MiR mianuje nowego prezesa i kontynuuje udaną strategię globalnego wzrostu.
Jean-Pierre Hathout objął stanowisko prezesa Mobile Industrial Robots (MiR) - firmy zajmującej się autonomicznymi robotami mobilnymi (AMR), zastępując Waltera Vahey, który będzie pełnił funkcję doradcy do czasu planowanego przejścia na emeryturę w 2024 r.
ODENSE, Dania - 9 maja 2023 r. 1 maja 2023 Prezesem Mobile Industrial Robots, globalnego producenta autonomicznych robotów mobilnych (AMR), mianowany został Jean-Pierre Hathout. Doświadczony manager zastąpi Waltera Vahey’a, który pozostanie w firmie jako doradca do czasu planowanego przejścia na emeryturę w 2024 roku.
Poprzednio Jean-Pierre Hathout był prezesem SIT Controls USA. Wcześniej przez 17 lat pracował w firmie Bosch, w tym na kilku stanowiskach kierowniczych w strukturze międzynarodowej. Hathout, będąc doktorem inżynierii mechanicznej, który to tytuł zdobył w Massachusetts Institute of Technology (MIT), wnosi do MiR głęboką wiedzę technologiczną oraz globalne umiejętności przywódcze, w tym związane z zarządzaniem operacyjnym w USA, Niemczech, Holandii, Turcji i Chinach. Z powodzeniem przeprowadził integrację wielu spółek przejętych przez Boscha. „Ta wyjątkowa równowaga między umiejętnościami przywódczymi i inżynierskimi – powiedział Vahey – pozwoli Jean-Pierre'owi być wspaniałym zwierzchnikiem dla MiR, ponieważ firma nadal rozwija się, aby stać się światowym liderem w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych”.
Długi okres przejściowy
Vahey w roli doradcy Hathouta zapewni płynne przekazanie wiedzy o firmie i przejęcie przywództwa.
„Moje przejście na emeryturę było planowane od pewnego czasu. Cieszymy się, że Jean-Pierre dołączy do zespołu MiR, aby poprowadzić firmę w kierunku dalszego wzrostu. Będę mu doradzał podczas jego początkowego okresu pracy” - powiedział Vahey.
Vahey został prezesem MiR w październiku 2022 roku i odegrał kluczową rolę w nadzorowaniu fuzji firmy z AutoGuide Mobile Robots. Wcześniej przez 37 lat pełnił funkcje kierownicze w Teradyne – firmie macierzystej MiR.
Nowy prezes, ta sama strategia
Pod kierownictwem Hathouta strategia MiR będzie kontynuowana zgodnie z planem. „Jestem wdzięczny za możliwość dołączenia do MiR – innowacyjnego lidera w dziedzinie autonomicznych robotów mobilnych. Jestem zaangażowany w realizację strategicznych celów rozwoju firmy z silnym naciskiem na rozszerzenie portfolio oraz wzmocnienie relacji z globalnymi klientami” - powiedział Hathout.
O Mobile Industrial Robots:
MiR projektuje i produkuje jedną z najbardziej zaawansowanych w branży gamę autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które mogą szybko, łatwo i tanio zautomatyzować logistykę wewnętrzną i zoptymalizować obsługę materiałów. MiR oferuje jedną z najbardziej zaawansowanych flot robotów mobilnych wykorzystywanych zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małych i średnich klientów w wielu branżach, od produkcji, przez logistykę, po opiekę zdrowotną. Założona w Danii w 2013 roku firma rozwinęła się do poziomu globalnego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. MiR został przejęty przez Teradyne w 2018 roku, a w 2022 roku połączony z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczać AMR w szerokiej gamie, od niskiej do wysokiej ładowności. Siedziba główna MiR znajduje się w Odense w Danii, a biura regionalne w Holbrook (NY), San Diego (CA), North Reading (MA), Georgetown (KY), Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mobile-industrial-robots.com.
Dane kontaktowe firmy:
Denise Innocenti
Kierownik ds. marketingu Grupy
din@mir-robots.com
Kontakt dla prasy:
Dorota Prochowicz
Omega Communication
dprochowicz@communication.pl
728 433 401

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.