Komunikaty PR

Mobile Industrial Robots (MiR) uzyskał międzynarodowy certyfikat TüV

2023-06-15  |  13:00
Biuro prasowe

Mobile Industrial Robots (MiR) uzyskał międzynarodowy certyfikat TüV w zakresie funkcji bezpieczeństwa

 

TüV Rheinland zatwierdził 13 funkcji bezpieczeństwa w autonomicznych robotach mobilnych (AMR) MiR600 i MiR1350 przeznaczonych do ciężkich ładunków, co stanowi ważny krok w kierunku budowania zaufania do bezpieczeństwa AMR i spełniania oczekiwań klientów na rozwijającym się rynku.

 

ODENSE, Dania, 15 czerwca 2023— TüV Rheinland zatwierdził 13 różnych funkcji bezpieczeństwa w dwóch modelach autonomicznych robotów mobilnych MiR – MiR600 i MiR1350 – zgodnie z normą branżową ISO 13849-1. Certyfikat TüV zapewnia klientów duńskiego producenta, że zaimplementowane w robotach funkcje bezpieczeństwa spełniają międzynarodowe standardy.

Według prezesa MiR, Jean-Pierre'a Hathouta, certyfikaty są kluczem w budowie zaufania do AMR oraz samej marki MiR i jej produktów.

„Uzyskanie certyfikatów było naturalnym krokiem w procesie rozwoju bezpieczeństwa i jakości produktów" – powiedział Hathout. „Normy, dyplomy i zaświadczenia postrzegamy jako ważne narzędzia zapewniające niezawodne produkty, a dzięki walidacji TüV Rheinland wykazaliśmy, że nasze roboty spełniają najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa i jakości".

Udokumentowane funkcje bezpieczeństwa

Przez 150 lat TÜV działa jako niezależna instytucja odpowiedzialna za kontrolę i badanie bezpieczeństwa technicznego oraz jakość. TÜV Rheinland pełni obecnie rolę partnera technicznego dla firm, organizacji i agencji rządowych, zapewniając kontrolę w praktycznie każdej dziedzinie działalności gospodarczej.

Certyfikaty TüV potwierdzają niezawodną jakość badanych funkcji bezpieczeństwa dla masowej produkcji MiR600 i MiR1350, zgodnie z wymogami normy branżowej ISO 13849-1.

„Bezpieczne środowisko pracy jest najwyższym priorytetem dla większości organizacji, a nasze urządzenia AMR są zaprojektowane do pracy razem z pracownikami na hali produkcyjnej" – powiedział Hathout.  „W rezultacie funkcje bezpieczeństwa były oczywistym miejscem do kontynuowania naszego procesu certyfikacji".

Zwiększone zainteresowanie klientów certyfikatami

Wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i dokumentacji są normą, szczególnie wśród dużych globalnych przedsiębiorstw, które stanowią większość klientów MiR. W miarę rozrostu rynku AMR, Hathout przewiduje, że to zapotrzebowanie będzie rosło.

„W ciągu ostatnich 2-3 lat zaobserwowaliśmy wzrost liczby klientów, którzy oczekują odpowiednich certyfikatów zewnętrznych" – dodał Hathout. „W MiR jesteśmy zobowiązani do wykraczania poza podstawowe wymagania i do podnoszenia standardów w branży robotyki poprzez rozszerzanie stosowania tego typu certyfikatów".

Fakty – certyfikowane funkcje bezpieczeństwa

Certyfikat TüV obejmuje następujące funkcje bezpieczeństwa dla modeli MiR600 i MiR1350:

  1. Wyłącznik bezpieczeństwa
  2. Nadmierna prędkość
  3. Zmiana podłoża
  4. Wykrywanie personelu
  5. Kontrola prędkości
  6. Bezpieczne zatrzymanie
  7. Ruch
  8. Przytrzymaj aby uruchomić
  9. Wybór trybu
  10. Monitorowanie położenia podnośnika palet
  11. System E-stop
  12. Monitorowanie położenia podnośnika półkowego
  13. Wykrywanie regałów.

 

O Mobile Industrial Robots:

MiR projektuje i produkuje jedną z najbardziej zaawansowanych w branży gamę autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które mogą szybko, łatwo i tanio zautomatyzować logistykę wewnętrzną i zoptymalizować obsługę materiałów. MiR oferuje jedną z najbardziej zaawansowanych flot robotów mobilnych wykorzystywanych zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małych i średnich klientów w wielu branżach, od produkcji, przez logistykę, po opiekę zdrowotną. Założona w Danii w 2013 roku firma rozwinęła się do poziomu globalnego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. MiR został przejęty przez Teradyne w 2018 roku, a w 2022 roku połączony z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczać AMR w szerokiej gamie, od niskiej do wysokiej ładowności. Siedziba główna MiR znajduje się w Odense w Danii, a biura regionalne w Holbrook (NY), San Diego (CA), North Reading (MA), Georgetown (KY), Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mobile-industrial-robots.com.

 

Dane kontaktowe firmy:           

Denise Innocenti
Kierownik ds. marketingu Grupy

din@mir-robots.com

 

Kontakt dla prasy:

Dorota Prochowicz
Omega Communication

dprochowicz@communication.pl

728 433 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.