Komunikaty PR

Najmniejsza na rynku kamera nadzorująca AI już dostępna

2022-05-31  |  15:00
Biuro prasowe

Firma i-PRO, światowy lider w dziedzinie profesjonalnych systemów bezpieczeństwa, wprowadza na rynek nową kamerę sieciową i-PRO mini. Dzięki kieszonkowej obudowie i pełnej funkcjonalności analityki sztucznej inteligencji, kamera i-PRO mini stanowi kolejną generację mniejszych, dyskretnych, inteligentnych kamer do nadzoru sklepów detalicznych i innych przedsiębiorstw, zapewniając nie tylko bezpieczeństwo, ale i analizę biznesowo-operacyjną, zgodnie ze strategią maksymalizacji wykorzystania sztucznej inteligencji w produktach i-PRO.

 

Mimo że kamera i-PRO mini jest wyjątkowo mała, dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu sztucznej inteligencji na krawędzi obudowy może szybko przetwarzać duże ilości danych, uruchamiając jednocześnie do trzech aplikacji analitycznych. Oparte o mechanizmy AI wykrywanie obiektów zapewnia lepszy nadzór i ogranicza liczbę fałszywych alarmów, dostarczając jednocześnie cennych informacji operacyjnych i marketingowych. Bezpłatna analityka oparta na sztucznej inteligencji pozwala na dokładne wykrywanie osób, analizując takie czynniki jak kolor, górna/dolna część garderoby czy rysy twarzy. Kamera obsługuje także monitorowanie i liczenie osób oraz funkcję ochrony prywatności AI, która pikseluje poszczególne twarze lub całe ciało w celu zachowania zgodności z przepisami GDPR.

 

Kamera i-PRO wykorzystująca sztuczną inteligencję jest łatwa w obsłudze i nie wymaga dodatkowego sprzętu ani nakładu kosztów. Przetwarzanie analityczne w trybie brzegowym zmniejsza obciążenie sieci, a zarządzanie danymi wizyjnymi można łatwo realizować za pośrednictwem systemu zarządzania video i-PRO lub innych wiodących producentów systemów VMS.

 

Zgodnie ze strategią otwartej sztucznej inteligencji firmy i-PRO, zestaw SDK (Software Developer Kit) umożliwia integrację specjalistycznych aplikacji innych firm, zapewniając dostęp do szerokiej gamy procesów automatyzacji i aplikacji, takich jak monitorowanie stanu zapasów na półkach z produktami.

 

Urządzenie i-PRO mini o poręcznych rozmiarach (szerokości ok. 10 cm, wysokości ok. 5 cm i głębokości ok. 2 cm) zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa zaprojektowany specjalnie do zastosowań, w których potrzebna jest kamera z analityką AI, ale nie powinna się wyróżniać na tle eleganckiego i czystego otoczenia. Zgodny z normą NDAA, 2MP 30fps sensor i-PRO mini zapewnia wyraźne i dokładne obrazy dla potężnego wbudowanego procesora Ambarella AI i wyznacza nowy standard dla inteligentnego czujnika wykorzystującego sztuczną inteligencję, który pozostaje praktycznie niewidoczny w większości środowisk.

 

Kamera i-PRO mini przełamuje segment tradycyjnych kamer kompaktowych, łącząc elegancką, dyskretną konstrukcję z wydajną analityką AI. Właściciele firm mogą w prosty sposób wykorzystać nagrania z monitoringu do odblokowania cennych analiz marketingowych, aby uzyskać wgląd w zachowania i nawyki klientów – powiedział Gerard Figols, prezes i-PRO EMEA. Firma i-PRO jest liderem w branży rozwiązań, które wymagają wydajnego, dyskretnego sprzętu do obliczeń brzegowych, bez konieczności kompromisu między rozmiarem kamery, wydajnością i wiedzą biznesową nowej generacji. Nowy model i-PRO mini ilustruje nasze zaangażowanie w ciągłe innowacje i naszą misję, aby możliwości AI stały się powszechnie dostępne na rynku nadzoru jako zaufany partner nowej generacji dla branży zabezpieczeń – dodaje Figols

 

Wprowadzenie kamery i-PRO mini jest najnowszym dodatkiem do szybko rozwijającej się linii kamer serii S z obsługą AI, która wprowadza na rynek wysokiej jakości rozdzielczość i precyzyjną analitykę na krawędzi. Na początku tego roku firma i-PRO zobowiązała się również do utrzymania cen oraz wprowadzenia usługi szybkiej dostawy, aby zapewnić dostępność produktów w obliczu szybkiej inflacji i niedoborów komponentów w branży.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej i-PRO.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie EZVIZ z tytułem najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej Biuro prasowe
2022-08-18 | 11:00

EZVIZ z tytułem najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej

EZVIZ zdobywa tytuł najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej w konkursie Stevie International Business Awards 2022 Otrzymując najwyższe wyróżnienie, firma wyróżnia się
IT i technologie IRIScan Desk 6 - nietypowy przenośny skaner nadal dostępny w bezkonkurencyjnej c
2022-08-17 | 13:00

IRIScan Desk 6 - nietypowy przenośny skaner nadal dostępny w bezkonkurencyjnej c

IRIScan Desk 6 to oryginalny, podręczny skaner oferujący możliwość skanowania stron oraz nagrywania wideo i dźwięku. Urządzenie nie tylko oferuje świetną jakość rejestrowanych
IT i technologie MasterMatch.Online – platforma networkingowa wymiany wiedzy w biznesie
2022-08-17 | 09:00

MasterMatch.Online – platforma networkingowa wymiany wiedzy w biznesie

Już 1 września startuje MasterMatch.Online - pierwsza w Polsce platforma Premium dla przedsiębiorców, kadry decyzyjnej oraz profesjonalnych usługodawców B2B, która

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2022

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Transport

Transport wodny staje się coraz bardziej ekologiczny. To nie tylko kwestia napędów i zielonych paliw

Gdyńska Stocznia CRIST, która za swój pierwszy w Unii Europejskiej hybrydowy prom Elektra zdobyła w 2018 roku nagrodę Ship of the Year, niedawno zwodowała drugi tego typu statek. Spodziewa się więcej zamówień na niskoemisyjne jednostki, ponieważ regulacje związane z ograniczeniem emisyjności transportu morskiego zmuszają operatorów żeglugi do inwestowania w takie rozwiązania. Na rynku od lat sprawdza się gaz LNG, ale inną niskoemisyjną alternatywą jest też metanol. Rośnie także zainteresowanie wodorem. Ekologiczne rozwiązania na statkach dotyczą jednak nie tylko napędów.

Ochrona środowiska

Polisy obejmują nie tylko skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych. Można się ubezpieczyć także m.in. od braku słońca czy wiatru

Coraz częstsze w ostatnich latach huragany, susze, upały czy gwałtowne burze destabilizują działalność biznesową i powodują dotkliwe straty finansowe. Firmy są zmuszone uwzględniać ryzyka klimatyczne w swoich strategiach, co sprawia, że częściej sięgają po ubezpieczania z tego obszaru. Wybór takich polis na rynku jest coraz większy. Pojawiają się wśród nich także nietypowe ubezpieczenia pogodowe, niekoniecznie związane z ekstremalnymi zjawiskami. Przykładem jest polisa od złej pogody dla biur podróży, od ciepłej zimy dla elektrociepłowni albo od zbyt małej liczby godzin słonecznych dla farm fotowoltaicznych.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.