Komunikaty PR

MiR świętuje 10. rocznicę działalności i kontynuuje globalny rozwój

2023-05-31  |  11:00
Biuro prasowe

MiR świętuje 10. rocznicę działalności i kontynuuje globalny rozwój

 

Jako światowy lider w produkcji autonomicznych robotów mobilnych, Mobile Industrial Robots podejmuje nowe kroki w celu zapewnienia elastycznej, przyjaznej dla użytkownika i opłacalnej automatyzacji logistyki wewnętrznej dla dużych międzynarodowych klientów na całym świecie.

 

ODENSE, Dania – 31 maja, 2023: Niecałą dekadę temu pomysł w pełni autonomicznych robotów mobilnych (AMR), płynnie współpracujących z pracownikami w magazynach i zakładach produkcyjnych wydawał się futurystyczną wizją. Dziś tysiące robotów AMR firmy Mobile Industrial Robots (MiR) dostarczają części, transportują gotowe produkty i obsługują wiele innych zadań logistycznych bez potrzeby korzystania z oddzielnych obszarów roboczych, zewnętrznych wskazówek lub bezpośredniej ingerencji człowieka.

To dopiero początek prognozowanego na wiele dekad wzrostu. Analitycy spodziewają się, że rynek AMR będzie odnotowywał rok w rok dwucyfrowy wzrost do co najmniej 2027 roku.

„MiR był jednym z pierwszych graczy w branży AMR oraz wizjonerem w opracowywaniu skalowalnej platformy robotów, którą można było łatwo wdrożyć i zintegrować z fabrykami, czy magazynami" – powiedział Ash Sharma, dyrektor zarządzający w Interact Analysis. „Firma nadal wprowadza innowacje i pomogła branży rozwinąć się z raczkującej gałęzi przemysłu do sektora wartego wiele miliardów dolarów, w którym roboty AMR są wdrażane w tysiącach miejsc na całym świecie".

Prezes MiR Jean-Pierre Hathout jest przekonany, że firma utrzyma pozycję światowego lidera rynku, a także zdoła rozszerzyć dostępność swojej technologii przedsiębiorstwom, niezależnie od ich rozmiarów i branż w których działają.

„W ciągu pierwszych 10 lat istnienia MiR byliśmy już świadkami niesamowitego postępu w technologii i zastosowaniach" – powiedział Hathout. „Choć wciąż jesteśmy stosunkowo młodą firmą, poczyniliśmy ogromne postępy zarówno pod względem rozwoju, jak i doświadczenia. Jako globalny lider rynku przez ostatnią dekadę, MiR odegrał kluczową rolę w udowodnieniu, że AMR są bezpiecznym, niezawodnym i przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniem wielu zadań transportowych. Dzięki naszemu doświadczeniu w pracy z dużą liczbą klientów, nadal przesuwamy granice zautomatyzowanej logistyki wewnętrznej".

Światowe ambicje od początku

W maju 2013 roku założyciel MiR, Niels Jul Jacobsen, postanowił zrewolucjonizować sposób, w jaki firmy obsługują swoją wewnętrzną logistykę. Thomas Visti dołączył do niego pod koniec 2014 roku. Obaj mieli bogate doświadczenie w innej odnoszącej sukcesy firmie z branży robotyki, Universal Robots, co dało im cenne spostrzeżenia rynkowe i jasną strategię rozwoju firmy – od zera do wiodącego gracza w świecie  robotyki w zaledwie kilka krótkich lat.

We wczesnych latach Visti podróżował z robotem MiR100 na tylnym siedzeniu swojego samochodu, prezentując jego możliwości dystrybutorom i firmom. Jednak od samego początku MiR koncentrował się na globalnym podejściu rynkowym opartym na sprzedaży za pośrednictwem dystrybutorów i skoncentrowanej gamie produktów. Obecnie roboty MiR są sprzedawane przez ponad 220 podmiotów i certyfikowanych integratorów systemów w 60 krajach. Oprócz siedziby głównej w Odense w Danii, MiR posiada biura regionalne w Bostonie, Holbrook (w stanie Nowy Jork); San Diego, Chelmsford (Massachusetts), Georgetown (Kentucky), Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Jokohamie, Seulu i Szanghaju.

Nieprzerwana ścieżka wzrostu

W kwietniu 2018 r. amerykańska spółka Teradyne, Inc. (NYSE:TER) przejęła MiR, co jeszcze bardziej rozwinęło pozycję firmy jako globalnego lidera rynku. Od zaledwie trzech pracowników na początku 2015 roku, MiR zatrudnia obecnie ponad 420 osób w Danii i na całym świecie, z rocznym obrotem w wysokości 77 milionów dolarów (USD) w 2022 roku.

Duże międzynarodowe firmy, w tym Toyota, Ikea, Novo Nordisk, Denso, DHL i Schneider Electric, stanowią większość sprzedaży MiR. Fuzja z AutoGuide Mobile Robots w 2022 r. wzmocniła międzynarodową obecność MiR, jeszcze bardziej zwiększając jego zdolność do obsługi segmentu korporacyjnego.

„Naszym głównym celem zawsze byli najwięksi globalni klienci, ponieważ tego typu firmy są zwykle pierwszymi graczami, jeśli chodzi o wdrażanie nowych technologii" – powiedział Hathout. „Postrzegamy naszych klientów jako bliskich i cennych partnerów w naszych wysiłkach na rzecz dojrzewania technologii AMR i opracowywania nowych narzędzi wspomagających wdrażanie i skalowalność".

Strategiczny nacisk na rozwój oprogramowania

Oprócz ciągłego opracowywania nowych modeli AMR, MiR niedawno uruchomił nowe, oparte na chmurze oprogramowanie, umożliwiające właścicielom flot śledzenie i analizowanie operacji robotów oraz uzyskiwanie praktycznych informacji, które mogą poprawić wydajność robotów.

„Wraz ze wzrostem liczby robotów w zakładach, rośnie zapotrzebowanie na narzędzia do optymalizacji wydajności i zarządzania pełnymi flotami" – dodał Hathout. „Jeśli chcemy, aby roboty AMR były tak powszechne jak wózki widłowe i podnośniki paletowe, konieczne jest obniżenie barier w zakresie wdrażania, przeprogramowywania i konserwacji. Poczyniliśmy już znaczne postępy w tym kierunku i jestem głęboko przekonany, że dopiero dostrzegamy prawdziwy potencjał zautomatyzowanych rozwiązań logistycznych".

**

O Mobile Industrial Robots (MiR)

MiR projektuje i produkuje jedną z najbardziej zaawansowanych w branży gamę autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które mogą szybko, łatwo i tanio zautomatyzować logistykę wewnętrzną i zoptymalizować obsługę materiałów. MiR oferuje jedną z najbardziej zaawansowanych flot robotów mobilnych wykorzystywanych zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małych i średnich klientów w wielu branżach, od produkcji, przez logistykę, po opiekę zdrowotną. Założona w Danii w 2013 roku firma rozwinęła się do poziomu globalnego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. MiR został przejęty przez Teradyne w 2018 roku, a w 2022 roku połączony z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczać AMR w szerokiej gamie, od niskiej do wysokiej ładowności. Siedziba główna MiR znajduje się w Odense w Danii, a biura regionalne w Holbrook (NY), San Diego (CA), North Reading (MA), Georgetown (KY), Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mobile-industrial-robots.com.

 

Dane kontaktowe firmy:           

Denise Innocenti
Kierownik ds. marketingu Grupy

din@mir-robots.com

 

Kontakt dla prasy:

Dorota Prochowicz
Omega Communication

dprochowicz@communication.pl

728 433 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.