Mikołaj Sibiga objął stanowisko CFO w Escola S.A.

Mikołaj Sibiga objął z początkiem października stanowisko Dyrektora Finansowego (CFO) Grupy Kapitałowej Escola S.A. Do obowiązków CFO będzie należało m.in. kompleksowe zarządzanie finansami grupy, nadzór nad strategią i planem finansowym, przygotowywanie sprawozdań finansowych, optymalizowanie struktury finansów spółek, a także ścisła współpraca z zarządem w związku z planowanym debiutem Escola S.A. na rynku NewConnect.
Mikołaj Sibiga posiada ponad 10-letnie doświadczenie na stanowisku menadżera finansowego firm z branż telco i IT. Dotychczas pracował m.in. dla takich marek, jak: Orange Polska, Netia, Sharebee, Competivo. Pełnił rolę CFO w Integrated Solutions - wiodącym dostawcy usług ICT.
- Przed nowym dyrektorem finansowym Escola sporo wyzwań związanych nie tylko z debiutem giełdowym ale również ze zmieniającą się sytuacją makroekonomiczną wymagającą reżimu w zarządzaniu finansami - mówi dr Krzysztof Wojewodzic, CEO Escola S.A.
Mikołaj Sibiga specjalizuje się w budowaniu i prowadzeniu finansów dynamicznie rosnących spółek. Odpowiadał m.in. za tworzenie struktur i obszarów kompetencji w projektach technologicznych, transformacje modeli biznesowych i transakcje M&A. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
- Dołączenie do Escola na etapie jej dynamicznego rozwoju, jest dla mnie wyjątkową satysfakcją. To wspaniały zespół profesjonalistów, wysoko oceniane przez klientów i nagradzane wdrożenia oraz wiele ambitnych projektów i pomysłów. Wierzę, że strategia opierająca się na doświadczeniu i dzieleniu się wiedzą będą nadal zwiększać wartość grupy i dadzą dużo satysfakcji obecnym i przyszłym udziałowcom - mówi Mikołaj Sibiga, CFO Escola S.A.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.