykształceni absolwenci kierunków ścisłych oraz kompetentne, stosunkowo niedrogie kadry technologiczne powoli stają się naszym znakiem rozpoznawczym w regionie CEE. Choć Polska wciąż zaliczana jest do kategorii rynków wschodzących, zachodzą tu liczne zmiany z obszaru digitalizacji. Na przestrzeni ostatnich lat nad Wisłą podejmowano wielokierunkowe działania na rzecz wzrostu nowoczesnych sektorów gospodarki, a w kraju funkcjonuje obecnie kilka istotnych hubów technologicznych o znaczeniu regionalnym, jak na przykład Wrocław czy Warszawa.

IT wspiera konsumenta

Rozwojowi polskiego sektora ICT w ostatnich miesiącach sprzyjała mocno druga fala cyfrowej transformacji. Według prognoz PMR, rynek ten w Polsce w ciągu najbliższych 5 lat odnotuje średnioroczny wzrost o 4,8%, a pod koniec 2026 r. wart będzie ponad 65 mld PLN.

Warto dodać, że w 2020 roku studia informatyczne wybrało ponad 33 tys. osób, a sektor już dziś zasila ponad 554 tys. specjalistów IT, którzy swoje talenty i doświadczenie wykorzystują w spółkach z całego świata. 

- Ostatni rok był prawdziwym boomem zapotrzebowania na polskich specjalistów z sektora ICT. Na każdy miesiąc 2021 przypadało nawet 2-3 razy więcej ofert pracy niż w analogicznym okresie w 2020 roku. Wzrosła wartość inwestycji w segmencie B2B, dostrzegliśmy ponadto zwiększenie udziału outsourcingu IT w całym sektorze usług w Polsce. Wykształcone kadry stanęły na czele wymuszonej pandemią transformacji cyfrowej i z sukcesem pomogły tysiącom firm przeprowadzić konsumentów przez ten trudny czas - mówi Tymon Terlikiewicz, CTO Batmaid, szwajcarskiego lidera branży czystości.

Co stolica może zaoferować międzynarodowej firmie?

Dużo. Warszawa, jako jedna z największych metropolii w CEE, pozwala szybko zdobyć doświadczenie rynkowe i poznać operujących w regionie inwestorów. Oprócz dogodnej lokalizacji, siłą miasta stołecznego jest jego ekosystem, pełen wydarzeń networkingowych, akceleratorów i funduszy kapitałowych.

Kulturę innowacji napędza także młoda kadra ekspertów z sektora IT/ICT, inżynierów i ekonomistów. Współdziałając z przyszłymi ,,jednorożcami”, przyczyniają się do zapuszczania korzeni nad Wisłą przez zagraniczne firmy. Jak wskazują badania Business Environment Assessment Study, Warszawa jest liderem pod względem dostępu do wykwalifikowanej kadry z notą, według skali własnej, szacowaną na 7,3/10. Wysoką ocenę dostępności notują w zasadzie wszystkie specjalności.

- Choć Batmaid działa na obszarze całej Europy, nasze technologiczne centrum, IT hub, zlokalizowaliśmy właśnie w Warszawie. Osadzenie tego strategicznego działu w stolicy Polski nie było przypadkowe: uzależniliśmy to od kosztów, zasobów oraz perspektyw, jakie oferuje nam lokalny rynek. Wybór okazała się strzałem w dziesiątkę. Centrum IT Batmaid pomaga nam dbać o stabilność i rozwój usług, szybko reagować na zmiany oraz utrzymywać najwyższy poziom ochrony danych naszych klientów - wyjaśnia Tymon Terlikiewicz.

Jak to zrobili w Polsce? Batmaid IT Hub w liczbach

Oczekiwania konsumentów wobec marek rosną, a na te potrzeby muszą odpowiedzieć dziś przedsiębiorstwa. Dlatego przed ogólnoeuropejską firmą, która wprowadza do miast usługi zamawiane przez aplikację mobilną, rysują się obecnie liczne wyzwania.

- Kluczem do przetrwania w zmiennych warunkach rynku staje się mocna, niezawodna warstwa informatyczna, za którą stoi zespół specjalistów. Najlepiej takich, którzy znają specyfikę rynku od podszewki. Dlatego w naszym warszawskim centrum postawiliśmy na ekspertów z Polski. To światowej klasy informatycy, programiści oraz profesjonaliści z branży cybersecurity. Mamy do nich ogromne zaufanie, na ich barkach spoczywa odpowiedzialność za satysfakcję tysięcy naszych klientów – podkreśla Tymon Terlikiewicz.

Case study IT Hub Batmaid w Polsce pokazuje, jak ze startupu dopiero wchodzącego na polski grunt, stać się prężnie rozwijającym graczem i rzucać wyzwanie branży. Innowacyjne centrum technologiczne napędza biznes Batmaid w całej Europie już od ponad 4 lat. Zatrudnia ponad 30 specjalistów, a na pełne zbudowanie platformy technologicznej zainwestowano ponad 50 000 roboczogodzin. Za rozwiązaniami mobilnymi szwajcarskiego przedsiębiorstwa stoi dziś zaawansowana technologia, obejmująca topowe rozwiązania chmurowe oraz najnowocześniejszy software, dostosowany do współczesnych wymagań ochrony danych i bezpieczeństwa konsumentów.

Polski popyt na innowacje

Krajowych konsumentów zainteresowanych nowoczesnymi aplikacjami jest coraz więcej: dziś 80% Polaków uważa, że przydają się one w życiu codziennym, a co trzeci z nas chce korzystać z nich jeszcze częściej. Bo oprócz bogatego zagłębia talentów, Polska oferuje zarazem wielki, otwarty rynek, gdzie nowe usługi można wdrożyć i bezpiecznie przetestować. Mieszkańcy największych miast, takich jak Warszawa, z ciekawością przyglądają się zatem portfolio wchodzących do kraju dostawców, spodziewając się nowych standardów jakości.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.