Komunikaty PR

Mobile Industrial Robots (MiR) uzyskał międzynarodowy certyfikat TüV

2023-06-15  |  13:00
Biuro prasowe

Mobile Industrial Robots (MiR) uzyskał międzynarodowy certyfikat TüV w zakresie funkcji bezpieczeństwa

 

TüV Rheinland zatwierdził 13 funkcji bezpieczeństwa w autonomicznych robotach mobilnych (AMR) MiR600 i MiR1350 przeznaczonych do ciężkich ładunków, co stanowi ważny krok w kierunku budowania zaufania do bezpieczeństwa AMR i spełniania oczekiwań klientów na rozwijającym się rynku.

 

ODENSE, Dania, 15 czerwca 2023— TüV Rheinland zatwierdził 13 różnych funkcji bezpieczeństwa w dwóch modelach autonomicznych robotów mobilnych MiR – MiR600 i MiR1350 – zgodnie z normą branżową ISO 13849-1. Certyfikat TüV zapewnia klientów duńskiego producenta, że zaimplementowane w robotach funkcje bezpieczeństwa spełniają międzynarodowe standardy.

Według prezesa MiR, Jean-Pierre'a Hathouta, certyfikaty są kluczem w budowie zaufania do AMR oraz samej marki MiR i jej produktów.

„Uzyskanie certyfikatów było naturalnym krokiem w procesie rozwoju bezpieczeństwa i jakości produktów" – powiedział Hathout. „Normy, dyplomy i zaświadczenia postrzegamy jako ważne narzędzia zapewniające niezawodne produkty, a dzięki walidacji TüV Rheinland wykazaliśmy, że nasze roboty spełniają najwyższe międzynarodowe standardy bezpieczeństwa i jakości".

Udokumentowane funkcje bezpieczeństwa

Przez 150 lat TÜV działa jako niezależna instytucja odpowiedzialna za kontrolę i badanie bezpieczeństwa technicznego oraz jakość. TÜV Rheinland pełni obecnie rolę partnera technicznego dla firm, organizacji i agencji rządowych, zapewniając kontrolę w praktycznie każdej dziedzinie działalności gospodarczej.

Certyfikaty TüV potwierdzają niezawodną jakość badanych funkcji bezpieczeństwa dla masowej produkcji MiR600 i MiR1350, zgodnie z wymogami normy branżowej ISO 13849-1.

„Bezpieczne środowisko pracy jest najwyższym priorytetem dla większości organizacji, a nasze urządzenia AMR są zaprojektowane do pracy razem z pracownikami na hali produkcyjnej" – powiedział Hathout.  „W rezultacie funkcje bezpieczeństwa były oczywistym miejscem do kontynuowania naszego procesu certyfikacji".

Zwiększone zainteresowanie klientów certyfikatami

Wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i dokumentacji są normą, szczególnie wśród dużych globalnych przedsiębiorstw, które stanowią większość klientów MiR. W miarę rozrostu rynku AMR, Hathout przewiduje, że to zapotrzebowanie będzie rosło.

„W ciągu ostatnich 2-3 lat zaobserwowaliśmy wzrost liczby klientów, którzy oczekują odpowiednich certyfikatów zewnętrznych" – dodał Hathout. „W MiR jesteśmy zobowiązani do wykraczania poza podstawowe wymagania i do podnoszenia standardów w branży robotyki poprzez rozszerzanie stosowania tego typu certyfikatów".

Fakty – certyfikowane funkcje bezpieczeństwa

Certyfikat TüV obejmuje następujące funkcje bezpieczeństwa dla modeli MiR600 i MiR1350:

  1. Wyłącznik bezpieczeństwa
  2. Nadmierna prędkość
  3. Zmiana podłoża
  4. Wykrywanie personelu
  5. Kontrola prędkości
  6. Bezpieczne zatrzymanie
  7. Ruch
  8. Przytrzymaj aby uruchomić
  9. Wybór trybu
  10. Monitorowanie położenia podnośnika palet
  11. System E-stop
  12. Monitorowanie położenia podnośnika półkowego
  13. Wykrywanie regałów.

 

O Mobile Industrial Robots:

MiR projektuje i produkuje jedną z najbardziej zaawansowanych w branży gamę autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które mogą szybko, łatwo i tanio zautomatyzować logistykę wewnętrzną i zoptymalizować obsługę materiałów. MiR oferuje jedną z najbardziej zaawansowanych flot robotów mobilnych wykorzystywanych zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małych i średnich klientów w wielu branżach, od produkcji, przez logistykę, po opiekę zdrowotną. Założona w Danii w 2013 roku firma rozwinęła się do poziomu globalnego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. MiR został przejęty przez Teradyne w 2018 roku, a w 2022 roku połączony z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczać AMR w szerokiej gamie, od niskiej do wysokiej ładowności. Siedziba główna MiR znajduje się w Odense w Danii, a biura regionalne w Holbrook (NY), San Diego (CA), North Reading (MA), Georgetown (KY), Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio, Seulu i Szanghaju. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.mobile-industrial-robots.com.

 

Dane kontaktowe firmy:           

Denise Innocenti
Kierownik ds. marketingu Grupy

din@mir-robots.com

 

Kontakt dla prasy:

Dorota Prochowicz
Omega Communication

dprochowicz@communication.pl

728 433 401

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.