Komunikaty PR

Miksery wideo do produkcji na żywo Sony MLS-X1 używa Grupa NEP

2023-04-28  |  14:40
Biuro prasowe

Grupa NEP, globalna firma w branży medialnej dostarczająca rozwiązania technologiczne, specjalistów i know-how - niezbędne do transmisji największych wydarzeń na świecie - jako pierwsza zakupiła nowe miksery wideo do produkcji na żywo MLS-X1 firmy Sony. Ponad 20 urządzeń trafiło do NEP Andrews Production Hub w Sydney, w Australii.

MLS-X1 to kluczowy element ekosystemu Sony Networked Live, który umożliwia zintegrowane sterowanie przy użyciu jednego interfejsu użytkownika. To skalowalna i bardzo wydajna platforma do produkcji na żywo, która obsługuje przetwarzanie w czasie rzeczywistym obrazu 4K (UHD) High Dynamic Range (HDR) z bardzo małymi opóźnieniami. Umożliwia wykorzystanie wszystkich zasobów dzięki hybrydowemu połączeniu możliwości oferowanych przez studio i chmurę.  

Wiceprezes ds. technologii w NEP, Marc Segar, powiedział: „NEP od dawna i z powodzeniem wykorzystuje miksery Sony. Nasza relacja z firmą Sony jest wyjątkowo silna. Gdy zaprezentowano nam możliwości MLS-X1, zdecydowaliśmy, że idealnie sprosta on naszym obecnym i przyszłym wymaganiom. W wyniku pogłębionych dyskusji podczas IBC zostaliśmy zaproszeni do siedziby Sony w Japonii, aby zapoznać się z egzemplarzami przedprodukcyjnymi i porozmawiać z projektantami produktu. Dzięki temu mogliśmy dokładnie zrozumieć działanie nowego systemu, sposób jego wdrożenia w naszym środowisku oraz korzyści, jakie może on przynieść nam i naszym partnerom produkcyjnym”.

Anthony Kable, menedżer grupy CCS, Sony Australia dodał: „Współpracujemy z firmą NEP od dłuższego czasu w ramach jej różnych operacji prowadzonych na całym świecie i niezmiennie cenimy jej nastawione na przyszłość i elastyczne podejście biznesowe. Gdy tworzyliśmy mikser MLS-X1, wiedzieliśmy, że NEP to firma, która doceni i wykorzysta wszystkie jego zalety. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że nasze nowe urządzenia zostały wybrane w ramach kolejnego etapu rozwoju firmy NEP; chcemy jej podziękować za współpracę i zaufanie”.

MLS-X1 stanowi element systemu modułowego, który dzięki wyjątkowej, skalowalnej architekturze pozwala na łączenie urządzeń oraz rozbudowę systemu stosownie do potrzeb. W ten sposób możliwości miksera mogą być również dzielone i dostosowywane do każdej indywidualnej konfiguracji.  W zależności od potrzeb produkcyjnych można wybrać i skonfigurować odpowiednią liczbę urządzeń, a użytkownicy mogą łatwo uzupełnić konfigurację o dodatkowe moduły MLS-X1 w przypadku obsługi wydarzeń na dużą skalę.

Marc Segar tłumaczy: „Ponieważ NEP zamierza obsługiwać więcej wydarzeń w technologii 4K, szukaliśmy większych mikserów z większą liczbą wejść i wyjść, cechujących się większymi możliwościami w zakresie przetwarzania w natywnym standardzie SMPTE 2110. Potrzebowaliśmy też elastycznego rozwiązania pozwalającego na wykorzystywanie zasobów w bardziej wydajny sposób. Chcieliśmy móc – w razie potrzeby - przypisywać je do konkretnych zadań zamiast ciągłego utrzymywania stałej konfiguracji. Poszukiwaliśmy szybkiej skalowalności. Nowe miksery do produkcji na żywo MLS-X1 spełniły te wymagania z nawiązką”.

Nowe miksery MLS-X1 zostaną wdrożone w wiodącym centrum produkcyjnym NEP Andrews w Sydney, w Australii, a sygnał będzie docierał z wielu oddalonych lokalizacji w całym kraju, takich jak stadiony sportowe, poprzez sieć IP. Następnie będzie przetwarzany z wykorzystaniem mikserów MLS-X1.

Jak dodał Segar: „Wyprodukowane materiały są następnie dostarczane współpracującym z NEP nadawcom poprzez sieć IP. Jest to - co do zasady - taki sam proces, jak realizowany obecnie w hubie, nowe miksery do produkcji na żywo MLS-X1 są po prostu trochę większe i mocniejsze i przez to lepiej przystosowane do wymagającej produkcji 4K”.

Podsumowując, Marc Segar wyjaśnił: „Nowe miksery wideo do produkcji na żywo MLS-X1 firmy Sony to znaczący krok naprzód w środowisku produkcyjnym. Zapewniana przez nie elastyczność pozwala nam rozbudowywać system odpowiednio do potrzeb poprzez dodawanie kolejnych modułów, gdy zajdzie konieczność powiększenia zasobów, albo poprzez zagospodarowanie posiadanych już zasobów fizycznych w formie mikserów wirtualnych. Ta elastyczność to bardzo duży atut”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.