Komunikaty PR

Mikołaj Sibiga objął stanowisko CFO w Escola S.A.

2022-10-04  |  11:50
Biuro prasowe

Mikołaj Sibiga objął z początkiem października stanowisko Dyrektora Finansowego (CFO) Grupy Kapitałowej Escola S.A. Do obowiązków CFO będzie należało m.in. kompleksowe zarządzanie finansami grupy, nadzór nad strategią i planem finansowym, przygotowywanie sprawozdań finansowych, optymalizowanie struktury finansów spółek, a także ścisła współpraca z zarządem w związku z planowanym debiutem Escola S.A. na rynku NewConnect.

Mikołaj Sibiga posiada ponad 10-letnie doświadczenie na stanowisku menadżera finansowego firm z branż telco i IT. Dotychczas pracował m.in. dla takich marek, jak: Orange Polska, Netia, Sharebee, Competivo. Pełnił rolę CFO w Integrated Solutions - wiodącym dostawcy usług ICT. 

- Przed nowym dyrektorem finansowym Escola sporo wyzwań związanych nie tylko z debiutem giełdowym ale również ze zmieniającą się sytuacją makroekonomiczną wymagającą reżimu w zarządzaniu finansami - mówi dr Krzysztof Wojewodzic, CEO Escola S.A.

Mikołaj Sibiga specjalizuje się w budowaniu i prowadzeniu finansów dynamicznie rosnących spółek. Odpowiadał m.in. za tworzenie struktur i obszarów kompetencji w projektach  technologicznych, transformacje modeli biznesowych i transakcje M&A. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
- Dołączenie do Escola na etapie jej dynamicznego rozwoju, jest dla mnie wyjątkową satysfakcją. To wspaniały zespół profesjonalistów, wysoko oceniane przez klientów i nagradzane wdrożenia oraz wiele ambitnych projektów i pomysłów. Wierzę, że strategia opierająca się na doświadczeniu i dzieleniu się wiedzą będą nadal zwiększać wartość grupy  i dadzą dużo satysfakcji obecnym i przyszłym udziałowcom - mówi Mikołaj Sibiga, CFO Escola S.A.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PowerWalker zaprasza na Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX Biuro prasowe
2024-04-22 | 15:45

PowerWalker zaprasza na Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX

PowerWalker, renomowana marka w dziedzinie zasilania awaryjnego i rozwiązań IT, ma zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Międzynarodowych Targach Zabezpieczeń SECUREX. Międzynarodowe
IT i technologie Energooszczędność i zrównoważony rozwój – rola technologii w redukcji emisji
2024-04-22 | 13:10

Energooszczędność i zrównoważony rozwój – rola technologii w redukcji emisji

Ekologia stała się w ostatnich latach bardzo popularnym zagadnieniem. Jednak nie zawsze za deklarowaną ochroną środowiska idą prawdziwe, skuteczne działania. Z badania EKObarometr[1]
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-04-22 | 12:00

SAP Story: Poznaj podróż Nestlé z SAP

Branża FMCG stoi przed szeregiem wyzwań związanych z transformacją cyfrową. Te wyzwania wymagają nie tylko zrozumienia i akceptacji nowych technologii, ale także zdolności do ich efektywnego wdrażania i integracji z istniejącymi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek makaronów w Polsce wart jest około 800 mln zł. Producenci pracują nad nowymi funkcjami tych produktów w diecie

Makarony stają się coraz nowocześniejszą kategorią na rynku spożywczym. Konsumenci mają do wyboru m.in. szereg makaronów warzywnych, bezglutenowych, a także funkcjonalnych, których regularne spożywanie ma pomagać w walce z chorobami cywilizacyjnymi, jak cukrzyca, otyłość czy miażdżyca. To m.in. w ten segment rynku chce w najbliższych latach inwestować notowany na warszawskiej giełdzie producent Makarony Polskie. Spółka podkreśla, że wyzwaniem dla dalszego rozwoju firm z branży spożywczej pozostają rosnące koszty działalności, braki kadrowe, a także niestabilność cenowa.

Edukacja

Do Polski z Ukrainy uciekło nawet 70 tys. Romów. Ich sytuacja po ponad dwóch latach nadal pozostaje trudna

Mniejszość romska w Polsce liczy ok. 30 tys. osób, po wybuchu wojny za wschodnią granicą mogła się zwiększyć do nawet 100 tys. na skutek napływu uchodźców z Ukrainy. Jak wskazuje Fundacja w Stronę Dialogu, uchodźcy romskiego pochodzenia nie byli chętnie przyjmowani w punktach recepcyjnych, a na traumę spowodowaną agresją Rosji nałożyły się bieda, wykluczenie społeczne i traktowanie jak uchodźców drugiej kategorii. Przez dwa lata w tym zakresie niewiele się zmieniło, dlatego fundacja zaapelowała do rządu i Rzecznika Praw Obywatelskich o zajęcie się problemami Romów z Ukrainy, w szczególności w zakresie zakwaterowania, edukacji i miejsc pracy.

Transport

Bezpieczeństwo paliwowe w Polsce wymaga inwestycji w nowe moce magazynowe. Branża przyspiesza też zieloną transformację

Branża paliwowa dobrze poradziła sobie z zawirowaniami, które przez ostatnie dwa lata wpływały na polski rynek. Wciąż jednak kwestia bezpieczeństwa paliwowego wymaga dużego wysiłku. Wśród priorytetowych zadań stojących przed sektorem i rządem jest rozbudowa infrastruktury paliwowej, szczególnie nowych mocy magazynowych, ale też kolei i morskich terminali – wskazują eksperci POPiHN. Wyzwaniem w kolejnych latach będzie także zielona transformacja oparta m.in. na elektryfikacji transportu i paliwach alternatywnych, która – w opinii ekspertów – wymaga w Polsce znacznego przyspieszenia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.