mSzafir zintegrowany z aplikacją Inperly. Billennium nawiązało współpracę z KIR.
Billennium, polska spółka tworząca rozwiązania IT dla biznesu, zaimplementowała
w swojej aplikacji Inperly możliwość wykorzystania kwalifikowanych podpisów elektronicznych mSzafir na platformie Microsoft Teams.
Inperly, czyli „in person, remotely”, to aplikacja wspierająca zdalną obsługę klienta, sprzedaż oraz procesy wewnętrzne w organizacjach. Pozwala na weryfikację tożsamości użytkownika i podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym z wykorzystaniem Microsoft Teams. Wdrożenie mSzafir w aplikacji Inperly daje możliwość zdalnego podpisywania dokumentów klientom największych banków działających w Polsce, m.in. PKO Banku Polskiego (w tym Inteligo), Banku Pekao SA, mBanku czy ING Banku Śląskiego. Dotychczas Inperly pozwalało na weryfikację tożsamości i złożenie osobistego podpisu elektronicznego na podstawie polskiego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.
mSzafir to nowatorska, całkowicie zdalna wersja kwalifikowanego podpisu elektronicznego o gwarantowanej mocy prawnej, równej podpisowi odręcznemu. Dostarczany przez KIR e-podpis dostępny jest w dwóch wariantach – jednorazowym lub z długim terminem ważności (na rok lub dwa lata). W odróżnieniu od standardowej wersji
e-podpisu, mSzafir nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Usługa KIR jest pierwszym rozwiązaniem na polskim rynku pozwalającym na uzyskanie jednorazowego, kwalifikowanego certyfikatu w pełni online. Do każdego podpisu dołączony jest znacznik czasu, zapewniający długotrwałą wartość dowodową.
Wdrożenie mSzafir w ramach aplikacji Inperly pozwala na:
- złożenie kwalifikowanego podpisu jednorazowego, generowanego online
z wykorzystaniem potwierdzenia tożsamości w bankowości elektronicznej, - użycie posiadanego już kwalifikowanego certyfikatu mSzafir.
Jak skorzystać z kwalifikowanego podpisu mSzafir w Inperly?
Użytkownik Inperly może za pośrednictwem aplikacji udostępnić dokument do podpisu swojemu klientowi, interesantowi lub innemu pracownikowi. Odbiorca otrzymuje link do dokumentu zapisanego w chmurze wraz z instrukcją jak krok po kroku przeprowadzić ten proces z użyciem mSzafir lub z e-dowodem osobistym. Aby złożyć podpis elektroniczny można wykorzystać już posiadany kwalifikowany certyfikat mSzafir lub wygenerować podpis jednorazowy, zdalnie potwierdzając tożsamość za pomocą mojeID. Warto zaznaczyć, że posiadanie zainstalowanego komunikatora Teams na urządzeniu (lub wersji online) jest wymagane jedynie w przypadku osoby wysyłającej plik do podpisu.
- Jednorazowy kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir to najwygodniejsza forma podpisywania dokumentów online – najszybsza, bardzo intuicyjna i bezpieczna. Odbiorca dokumentu, poza potwierdzeniem swojej tożsamości za pośrednictwem bankowości elektronicznej, nie musi wykonywać żadnych dodatkowych czynności. Warto mieć
to na względzie zwłaszcza w przypadku procesów sprzedażowych, gdzie często zbyt skomplikowany proces zakupów prowadzi do porzucenia koszyka. Wykorzystanie Inperly ma wpływ na poprawę doświadczeń klientów i wzrost efektywności zdalnej obsługi, przy zachowaniu osobistego kontaktu konsultanta z użytkownikiem. Dzięki naszej aplikacji organizacja może przenieść praktycznie 1:1 swoje procesy biznesowe i powiązany z nimi obieg dokumentów kierowanych do odbiorców zewnętrznych i wewnętrznych do świata cyfrowego - podsumowuje Tomasz Goźliński, Product Owner Inperly.
– Prowadzenie biznesu w cyfrowej rzeczywistości wymaga bezpiecznych i zaufanych rozwiązań szytych na miarę. Szczególnie doceniane są te, które umożliwiają realizowanie procesów w sposób całkowicie zdalny. Teraz - dzięki integracji mSzafir i aplikacji Inperly w ramach platformy Microsoft Teams - firmy mogą uzyskać nową jakość w obsłudze klientów - mówi Elżbieta Włodarczyk, dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR.
- Wśród korzyści ze stosowania podpisu elektronicznego nasi klienci wymieniają wygodę i realną oszczędność czasu i pieniędzy. Zastąpienie papieru usługą cyfrową ma także wymiar ekologiczny – firma nie tylko redukuje wydatki, ale wykazuje też troskę o środowisko. O rosnącej popularności usługi świadczą dane: w 2021 r. wydaliśmy 2 razy więcej długoterminowych e-podpisów mSzafir niż w 2020 r. – dodaje.
W 2021 r. mSzafir otrzymał nagrodę Digital Excellence Award w kategorii Digital Strategic Perspective.
Zastosowanie Inperly
Aplikacja Inperly może być wykorzystana w każdym procesie wymagającym zdalnej weryfikacji tożsamości użytkownika oraz złożenia podpisu elektronicznego, zarówno kierowanym do klientów, nowych pracowników czy interesantów, jak i celach wewnętrznych. Rozwiązanie stworzone przez Billennium można zastosować w sektorze prywatnym i każdej firmie realizującej sprzedaż produktów online – do zawierania umów na odległość, zakupu produktów i usług, nawet wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych. Kolejnym obszarem wykorzystania jest szeroko rozumiany sektor publiczny – urzędy miast i gmin, instytucje państwowe czy sądownictwo, np. do składania i odbioru wniosków, pism, pozwów czy obsługi mieszkańców oraz szkolnictwo wyższe, do procedowania dokumentacji dotyczącej zdalnej rekrutacji, dostarczania zgód i deklaracji z podpisem elektronicznym czy weryfikacji tożsamości studentów przed egzaminami.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.