Nefeni dołącza do Grupy Symfonia. „Krok w stronę cyfryzacji polskiej gospodarki"
Na zdjęciu od lewej: Tomasz Maćkowiak, Piotr Ciski, Sławomir Hemerling-Kowalczyk (fot. Symfonia)
Nefeni, lider rozwiązań informatycznych dla sektora publicznego, dołącza do Grupy Symfonia, wiodącego na polskim rynku dostawcy innowacyjnego oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. - Celem połączenia firm jest budowanie synergii pomiędzy obydwoma sektorami, co umożliwi realną cyfryzację naszej gospodarki – mówi Piotr Ciski, CEO Grupy Symfonia.
Zarówno sektor publiczny, jak i przedsiębiorstwa MŚP są wyszczególnione przez Komisję Europejską jako obszary strategicznie ważne do całościowej cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa. Również polski rząd, wyznaczając pod koniec października cele Strategii Cyfryzacji Polski do 2035 r. pokazuje, że najbliższa dekada upłynie pod znakiem zwiększania dostępu do e-usług. Połączenie potencjału Grupy Symfonia i Nefeni ma w tym kontekście szczególne znaczenie.
Połączenie Symfonii i Nefeni umacnia pozycję obu firm
- Cyfryzacja to kluczowy obszar, w którym firmy z sektora publicznego i prywatnego powinny ze sobą ściśle współpracować. Jako Symfonia od lat koncentrujemy się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw. Włączenie Nefeni do naszej Grupy to nie tylko krok w stronę wzmocnienia synergii pomiędzy obydwoma sektorami, by jeszcze skuteczniej wspierać transformację cyfrową naszej gospodarki, ale też budowania silnej, polskiej marki technologicznej – mówi Piotr Ciski, CEO Grupy Symfonia.
Symfonia kontynuuje tym samym strategię wzrostu organicznego i akwizycyjnego, konsekwentnie wzmacniając pozycję na polskim rynku informatycznym. Alians z Nefeni to również nowe perspektywy i możliwości dla obu firm.
- Wnosimy do Grupy Symfonia swoje produkty i technologie, jak również wieloletnie doświadczenie we współpracy w sektorze publicznym. Klienci Nefeni zyskają natomiast dostęp do pełnego portfolio rozwiązań Grupy Symfonia, w tym zaawansowanych narzędzi do cyfryzacji procesów biznesowych, takich jak eDokumenty, Symfonia HR czy R2Platnik – mówi CEO Nefeni Sławomir Hemerling-Kowalczyk. Jak dodaje, wsparcie ze strony Symfonii umożliwia jego firmie szybszy i bardziej efektywny rozwój dzięki dostępowi do nowoczesnej infrastruktury oraz know-how. Współpraca daje także Nefeni dostęp do nowego rynku i większego grona klientów.
Innowacyjne rozwiązania wskazują kierunek rozwoju
Poznańska spółka jest wiodącym producentem zaawansowanego oprogramowania dla sektora publicznego. Jej głównym produktem jest platforma „Nowoczesny Urząd”, obejmująca systemy takie jak „FoKa” do zarządzania finansami i elektronicznym obiegiem dokumentów. Zgodnie z przyjętymi założeniami, spółka zachowa samodzielność operacyjną.
Innowacje stanowią kluczowy obszar działalności zarówno dla Symfonii, jak i Nefeni, będąc fundamentem ich strategii rozwoju i odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się potrzeby rodzimego rynku. Obie firmy stawiają sobie za cel nie tylko modernizację istniejących produktów, ale również wprowadzanie nowych funkcjonalności oraz rozwiązań, z wykorzystaniem najnowszych technologii, automatyzacji i elementów sztucznej inteligencji.
Symfonia gra dla polskich firm już od 30 lat
Grupa Symfonia od prawie 30 lat dostarcza technologie i oprogramowania do zarządzania procesami biznesowymi. Tworzy programy i aplikacje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw współpracując z ponad 200 partnerami biznesowymi i technologicznymi. Firma współpracuje też z organizacjami branżowymi i pozarządowymi – jest członkiem wspierającym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (SKwP).
Grupa Symfonia konsekwentnie realizuje swoją strategię, dążąc do pozycji pierwszego wyboru dla małych i średnich firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Filozofia firmy opiera się na tworzeniu harmonijnych rozwiązań wspierających stabilny rozwój klientów, łącząc innowacje z bezpieczeństwem. Grupa Symfonia realizuje swoją misję również poprzez działania społeczne. Fundacja Symfonii aktywnie wspiera inicjatywy dobroczynne oraz prowadzi działania edukacyjne dotyczące społecznych i środowiskowych korzyści płynących z cyfryzacji.
---
O Grupie Symfonia:
Symfonia to wiodący polski producent oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem, oferujący innowacyjne rozwiązania ERP dla sektora MŚP. Firma łączy zaawansowane technologie z eksperckim wsparciem, pomagając klientom osiągać harmonijny i stabilny rozwój. Grupa Symfonia jest wspierana przez międzynarodowych inwestorów strategicznych: AKKR z Doliny Krzemowej oraz MidEuropa z regionu CEE.
O Nefeni:
Nefeni to spółka technologiczna tworząca oprogramowanie dla polskiego samorządu. Swoje autorskie produkty i usługi rozwija w ramach platformy „Nowoczesny Urząd”, która pozwala na zarządzanie kluczowymi zadaniami urzędów w obszarach: budżet, finanse i księgowość, podatki i opłaty lokalne, rejestry i ewidencje, elektroniczne zarządzanie dokumentacją, świadczenie e-usług publicznych. Z produktów i usług Nefeni korzysta ponad 1200 instytucji publicznych

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.