MSI prezentuje MAG 323UPF. 32-calowy monitor do gier z panelem Rapid IPS
GID Agency
Góry Św. Anny 3
47-330 Zdzieszowice
m.ambrozik|gid.agency| |m.ambrozik|gid.agency
+48 530 981 088
www.gid.agency
Rozdzielczość 4K z częstotliwością odświeżania 160 Hz, obsługa standardu VESA DisplayHDR 600 i port USB typu C, obsługujący ładowanie o mocy 90 W. Wszystko to sprawia, że MAG 323UPF jest niezwykle wszechstronnym urządzeniem - do grania, ale nie tylko!
Rapid IPS - wysoka jakość i e-sportowa szybkość
MSI prezentuje nowy monitor z militarnej serii MAG, będącej symbolem trwałości i wytrzymałości. MAG 323UPF obsługuje rozdzielczość 4K, czyli aż do 3840 × 2160 pikseli, co w połączeniu z proporcjami 16:9 pozwala cieszyć się szerszą sceną i bardziej immersyjnymi doznaniami. Nie bez znaczenia jest tu również najwyższa jakość obrazu, bo monitor otrzymał certyfikat VESA DisplayHDR 600, poświadczający obsługę technologii HDR, która pozwala uzyskać obraz o większej ilości szczegółów i szerszej gamie kolorów w porównaniu z tradycyjnymi monitorami.
Matryca Rapid IPS zapewnia ultraszybki 1-milisekundowy czas reakcji GTG, co znacząco ogranicza efekt rozmycia obrazu, a krystalicznie czysty obraz zapewnia przewagę nad przeciwnikami, dzięki czemu gracze mogą precyzyjnie reagować w dynamicznych sytuacjach. Szczególnie w szybkich tytułach z gatunku FPS, ale i wszędzie tam, gdzie liczy się błyskawiczna reakcja.
Gamingowa funkcjonalność
Decydując się na MAG 323UPF nie musimy się także obawiać efektu rozrywania obrazu (screen tearing) oraz przycięć (stuttering), a to za sprawą wsparcia ze strony technologii FreeSync Premium Pro. W ramach pakietu Game Assistance monitor zapewnia także wiele funkcji dedykowanych graczom, w tym inteligentny celownik ekranowy, który automatycznie zmienia kolor, by zawsze był widoczny, Optix Scope, czyli wbudowaną lunetę celowniczą czy System Night Vision, który ułatwia dostrzeżenie postaci kryjących się w ciemnościach.
Dzięki aplikacji Gaming Intelligence można w bardzo prosty sposób skonfigurować monitor, bez konieczności korzystania z przycisków na monitorze. Wystarczy użyć klawiatury i myszy, aby ustawić wszystkie opcje. Aplikacja oferuje nawet opcje klawiszy skrótu, dzięki czemu pozwala z łatwością przełączać się pomiędzy ustawieniami monitora dla różnych gier.
Nie zabrakło też wbudowanego przełącznika KVM, który pozwala kontrolować wiele urządzeń za pomocą jednego zestawu kontrolera, klawiatury i myszy oraz możliwości szybkiej aktualizacji firmware za pomocą łatwego w użyciu złącza USB.
MSI MAG 323UPF zapewnia również ergonomiczną podstawę, która pozwala dostosować pozycję ekranu do naszych potrzeb oraz szeroki wybór portów, w tym HDMI 2.1, hub z trzema USB typu A i USB typu C z ładowaniem o mocy do 90 W.
Cena i dostępność
MSI MAG 323UPF trafi do sklepów x-kom i Komputronik po koniec listopada, a sugerowana cena producenta to 3899 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.