Miksery wideo do produkcji na żywo Sony MLS-X1 używa Grupa NEP
Grupa NEP, globalna firma w branży medialnej dostarczająca rozwiązania technologiczne, specjalistów i know-how - niezbędne do transmisji największych wydarzeń na świecie - jako pierwsza zakupiła nowe miksery wideo do produkcji na żywo MLS-X1 firmy Sony. Ponad 20 urządzeń trafiło do NEP Andrews Production Hub w Sydney, w Australii.
MLS-X1 to kluczowy element ekosystemu Sony Networked Live, który umożliwia zintegrowane sterowanie przy użyciu jednego interfejsu użytkownika. To skalowalna i bardzo wydajna platforma do produkcji na żywo, która obsługuje przetwarzanie w czasie rzeczywistym obrazu 4K (UHD) High Dynamic Range (HDR) z bardzo małymi opóźnieniami. Umożliwia wykorzystanie wszystkich zasobów dzięki hybrydowemu połączeniu możliwości oferowanych przez studio i chmurę.
Wiceprezes ds. technologii w NEP, Marc Segar, powiedział: „NEP od dawna i z powodzeniem wykorzystuje miksery Sony. Nasza relacja z firmą Sony jest wyjątkowo silna. Gdy zaprezentowano nam możliwości MLS-X1, zdecydowaliśmy, że idealnie sprosta on naszym obecnym i przyszłym wymaganiom. W wyniku pogłębionych dyskusji podczas IBC zostaliśmy zaproszeni do siedziby Sony w Japonii, aby zapoznać się z egzemplarzami przedprodukcyjnymi i porozmawiać z projektantami produktu. Dzięki temu mogliśmy dokładnie zrozumieć działanie nowego systemu, sposób jego wdrożenia w naszym środowisku oraz korzyści, jakie może on przynieść nam i naszym partnerom produkcyjnym”.
Anthony Kable, menedżer grupy CCS, Sony Australia dodał: „Współpracujemy z firmą NEP od dłuższego czasu w ramach jej różnych operacji prowadzonych na całym świecie i niezmiennie cenimy jej nastawione na przyszłość i elastyczne podejście biznesowe. Gdy tworzyliśmy mikser MLS-X1, wiedzieliśmy, że NEP to firma, która doceni i wykorzysta wszystkie jego zalety. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z faktu, że nasze nowe urządzenia zostały wybrane w ramach kolejnego etapu rozwoju firmy NEP; chcemy jej podziękować za współpracę i zaufanie”.
MLS-X1 stanowi element systemu modułowego, który dzięki wyjątkowej, skalowalnej architekturze pozwala na łączenie urządzeń oraz rozbudowę systemu stosownie do potrzeb. W ten sposób możliwości miksera mogą być również dzielone i dostosowywane do każdej indywidualnej konfiguracji. W zależności od potrzeb produkcyjnych można wybrać i skonfigurować odpowiednią liczbę urządzeń, a użytkownicy mogą łatwo uzupełnić konfigurację o dodatkowe moduły MLS-X1 w przypadku obsługi wydarzeń na dużą skalę.
Marc Segar tłumaczy: „Ponieważ NEP zamierza obsługiwać więcej wydarzeń w technologii 4K, szukaliśmy większych mikserów z większą liczbą wejść i wyjść, cechujących się większymi możliwościami w zakresie przetwarzania w natywnym standardzie SMPTE 2110. Potrzebowaliśmy też elastycznego rozwiązania pozwalającego na wykorzystywanie zasobów w bardziej wydajny sposób. Chcieliśmy móc – w razie potrzeby - przypisywać je do konkretnych zadań zamiast ciągłego utrzymywania stałej konfiguracji. Poszukiwaliśmy szybkiej skalowalności. Nowe miksery do produkcji na żywo MLS-X1 spełniły te wymagania z nawiązką”.
Nowe miksery MLS-X1 zostaną wdrożone w wiodącym centrum produkcyjnym NEP Andrews w Sydney, w Australii, a sygnał będzie docierał z wielu oddalonych lokalizacji w całym kraju, takich jak stadiony sportowe, poprzez sieć IP. Następnie będzie przetwarzany z wykorzystaniem mikserów MLS-X1.
Jak dodał Segar: „Wyprodukowane materiały są następnie dostarczane współpracującym z NEP nadawcom poprzez sieć IP. Jest to - co do zasady - taki sam proces, jak realizowany obecnie w hubie, nowe miksery do produkcji na żywo MLS-X1 są po prostu trochę większe i mocniejsze i przez to lepiej przystosowane do wymagającej produkcji 4K”.
Podsumowując, Marc Segar wyjaśnił: „Nowe miksery wideo do produkcji na żywo MLS-X1 firmy Sony to znaczący krok naprzód w środowisku produkcyjnym. Zapewniana przez nie elastyczność pozwala nam rozbudowywać system odpowiednio do potrzeb poprzez dodawanie kolejnych modułów, gdy zajdzie konieczność powiększenia zasobów, albo poprzez zagospodarowanie posiadanych już zasobów fizycznych w formie mikserów wirtualnych. Ta elastyczność to bardzo duży atut”.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.