Miksery wideo do produkcji na żywo Sony MLS-X1 używa Grupa NEP
Grupa NEP, globalna firma w branży medialnej dostarczająca rozwiązania technologiczne, specjalistów i know-how - niezbędne do transmisji największych wydarzeń na świecie - jako pierwsza zakupiła nowe miksery wideo do produkcji na żywo MLS-X1 firmy Sony. Ponad 20 urządzeń trafiło do NEP Andrews Production Hub w Sydney, w Australii.
MLS-X1 to kluczowy element ekosystemu Sony Networked Live, który umożliwia zintegrowane sterowanie przy użyciu jednego interfejsu użytkownika. To skalowalna i bardzo wydajna platforma do produkcji na żywo, która obsługuje przetwarzanie w czasie rzeczywistym obrazu 4K (UHD) High Dynamic Range (HDR) z bardzo małymi opóźnieniami. Umożliwia wykorzystanie wszystkich zasobów dzięki hybrydowemu połączeniu możliwości oferowanych przez studio i chmurę.
Wiceprezes ds. technologii w NEP, Marc Segar, powiedział: „NEP od dawna i z powodzeniem wykorzystuje miksery Sony. Nasza relacja z firmą Sony jest wyjątkowo silna. Gdy zaprezentowano nam możliwości MLS-X1, zdecydowaliśmy, że idealnie sprosta on naszym obecnym i przyszłym wymaganiom. W wyniku pogłębionych dyskusji podczas IBC zostaliśmy zaproszeni do siedziby Sony w Japonii, aby zapoznać się z egzemplarzami przedprodukcyjnymi i porozmawiać z projektantami produktu. Dzięki temu mogliśmy dokładnie zrozumieć działanie nowego systemu, sposób jego wdrożenia w naszym środowisku oraz korzyści, jakie może on przynieść nam i naszym partnerom produkcyjnym”.
Anthony Kable, menedżer grupy CCS, Sony Australia dodał: „Współpracujemy z firmą NEP od dłuższego czasu w ramach jej różnych operacji prowadzonych na całym świecie i niezmiennie cenimy jej nastawione na przyszłość i elastyczne podejście biznesowe. Gdy tworzyliśmy mikser MLS-X1, wiedzieliśmy, że NEP to firma, która doceni i wykorzysta wszystkie jego zalety. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że nasze nowe urządzenia zostały wybrane w ramach kolejnego etapu rozwoju firmy NEP; chcemy jej podziękować za współpracę i zaufanie”.
MLS-X1 stanowi element systemu modułowego, który dzięki wyjątkowej, skalowalnej architekturze pozwala na łączenie urządzeń oraz rozbudowę systemu stosownie do potrzeb. W ten sposób możliwości miksera mogą być również dzielone i dostosowywane do każdej indywidualnej konfiguracji. W zależności od potrzeb produkcyjnych można wybrać i skonfigurować odpowiednią liczbę urządzeń, a użytkownicy mogą łatwo uzupełnić konfigurację o dodatkowe moduły MLS-X1 w przypadku obsługi wydarzeń na dużą skalę.
Marc Segar tłumaczy: „Ponieważ NEP zamierza obsługiwać więcej wydarzeń w technologii 4K, szukaliśmy większych mikserów z większą liczbą wejść i wyjść, cechujących się większymi możliwościami w zakresie przetwarzania w natywnym standardzie SMPTE 2110. Potrzebowaliśmy też elastycznego rozwiązania pozwalającego na wykorzystywanie zasobów w bardziej wydajny sposób. Chcieliśmy móc – w razie potrzeby - przypisywać je do konkretnych zadań zamiast ciągłego utrzymywania stałej konfiguracji. Poszukiwaliśmy szybkiej skalowalności. Nowe miksery do produkcji na żywo MLS-X1 spełniły te wymagania z nawiązką”.
Nowe miksery MLS-X1 zostaną wdrożone w wiodącym centrum produkcyjnym NEP Andrews w Sydney, w Australii, a sygnał będzie docierał z wielu oddalonych lokalizacji w całym kraju, takich jak stadiony sportowe, poprzez sieć IP. Następnie będzie przetwarzany z wykorzystaniem mikserów MLS-X1.
Jak dodał Segar: „Wyprodukowane materiały są następnie dostarczane współpracującym z NEP nadawcom poprzez sieć IP. Jest to - co do zasady - taki sam proces, jak realizowany obecnie w hubie, nowe miksery do produkcji na żywo MLS-X1 są po prostu trochę większe i mocniejsze i przez to lepiej przystosowane do wymagającej produkcji 4K”.
Podsumowując, Marc Segar wyjaśnił: „Nowe miksery wideo do produkcji na żywo MLS-X1 firmy Sony to znaczący krok naprzód w środowisku produkcyjnym. Zapewniana przez nie elastyczność pozwala nam rozbudowywać system odpowiednio do potrzeb poprzez dodawanie kolejnych modułów, gdy zajdzie konieczność powiększenia zasobów, albo poprzez zagospodarowanie posiadanych już zasobów fizycznych w formie mikserów wirtualnych. Ta elastyczność to bardzo duży atut”.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.