Komunikaty PR

Najlepsze i najgorsze państwa do pracy zdalnej

2022-07-15  |  01:00
Biuro prasowe

Kiedy zastanawiamy się nad idealnym miejscem do pracy zdalnej, na myśl przychodzą Bangkok czy Bali. Jednak jak pokazuje zestawienie przygotowane przez firmę NordLayer, zajmującą się cyberbezpieczeństwem, rzeczywistość nie jest aż tak kolorowa.

 

W zestawieniu pierwsze miejsce zajmują Niemcy, a za nimi Dania i Stany Zjednoczone. W pierwszej dziesiątce poza wymienionym USA i Singapurem znajdują wyłącznie państwa europejskie. Całkiem nieźle w rankingu wypada Polska, która zajęła 13 miejsce wśród 66 sklasyfikowanych krajów. Co ciekawe, Tajlandia uplasowała się na 41 pozycji, a Indonezja dopiero na 58. Trzy ostatnie miejsca przypadły Ekwadorowi, Nepalowi oraz Algierii.

 

NordLayer dokonując oceny bazował na czterech filarach: cyberbezpieczeństwie, dostępności cyfrowej, warunkach ekonomicznych i socjalnych oraz zarządzaniu pandemią Covid-19.

 

Jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo najwyżej oceniono kraje ze Starego Kontynentu - pierwszą trójkę tworzą Słowacja, Litwa oraz Niemcy, a Polska jest na siódmej pozycji. Natomiast krajem o największej dostępności cyfrowej jest Korea Południowa, oferująca swoim mieszkańcom najszybszy Internet na świecie. Polskę sklasyfikowano w tej kategorii na 15 miejscu.

 

  • Od początku pandemii praca zdalna lub hybrydowa stały się powszechnym zjawiskiem nawet w przedsiębiorstwach, które wcześniej stawiały wyłącznie na bezpośrednią interakcję i pracę w biurze. Według rankingu w Polsce istnieją dość dobre warunki do pracy zdalnej i trudno się z tym nie zgodzić. Na początku epidemii wiele rodzimych firm nie potrafiło się przystosować do nowych realiów, co skrzętnie wykorzystywali hakerzy. Jednak z upływem czasu przedsiębiorstwa radziły sobie coraz lepiej, inwestując w VPN czy nowoczesne systemy bezpieczeństwa, takie jak np. EDR, a nawet zabezpieczenia dla smartfonów - mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutor rozwiązań Bitdefender w Polsce.

 

 

Top 10 Global Remote Work Index

 

  1. Niemcy
  2. Dania
  3. Stany Zjednoczone
  4. Hiszpania
  5. Litwa
  6. Holandia
  7. Szwecja
  8. Estonia
  9. Singapur
  10. Francja
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl 
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie PowerWalker VFI 1000 LICR IoT — zaawansowany zasilacz UPS o niewielkich gabaryta
2024-07-22 | 11:00

PowerWalker VFI 1000 LICR IoT — zaawansowany zasilacz UPS o niewielkich gabaryta

Marka PowerWalker ma w swojej ofercie wiele sprawdzonych zasilaczy awaryjnych. Najnowszy jej produkt skierowany jest dla tych, którzy wymagają nie tylko niezawodności, ale również

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.